Волочиський міжрайонний відділ

Основний логотип

Волочиський міжрайонний відділ

    З початку епідемічного сезону у Волочиському районі на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 2550 осіб, в т.ч. 1407 дітей у віці до 17 років, що становить – 55,1% від загальної кількості захворілих.
   Інтенсивний показник складає 5013,2 на 100 тисяч населення – перевищення епідемічного порогу немає.
    З початку сезону госпіталізовано 59 хворих, в т.ч. 39 дітей до 17 років.
  Станом на 05.12.2018 року вакцинацію проти грипу в Волочиському районі отримали 43 особи (в т.ч. 10 дітей до 17 років).
   Випадків захворювання на грип за весь період не зареєстровано. Летальних випадків не було.
   Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), у тому числі грип, небезпечні, передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і, в разі пізнього звернення за медичною допомогою, можуть призвести до важких ускладнень і навіть до летальних випадків.
     Основні симптоми захворювання:
   Підвищення температури тіла, біль у горлі, головний біль, почервоніння очей, нежить, кашель, утруднене дихання, задишка, біль у м’язах.
    Щоб не захворіти на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції :
– Уникайте людних місць, не стійте та не сидіть поруч з людьми з ознаками респіраторної інфекції , витримуйте хоча б мінімальну захисну відстань 1-1,5 метра.
– Коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати ніс та рот хустинкою або носити захисні маски.
– Потрібно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви чхали або кашляли. Також, ефективним є протирання рук спиртовими антисептиками чи вологими серветками.
– Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника.
– Харчуйтесь повноцінно: вживайте м’ясні, рибні, молочні страви, збагачуйте їжу вітамінами ( капуста, морква, червоний буряк, цитрусові), не забувайте про природні фітонциди – часник, цибуля,хрін.
– Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості в приміщенні є одним з важливих способів профілактики грипу. Вірус грипу знищується при вологості повітря більше 50%.
– При появі перших ознак захворювання – залишайтесь вдома, адже Ви є джерелом інфекції для інших здорових осіб.
– Якщо в сім’ї є хворий на грип, необхідно ізолювати його в окреме приміщення, або відокремлювати ширмою. Під час спілкування з ним надягайте маску, яку змінювати кожні 4 години.
   Якщо ж ви все ж таки захворіли, то не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до лікаря.
  Вакцинація проти грипу не входить в обов’язковий календар щеплень затверджений наказом МОЗ України , тому щеплення проти грипу, в основному, проводяться як за кошти підприємств, так і за власні кошти громадян.
      Вакцину також можна придбати в аптечній мережі.

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                  Корман Л.О.

0Shares

     У листопаді місяці у Волочиському районі зареєстровано 3 випадки кору. Серед захворівших 3-є дорослих. Захворілі мешканці м. Волочиськ -2 випадки та 1 житель сільської місцевості с. Бубнівка. З наростаючим підсумком всього з 01.01.2018 у Волочиському районі зареєстровано 68 випадків захворівших на кір.
    Загальна кількість серед дорослих 48 випадків та 20 випадків серед дітей. Захворілі діти наступних вікових категорій: 0-4р. – шестеро, 5-9 р. – п’ятеро, 10-14р. – четверо, 15-17 р. – п’ятеро.
    З 68 зареєстрованих випадків 44 – підтверджено лабораторно, 23 – діагноз встановлено клінічно в 1-му випадку дослідження тривають. Питома вага щеплених серед захворілих становить – 36,4%. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках.

Помічник лікаря-епідеміолога Волочиського міжрайонного
відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                  Корман Л.О.

