Теофіпольське районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Теофіпольське районне лабораторне відділення

    В Теофіпольському районі вже другий рік поспіль реєструються випадки захворювання на сказ серед великої рогатої худоби.
    Так, за останній тиждень (04.10-10.10.2018року) зареєстровано 2 випадки захворювання на сказ серед великої рогатої худоби в селі Червона Дубина. В обох випадках захворювання лабораторно підтверджено Хмельницькою регіональною державною лабораторією держпродспоживслужби.
   В ході проведення епідрозслідування фахівцями лабораторного відділення встановлено коло осіб (три особи), що мали контакт з хворими на сказ коровами. Список осіб був надісланий в Теофіпольську центральну районну лікарню для вирішення питання призначення антирабічних щеплень. Станом на сьогоднішній день всім трьом особам, що контактували з хворими тваринами, лікарем-рабіологом призначено курс антирабічних щеплень.
   Так як, господарями корів, неодноразово були помічені лисиці з дивною поведінкою на пасовищі, а також на подвір’ях господарств, захворювання корів на сказ може бути пов’язане із збільшенням популяції червоної лисиці в районі, як природного резервуару збудника сказу.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                                   Марценюк Ольга

0Shares

    В вересні місяці випадки кору в районі не реєструвалися.
   За 9 місяців 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 9 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник 33,3 на 100тис.нас.).
   Два сімейних вогнища з двома випадками ( двоє сестричок віком 8 місяців і 17 років, та тітка з племінницею 27р і 5р). Шість випадків серед дорослого населення (хворі віком 45років,35років, 26років, 30років та двоє по 27років). Епідпроцесом задіяні населені пункти с. Борщівка, Гаврилівка, Кунча, Ільківці та смт.Теофіполь. Захворюваність має спорадичний характер.
   Матеріал від 8 хворих відібраний та доставлений в вірусологічну лабораторію ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Лабораторно підтверджено 6 випадків кору.
   Троє захворілих (17 та 27 та 26 років) щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Дитина віком 5років має 1 щеплення. Питома вага щеплених становить 33,3%.
  В районній газеті «Життя Теофіпольщини» надруковано дві статті на тему «Що треба знати про кір і як захистити себе» та «Не відмовляймося від щеплень».

Помічник лікаря-епідеміолога Теофіпольського
районного лабораторного відділення                             Марценюк Ольга

2Shares

      В вересні місяці випадки кору в районі не реєструвалися.
     За 9 місяців 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 9 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник 33,3 на 100тис.нас.).
    Два сімейних вогнища з двома випадками (двоє сестричок віком 8 місяців і 17 років, та тітка з племінницею 27р і 5р). Шість випадків серед дорослого населення (хворі віком 45років,35років, 26років, 30років та двоє по 27років). Епідпроцесом задіяні населені пункти с. Борщівка, Гаврилівка, Кунча, Ільківці та смт.Теофіполь. Захворюваність має спорадичний характер.
   Матеріал від 8 хворих відібраний та доставлений в вірусологічну лабораторію ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України. Лабораторно підтверджено 6 випадків кору.
   Троє захворілих (17 та 27 та 26 років) щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Дитина віком 5 років має 1 щеплення. Питома вага щеплених становить 33,3%.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                         Марценюк Ольга

0Shares

   Зазвичай, коли ми п’ємо воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я.
   Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути з запахом вона чи без запаху, побачити – прозора вона чи мутна.
  Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі – неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо.
  Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:
  • бути безпечною в епідемічному відношенні – не містити патогенних збудників, яєць та личинок гельмінтів, тощо.
  • мати нешкідливий хімічний склад – не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров’я людей;
  • мати цілющі органолептичні властивості – комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.
   Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому що не завжди джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і літературі, на практиці виявляється кришталево чистою.
  Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, розставання снігу, ґрунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, що можуть затопити колодязь.
  Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком до трьох років, з якої при приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами та виникати захворювання «метгемоглобінемія».
 Також, хочемо повідомити, що Теофіпольське районне лабораторне відділення Державна Установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з пунктів розливу та бюветів, з колодязів та каптажів джерел, фасованої,) щодо визначення наступних показників:
   – епідемічної безпеки – мікробіологічні дослідження;
 – санітарно-хімічні показники безпечності та якості (органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження)

  Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів.

