Платні послуги

Основний логотип

Платні послуги

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

   Актуальним питанням в профілактиці грибкових інфекцій, вірусного гепатиту, стафілококу, ВІЧ інфекції є дотримання правил, режиму дезінфекції в роботі салонів краси, перукарень, педікюрних, манікюрних кабінетів, а саме:
  після кожного використання підлягають обов’язковому знезараженню дезінфектантами, механічній очистці з промиванням під проточною водою та наступній стерилізації:
– ножиці,
– інструменти з пластичних мас (щітки, гребені),
– інструменти для манікюру та педикюру,
– ріжуча частина багаторазового використання електричних машинок,
– змінні насадки для обладнання в косметологічних і педікюрних кабінетах,
– інструментарій для нанесення гриму , макіяжу,
– інструментарій для виконання татуажу та перманентного макіяжу.
   Персонал повинен мати не менше 2 комплектів інструментів для почергового їхнього знезаражування.
  Працівники перукарні повинні ретельно виконувати правила особистої гігієни, слідкувати за своїм зовнішнім виглядом. Не допускається носіння на роботі одягу, що важко піддається очищенню від волосся.
   Майстру необхідно пам’ятати, що будь-який клієнт може бути безсимптомним носієм збудників різних інфекцій (в т.ч. СНІДу та гепатитів). Ні можливостей, ні права перевірити це у майстра немає, тому, щоб не заразити ні клієнта, ні себе, необхідно суворо дотримуватися запобіжних заходів.
 З метою профілактики виникнення та розповсюдження грибкових інфекцій, вірусного гепатиту, стафілококу, ВІЧ інфекції ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» має можливість надавати послуги по профілактичному обстеженню персоналу Вашого закладу (перукарі, майстри, візажисти, манікюрниці і т.д.) на носійство збудників кишкових інфекцій, патогенного стафілококу, вірусного гепатиту в т.ч. з метою оформлення особової медичної книжки, при проходженні попередніх та періодичних медичних оглядів, можливість проведення дослідження питної води по показниках епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні дослідження), дослідження інструментарію та повітря, взяття змивів з обладнання та інструментарію на санітарно-показову мікрофлору за тарифами на роботи та послуги, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів № 662 від 11 травня 2006 року.
 Бактеріологічна лабораторія ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» атестована МОЗ України (свідоцтво про атестацію №253/15, чинне до 13 грудня 2020 року).
   Обстеження можливе з виїздом працівників лабораторії у Ваш заклад.

   Хмельницький міськрайонний відділ

0Shares
ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

«Вода – джерело здоров’я».

    Зазвичай, коли ми п’ємо воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я.
   Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути з запахом вона чи без запаху, побачити – прозора вона чи мутна.
   Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі – неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо .
  Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:
• бути безпечною в епідемічному відношенні — не містити патогенних збудників, яєць та личинок гельмінтів, тощо.
• мати нешкідливий хімічний склад — не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров’я людей;
• мати цілющі органолептичні властивості — комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.
   Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому що не завжди джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і літературі, на практиці виявляється кришталево чистою.
   Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, розставання снігу, ґрунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, що можуть затопити колодязь.
   Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком до трьох років, з якої при приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами та виникати захворювання «метгемоглобінемія».
    Також, хочемо повідомити, що Державна Установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з пунктів розливу та бюветів, з колодязів та каптажів джерел, фасованої) щодо визначення наступних показників:

    – епідемічної безпеки – мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
– санітарно-хімічних показників безпечності та якості;
– органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження.
    Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів.
Прейскурант цін на лабораторні дослідження питної води і послуги що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за № 662 від 11.05.2006 року.

0Shares
ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

   Державна установа «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з метою профілактики виникнення та розповсюдження гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, особливо у теплий період року, повідомляє Вам про можливість надання нами послуг по профілактичному обстеженню персоналу закладу (кухарі, офіціанти, прибиральники, посудомийниці і т. д.) на носійство збудників кишкових інфекцій та патогенного стафілококу, в т. ч. з метою оформлення особової медичної книжки, при проходженні згаданим декретованим контингентом попередніх та періодичних медичних оглядів, можливість проведення досліджень питної води по показниках епідемічної безпеки (мікробіологічні, паразитологічні дослідження).

   Тарифи (прейскуранти) на роботи та послуги затверджені Постановою Кабінету Міністрів №662 від 11 травня 2006 року:
– обстеження на носійство збудників кишкових інфекцій – 32,6 грн.(з ПДВ) за обстеження одного працівника;
– обстеження на носійство патогенного стафілококу – 27,16 грн. (з ПДВ)., комплекс (носоглотковий слиз та слиз з ротоглотки) – 54,3 грн.(з ПДВ) – за обстеження одного працівника;
– дослідження води по показниках епідемічної безпеки – 165,89 грн.(з ПДВ) – за одну пробу;

  Бактеріологічна лабораторія ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» атестована МОЗ України (свідоцтво про атестацію №253/15, чинне до 13 грудня 2020 року).

   Обстеження можливе з виїздом працівників лабораторії в заклад громадського харчування.

0Shares