0Shares

   За 11 місяців 2018 року у Волочиському районі спалахів інфекційних захворювань не зареєстровано.
    За поточний період зареєстровано 247 випадків інфекційних захворювань, проти 186 випадків за аналогічний період 2017 року. Загальна захворюваність за одинадцять місяців 2018 року в порівнянні з минулим періодом 2017 року збільшилась на 32,8 % за рахунок інфекцій краплинної групи.
       Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року зросла захворюваність по окремих нозологіях: 64 випадки кору, 5 випадків протозойних кишкових інфекцій, по одному випадку вірусного менінгіту, менінгококової інфекції, малярії та ехінококозу.
   Захворюваність вірусними гепатитами збільшилась у 2 рази за рахунок хронічних гепатитів В та С.
    На краплинну групу інфекцій захворіло 125 осіб, найбільша захворюваність з них кором – 64 особи, вітряною віспою – 38, туберкульозом – 17 осіб.
     По групі кишкових інфекцій за одинадцять місяців зареєстровано 95 випадків ГКІ, з яких 51 – гастроентероколітів встановленої етіології, в тому числі два випадки ротавірусної інфекції, 33 – гастроентероколіти не встановленої етіології, 7 сальмонельозів. В порівнянні з минулим роком захворюваність кишковими інфекціями знизилась на 35,7 %, інтенсивний показник захворюваності складає 187,4 на 100 тис. населення.
     Серед захворілих ГКІ 50,5% становить дитяче населення віком від 0 до 17років, доросле населення складає – 49,5%. Переважну частину серед дітей складають діти віком від 1-го до 4-х років( 45,8%). Серед дітей шкільного віку зареєстровано 9 випадків ГЕК, два з них під час шкільних канікул. З харчуванням у їдальнях ЗОШ не пов’язано. Крім того зареєстровано 5 випадків ГЕК серед декретованого контингенту, з робочим процесом не пов’язано. По даних епідеміологічного анамнезу кишкові інфекції були переважно пов’язані із вживанням продуктів домашнього приготування, а також придбаних на ринках міста. Серед факторів передачі переважну частину складають молочні продукти, овочі та фрукти.
    З метою виявлення джерел інфекції було обстежено 30 контактних осіб у домашніх осередках, організовано проведення заключних дезінфекції. У кожному осередку проводяться бесіди по профілактиці інфекційних захворювань.

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                      Гальомко Л.В.

0Shares

      По статистиці МОЗ, за період навчання в школі кількість дітей з проблемами зору збільшується в двоє. Можна звинувачувати в тому телефони, планшети, телевізори та ком ютери . Дійсно їхній негативний вплив досить великий, але в наш час розвитку технологій, ми не можемо повністю заборонити дітям усім цим користуватися.
     Що ще має такий досить суттєвий вплив? Освітлення. Світло, при якому в осінньо-зимовий період наші діти проводять в класах та групах практично увесь день, місяць за місяцем, рік за роком. І якщо заборонити дитині користуватися гаджетами практично неможливо, то освітленість цілком можливо зробити більш безпечною та комфортною.
      Більшість навчальних закладів побудовані ще понад 30 – 40 років назад. І за цей час мало що в них змінилося.
   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік» фахівцями Волочиського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» були проведені лабораторні дослідження у навчальних закладах – Щаснівецький НВК, Ожиговецький НВК та ЗДО с, Авратин.
      Під час відвідування було відібрано:
– 3 зразки води питної;
– проведено 43 заміри рівня штучної освітленості;
– проведено 36 досліджень параметрів мікроклімату.
Враховуючи результати лабораторних досліджень, керівникам навчальних закладів надано відповідну інформацію та рекомендації щодо усунення недоліків.

в.о. завідувача Волочиського міжрайонного
відділу ДУ « Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                       Л.І.Суховецька

0Shares

   Незабаром довгоочікувані Новорічні та Різдвяні свята, які приносять нам не лише радощі та втіху, але і проблеми із здоров’ям, зростають зокрема ризики виникнення гострих кишкових інфекційних захворювань.
 Причинами цього можуть бути наступні фактори: недотримання правил особистої гігієни, забруднення харчових продуктів патогенними мікроорганізмами під час приготування їжі. А також особами, які можуть бути носіями, або перебувати в інкубаційному періоді захворювання та долучались до процесу приготування страв.
   Один із таких мікроорганізмів і є стафілокок, який здатний викликати близько 100 захворювань серед дітей та дорослих.
   Найзлісніший серед відомих стафілококів є золотистий – це патогенний мікроорганізм, який живе у повітрі та на поверхнях предметів. Потрапляючи на шкіру, слизові оболонки або у внутрішні органи людини, він викликає різноманітні захворювання в залежності від того, де локалізувався збудник. Якщо проаналізувати дані за останні три роки, то можна побачити, що захворювання гастроентероколітами встановленої етіології у 20 % викликані золотистим стафілококом. Факторами передачі в основному є харчові продукти домашнього приготування (кулінарні вироби, салати, домашня випічка та торти з масляними та сметанними кремами ін.). При обстеженні контактних осіб у осередках, є виявлені носії золотистого стафілококу, переважно це особи, які доглядають за дітьми.
       Як можна заразитися стафілококом?
   Основне джерело інфекції – людина, яка може бути носієм золотистого стафілокока, при цьому будучи повністю здоровою. Бактерія може перебувати у людини у роті та носоглотці (саме тому всіх декретованих осіб, особливо працівників харчової промисловості, зобов’язують проводити обстеження з носоглотки на наявність стафілокока).
   Щоб у дітей і дорослих проявилися симптоми золотистого стафілокока мікроб повинен потрапити в організм у достатній кількості з наступним його розмноженням в одному або декількох внутрішніх органах. Перші ознаки захворювання з’являються вже через 2-6 годин після вживання забрудненої бактеріями їжі: нудота, біль у епігастральній області, блювання, рідкі випорожнення, які можуть бути рясними та привести до розвитку ускладнень.
   Лікувати стафілококову інфекція досить важко. Це пов’язано з тим, що легко розвивається стійкість до багатьох протимікробних препаратів. Той же золотистий стафілокок, здатний виробляти стійкість до антибіотиків і до антисептичних препаратів.
     Але якщо бактеріоносій є у закладі громадського харчування і він приймає участь у приготуванні страв? Це може повернутись зовсім іншою стороною. Тому керівникам необхідно заздалегідь подбати про здоров”я обслуговуючого персоналу та своїх відвідувачів.
  Завчасно подбати про те, щоб не зіпсувати відвідувачам святковий настрій. Саме з метою профілактики виникнення та розповсюдження гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь Волочиський міжрайонний відділ має можливість надання послуг по профілактичному обстеженню персоналу закладів на носійство збудників кишкових інфекцій та стафілококу.
     Пам’ятайте, що хворобу легше попередити, ніж лікувати.
    Бережіть своє здоров’я та здоров’я близьких, а особливо дітей.