  Прейскурант цін на лабораторні дослідження питної води і послуги що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за № 662 від 11.05.2006 року.

    Не будьте байдужі до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Завідувач Теофіпольського районного
лабораторного відділення                             В. В. Побока

0Shares

   За 8 місяців 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 30 випадків захворювання на гострі кишкові інфекції (показник 113,1 на 100 тис.населення). Збільшилась захворюваність серед дитячого населення — 76,6%, проти 60% за аналогічний період минулого року.
    Серед ГКІ переважають гастроентероколіти встановленої етіології — 90%. По вікових категоріях захворюваність становить: до року-2 випадки;
1-4 роки -10 випадків; 5-9років- 4 випадки; 10-14років-4випадки; 15-17років- 3 випадки.
   Зареєстровано 9 випадків гастроентероколітів встановленої етіології в організованих колективах: Теофіпольська ЗОШ І-ІІІст.№2-2випадки; Святецький ДНЗ-1випадок, Теофіпольська ЗОШ І-ІІІст. №1, Поляхівський НВК-ЗОШ І-ІІІст, Святецька ЗОШ І-ІІІст, Теофіпольський НВК “ЗОШ Іст. гімназія”, Гальчинецький ДНЗ та Теофіпольський ДНЗ №2 «Білочка» по 1 випадку.
  По етіологічній розшифровці ентеритів переважає клебсієлла та ентеробактер – по 25,9%, протей – 18,5%, цитробактер – 14,8%, ротавіруси — 11,1%, ЕПКП 033 – 3,8%.
        Зареєстровано 1 випадок дизентерії серед дорослого населення.
   У вогнищах проведений ряд протиепідемічних заходів з застосуванням лабораторно-інструментальних досліджень та продезінфіковано 14 колодязів.
Спалахів та групових захворювань кишкових інфекцій, а також випадків сальмонельозу в районі не зареєстровано.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                                           Марценюк О.С.

0Shares

   За 8 місяців 2018 року було відібрано 69 проб криничної води, з них на санітарно-гігієнічні показники 46 проб та на мікробіологічні показники 23 проби.
   В мікробіологічну лабораторію було доставлено криничну воду:
 – з вогнищ – 9 проб питної води, з них у 3 пробах виявлені відхилення (виділені загальні колі форми);
 – згідно плану моніторингових досліджень – 11 проб питної води, без відхилень;
 – за зверненням громадян на договірній основі – 3 проби питної води, 3 відхилення ( виділені загальні колі форми).
  В санітарно-гігієнічну лабораторію було доставлено криничну воду:
  – з вогнищ – 9 проб питної води, з них у 2 пробах відхилення по нітратах;
  – згідно плану моніторингових досліджень- 11 проб питної води, з них у 5 пробах відхилення по нітратах;
  – за зверненням громадян на договірній основі доставлено 3 проби води, з них 2 відхилення (залізо, аміак, запах);
  З метою профілактики водної метгемоглобіпемії у дітей до 3-х років було відібрано 23 проби криничної води, з них 12 відхилень по нітратах. При виявлені відхилення у воді, з громадянами, де є діти до 3-х років, спеціалістами лабораторного відділення проводиться бесіда щодо профілактики отруєнь нітратами та видається пам’ятка.
   По результатах проведених лабораторних досліджень оформлені протоколи, які видаються громадянам, або направляються до органів самоврядування.

Фельдшер санітарний
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                              Григорчук І.М.

0Shares

   Згідно плану моніторингових досліджень фахівцями Теофіпольського районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» з 13.08.2018року по 17.08.2018року проводились моніторингові відвідування Теофіпольської ЦРЛ.
  В ході відвідувань були відібрані змиви на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми, дослідження хірургічного, перев’язувального матеріалу, інструментарію на стерильність, дезрозчини на ступінь мікробної контамінації. Проведено контроль роботи стерилізаторів та дезкамери. Обстежено персонал хірургічного відділення на носійство золотистого стафілококу.
 За результатами моніторингових відвідувань головному лікарю Теофіпольської ЦРЛ були надіслані результати лабораторних досліджень.