Помічник лікаря-епідеміолога Волочиського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»           Гальомко Л.В.

2Shares

    Станом на жовтень місяць у Волочиському районі зареєстровано одне вогнище скарлатини. У порівняні з минулим роком було 4 випадки. Вогнище зареєстровано у м. Волочиськ, дитина 2015 року, яка відвідує дитячий дошкільний заклад.
      Скарлатина – інфекційне захворювання, викликане стрептококом. Основними симптоми скарлатини є:
– підвищення температури та біль у горлі;
– висип дрібний, червоні точки по всьому тілу;
– язик при скарлатині – малинового кольору;
– важка ангіна, охриплість голосу, біль при ковтанні;
– шкіра стає сухою, а через кілька днів починає лущитися;
– крім того, при скарлатині висип на обличчі відсутній у районі носо-губного трикутника, а щоки стають яскраво-червоними. Виглядає це досить характерно і переплутати складно.
    Скарлатина дуже заразна. Вона передається повітряно-крапельним шляхом при фізичному контакті із зараженою людиною. А також при спільному з хворим використанні рушників, ванни, одягу та постільної білизни.
   Деякі люди є переносниками скарлатини – тобто у них немає симптомів цієї хвороби, але вони можуть заражати нею інших.
   Захворіти скарлатиною може будь-яка людина, але найчастіше нею хворіють діти у віці від чотирьох до восьми років. Симптоми скарлатини з’являються тільки у тих, хто сприйнятливий до токсинів, які виробляє стрептокок. У більшості дітей старше десяти років розвивається імунітет до стрептокока. Діти до двох років ще захищені антитілами, які вони отримали від своєї матері. Скарлатина з’являється у дітей в тому випадку, якщо в момент зараження стрептококом до нього відсутній імунітет.
   Ускладнення у скарлатини бувають досить рідко. Але іноді у пацієнтів, які перенесли це захворювання, розвивається вушна інфекція, абсцес горла, синусит, запалення нирок, пневмонія, гострий ревматизм, супроводжується сильними болями в суглобах. У досить рідкісних випадках скарлатина дає такі ускладнення, як менінгіт, гостра ниркова недостатність, зараження крові, некротизуючий фасциит, синдром токсичного шоку (рідкісна, небезпечна для життя бактеріальна інфекція), остеомієліт (інфекція кісток).
    Найсумніше, що вакцини проти скарлатини поки не існує.

Помічник лікаря-епідеміолога Волочиського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»               Корман Л.О.

1Shares

      У жовтні місяці у Волочиському районі зареєстровано 13 випадків кору. Серед захворілих 10 дорослих та 3 дітей. Два сімейних вогнища: одне з двома випадками (двоє сестричок дошкільного віку) та інше з трьома випадками (батько, мати та син шкільного віку). Серед захворілих мешканці м. Волочиськ – 8 випадків та 5 жителі сільської місцевості (2 випадки с. Бубнівка, 2- с. Користова та 1- с. Лозова). Питома вага серед щеплених 23,1%.
  З наростаючим підсумком всього з 01.01.2018 у Волочиському районі зареєстровано 65 випадків захворілих на кір.
    Загальна кількість серед дорослих 45 випадків та 20 випадків серед дітей. Захворілі діти наступних вікових категорій: 0-4р. – шестеро, 5-9 р. – п’ятеро, 10-14р. – четверо, 15-17 р. – п’ятеро.
    З 65 зареєстрованих випадків 41 – підтверджено лабораторно, 23 – діагноз встановлено клінічно, 1 випадку дослідження тривають. Питома вага щеплених серед захворілих становить – 34,7%. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках.

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                                         Корман Л.О.

0Shares

        У Волочиському районі розпочався сезон збирання грибів.
   Гриби містять значну кількість поживних речовин: білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин. Але, поряд з корисними властивостями – споживання грибів може стати небезпечним. Не рекомендується вживання грибів або страв з них дітям до 12-ти років, вагітним жінкам, людям похилого віку.
  Надаємо наступні рекомендації по запобіганню отруєння грибами:
  • Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю та продаються в торгівельній мережі;
    • Не купуйте гриби на стихійних ринках;
   • Уважно оглядайте гриби, звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;
   • Збирайте лише добре знайомі вам гриби. За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими;
  • Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними;
 • Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, в тому числі важкі метали;
   • Не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів;
   • Не куштуйте сирі гриби;
 • Вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні слід викинути;
   • Готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
  • Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
   Ознаки отруєння грибами можуть проявлятись як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів. Основні симптоми отруєння грибами: нудота, блювання, різкий біль в епігастральній ділянці, діарея, запаморочення, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій. За наявності будь якого з наведених симптомів, негайно викликайте лікаря!
      Не займайтесь самолікуванням, це може нашкодити вам!

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного
відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ
МОЗ України» Гальомко Л.В.

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік» фахівцями Волочиського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» з 09.10.18р. по 11.10.18р. були проведені лабораторні дослідження у відділеннях центральної районної лікарні міста Волочиськ.
   У відділеннях стаціонару (пологове, гінекологічне, хірургічне, травматологічне, лор-очне, дитяче, дитяче інфекційне, доросле інфекційне та реанімаційне) були проведені наступні дослідження:
– відібрано 130 змивів на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми;
– досліджено 24 проби хірургічного, перев’язувального матеріалу та інструментарію на стерильність;
– проведено контроль роботи 4 стерилізаторів;
– обстежено 9 осіб на носійство патогенного стафілококу;
– досліджено 9 дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації;
– відібрано 7 дезрозчинів на активність хлору.
Про результати досліджень надіслано лист, керівнику Волочиської центральної районної лікарні, разом із протоколами досліджень для покращення якості роботи.

в.о. завідувача Волочиського міжрайонного
відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»             Л.І.Суховецька

1Shares

  У Волочиському районі за дев’ять місяців 2018 року зареєстровано 213 випадків інфекційної захворюваності проти 160 випадків за аналогічний період 2017 року. Загальна захворюваність за дев’ять місяців 2018 року в порівнянні з минулим періодом 2017 року збільшилась на 33,1 % за рахунок інфекцій крапельної групи.
   Порівнюючи з аналогічним періодом минулого року зросла захворюваність по окремих нозологіях: 52 випадки кору, по одному випадку вірусного менінгіту та менінгококової інфекції (у минулому році захворюваність не реєструвалась).
       Захворюваність вірусними гепатитами збільшилась у 2 рази за рахунок хронічних гепатитів В та С.
      По групі кишкових інфекцій за дев’ять місяців поточного року зареєстровано 88 випадків ГКЗ, з яких 48 – гастроентероколітів встановленої етіології, 33 – не встановленої етіології, 7 сальмонельозів, два випадки ротавірусної інфекції. В порівнянні з минулим роком захворюваність кишковими інфекціями знизилась на 28,4 % .
   На краплинну групу інфекцій захворіло 114 осіб, найбільша захворюваність з них кором – 52 особи, вітряною віспою – 37 осіб та туберкульозом – 15 осіб. Захворюваність крапельними інфекціями збільшилась за рахунок захворюваності кором (у 2017 році випадки кору не реєструвались).
   За дев’ять місяців поточного року в осередках інфекційної захворюваності за епідеміологічними показами відібрано: 135 змивів, з них – 16 позитивних знахідок; 44 зразки харчових продуктів, з яких 15 позитивних; 14 зразків питної води, виявлено ЗКФ у одному випадку.
       Обстежено 30 контактних осіб, серед них виявлено одного носія сальмонельозу та у п’яти осіб виявлено умовно – патогенну мікрофлору.
    У 79 осередках проведено заключну дезінфекцію, проведено 213 бесід по профілактиці інфекційної захворюваності.

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного
відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»          Гальомко Л.В.

1Shares
Loading...