Фельдшер санітарний
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                                                   Григорчук І.М.

0Shares

   Станом на 29 серпня 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 9 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник 33,3 на 100тис.нас.).
    Два сімейних вогнища з двома випадками (двоє сестричок віком 8 місяців і 17 років, та тітка з племінницею 27р і 5р). Шість випадків серед дорослого населення (хворі віком 45 років,35 років, 26 років, 30 років та двоє по 27 років). Епідпроцесом задіяні населені пункти с.Борщівка, Гаврилівка, Кунча, с Ільківці та смт. Теофіполь. Захворюваність має спорадичний характер.
   Матеріал від 8 хворих відібраний та доставлений в вірусологічну лабораторію ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Лабораторно підтверджено 6 випадків кору.
  Троє захворілих (17, 27 та 26 років) щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Дитина віком 5років має 1 щеплення. Питома вага щеплених становить 33,3%.

Завідувач Теофіпольського районного
лабораторного відділення                                       Побока В.В.

0Shares

  За 6 місяців поточного року в Теофіпольському районі зареєстровано 12 випадків вітряної віспи (44,4 на 100 тис.нас.), в тому числі 8 серед дитячого населення. Три сімейних вогнища (два з двома випадками та одне з трьома). Серед організованих колективів випадки захворювання на вітряну вісну реєструвалися в Теофіпольській ЗОШ №2 та №1 – по 2 випадки, Теофіпольському НВК «ЗОШ 1ст. – гімназія»-1вип, ДНЗ «Зірочка» смт.Теофіполь – 2 випадки.
   Зареєстровано 4 випадки скарлатини (14,8на 100 тис.населення). Всі випадки серед дитячого населення у віковій категорії від 5 до 9 років. Одне сімейне вогнище з двома випадками. Теофіпольська ЗОШ №2 – 2 випадки, Теофіпольський ДНЗ «Білочка» та Кунчанський ДНЗ «Джерельце» по 1 випадку.
 Захворюваність інфекційним мононуклеозом становить 2 випадки. Захворіла дитина у віці 4 років, вихованка ДНЗ «Берізка» с. Кузьминці. Та один випадок серед дорослого населення.
    За І півріччя 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 4 випадки захворювання на кір (інтенсивний показник 14,9 на 100тис.нас.). Одне сімейне вогнище з двома випадками (двоє дітей віком 8 місяців та 17 років), жителі села Борщівка. Два випадки серед дорослого населення (села Гаврилівка та Кунча Теофіпольського району). Захворюваність має спорадичний характер. Двоє захворілих щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Питома вага щеплених становить 50%.
   Захворюваність ГРВІ становить 1223 вип (4525,1 на 100 тис.нас.), в тому числі 772 випадки серед дитячого населення. Зареєстровано 2 випадки грипу, з них 1 серед дітей.
  В порівнянні з минулим роком відмічається підвищення рівня захворюваності на кір на 25%, на скарлатину, інф.мононуклеоз та грип – вдвічі, ГРВІ – на 4%. Зменшилась захворюваність вітряною віспою на 16,6%.

Помічник лікаря-епідеміолога Теофіпольського
районного лабораторного відділення                         Марценюк О.С.

0Shares

    Життя сучасної людини постійно супроводжується та піддається впливам різноманітних потенційно шкідливих факторів. Атмосферне повітря є одним з тих компонентів довкілля, від стану якого залежить стан здоров’я людини.
 Фахівцями санітарно-гігієнічної лабораторії Теофіпольського районного лабораторного відділення, згідно плану моніторингових досліджень на 2018 рік, проводяться дослідження стану забруднення атмосферного повітря на території смт Теофіполь на вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки, та пилу, в визначених місцях найбільш ймовірного забруднення його викидами від автотранспорту.
   Станом на сьогоднішній день проведено дослідження 24 проб атмосферного повітря. За результатами досліджень перевищень гранично-допустимих концентрацій даних шкідливих речовин в атмосферному повітрі не зафіксовано.
Інформація по результатах проведених досліджень направлено селищному голові.

Лікар-лаборант-гігієніст Теофіпольського
районного лабораторного відділення                             Н.М. Констянтинова

0Shares
Loading...