Теофіпольське районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Теофіпольське районне лабораторне відділення

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», у листопаді 2018 року фахівцями Теофіпольського районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», проведено моніторингові відвідування у Волицькій ЗОШ та ДНЗ, Кузьминецькій ЗОШ та ДНЗ.
        Під час відвідування досліджено:
– 4 зразки води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». По мікробіологічних показниках 2 зразки води питної не відповідають гігієнічним вимогам;
– проведено обстеження персоналу харчоблоків на кишкову групу м/о, золотистого стафілококу в кількості 7 працівників – виявлено 1 носія;
– проведено 50 замірів рівня штучної освітленості вище вказаних закладів на відповідність вимогам ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу». Рівень штучної освітленості не відповідає вимогам в обстежених приміщеннях ЗОШ та ДНЗ с.Кузьминці, ДНЗ с.Волиця;
– проведено 48 замірів параметрів мікроклімату: в приміщеннях Волицької ЗОШ визначені параметри мікроклімату, а саме температура повітря та відносна вологість не відповідають встановленим нормативам згідно вимог ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», перевищують допустимі рівні.
    Враховуючи протоколи (результати) лабораторних досліджень, керівникам зазначених навчально-виховних закладів, надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.

Фельдшер санітарний Теофіпольського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»        Григорчук Іванна

0Shares

   Згідно «Плану моніторингових досліджень об»єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік» фахівцями Теофіпольського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” 7 листопада 2018 року проведено моніторингові відвідування Базалійського будинку інтернату для громадян похилого віку та інвалідів.
          В ході відвідувань було проведено:
– 3 заміри по визначенню рівня штучної освітленості;
– 6 замірів по визначенню параметрів мікроклімату.
       Відібрано 2 проби води водопровідної на санітарно-хімічні та мікробіологічні дослідження.
   Обстежено трьох працівників харчоблоку на носійство патогенної мікрофлори.
    За підсумками проведення соціально-гігієнічного моніторингу директору Базалійського будинку інтернату для громадян похилого віку та інвалідів були надіслані результати (протоколи) лабораторних та інструментальних досліджень.

Завідувач Теофіпольського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                     Побока В.В.

0Shares

   Захворюваність на гострі респіраторні інфекції в Теофіпольському районі поступово збільшується, що є притаманним для початку епідемічного сезону.
    Так, на 45 тижні поточного року (05.11 -11.11.2018р) до лікарняно-поліклінічних закладів району за медичною допомогою звернулися 52 особи, інтенсивний показник 196,8 на 100 тис. населення. 30 випадків (57,6%) зареєстровано серед дитячого населення віком до 17 років. Збільшилась захворюваність в порівнянні з попереднім тижнем серед дітей дошкільного віку на 20%.
     Епідемічний поріг не перевищено (-29,86%).
   Кількість госпіталізованих становить 3 особи, з них 2 дітей віком від 5 до 14 років.
     Випадків захворювання на грип за 45 тиждень не зареєстровано.
   З початку епідемічного сезону в Теофіпольському районі вакциновано 76 осіб проти грипу, що на 29 осіб більше за аналогічний період минулого року. 50% від усіх вакцинованих становлять діти віком до 17 років.
Обмежувальні заходи в районі не вводились.

Помічник лікаря-епідеміолога Теофіпольського
районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                          Марценюк О.

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», у жовтні 2018 року фахівцями Теофіпольського районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено моніторингові дослідження.
    Відвідування проводились в загальноосвітніх закладах І-ІІ ступенів та дитячих навчальних закладах сіл Турівка та Бережинці, де були проведені такі дослідження: освітленості робочого місця, метеорологічних факторів, відібрані проби води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, проведено обстеження персоналу даних закладів на носійство патогенної мікрофлори.
     Також проводились моніторингові дослідження води питної централізованого господарсько-питного водопостачання в селах: Лисогірка, Воронівці, Шибено, Турівка, Бережинці.
      Протоколи (результати) інструментальних та лабораторних досліджень з відповідними висновками направлені директорам загальноосвітніх закладів та завідувачам дитячих навчальних закладів, а також головам сільських Рад вище вказаних населених пунктів.

Завідувач Теофіпольського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»               В.В.Побока

0Shares

   За 10 місяців 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 12 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник 44,4 на 100 тис.нас.).
  Три сімейних вогнища: два з двома випадками (двоє сестричок віком 8 місяців і 17 років, та тітка з племінницею 27р і 5р) та одне з трьома випадками (15 річна донька та батьки 35 і 38 років). Вісім випадків серед дорослого населення (хворі віком 45 років, 38 років, 26 років, 30 років, двоє по 27 років та двоє по 35 років). Епідпроцесом задіяні населені пункти с.Борщівка – 2 випадки, Гаврилівка – 1 випадок, Кунча – 1, Ільківці -1, Мар’янівка – 3 та смт.Теофіполь – 4 випадки. Захворюваність має спорадичний характер.
   Матеріал від 9 хворих відібраний та доставлений в вірусологічну лабораторію ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”. Лабораторно підтверджено 7 випадків кору.
   Четверо захворілих (17, 15, 27 та 26 років) щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Дитина віком 5 років має 1 щеплення. Питома вага щеплених становить 33,3%.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                           Марценюк Ольга

0Shares

       Рівень захворюваності на грип та ГРВІ за 41-й тиждень 2018 року (06.10 – 12.10.2018р) по Теофіпольському району складає 44 випадки, інтенсивний показник 166,3 на 100 тис. населення. З них 29 випадків (536,5 на 100тис.населення) серед дітей, що становить 65,9%.
Епідемічний поріг не перевищено (-42%).
    В порівнянні з попереднім тижнем захворюваність на ГРВІ збільшилась на 10%, збільшення відбулось за рахунок дитячого населення переважно в вікових категоріях від 5 до 9 років та 10 – 14 років.
   Кількість госпіталізованих становить 7 осіб, з них 6 дітей (98,8%) віком до 17 років.
    Випадків захворювання на грип за 41-й тиждень не зареєстровано. Вакцинація проти грипу на протязі тижня не проводилась.
     Обмежувальні заходи в районі не вводились.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                          Марценюк Ольга

0Shares

    В Теофіпольському районі вже другий рік поспіль реєструються випадки захворювання на сказ серед великої рогатої худоби.
    Так, за останній тиждень (04.10-10.10.2018року) зареєстровано 2 випадки захворювання на сказ серед великої рогатої худоби в селі Червона Дубина. В обох випадках захворювання лабораторно підтверджено Хмельницькою регіональною державною лабораторією держпродспоживслужби.
   В ході проведення епідрозслідування фахівцями лабораторного відділення встановлено коло осіб (три особи), що мали контакт з хворими на сказ коровами. Список осіб був надісланий в Теофіпольську центральну районну лікарню для вирішення питання призначення антирабічних щеплень. Станом на сьогоднішній день всім трьом особам, що контактували з хворими тваринами, лікарем-рабіологом призначено курс антирабічних щеплень.
   Так як, господарями корів, неодноразово були помічені лисиці з дивною поведінкою на пасовищі, а також на подвір’ях господарств, захворювання корів на сказ може бути пов’язане із збільшенням популяції червоної лисиці в районі, як природного резервуару збудника сказу.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                                   Марценюк Ольга

1Shares

    В вересні місяці випадки кору в районі не реєструвалися.
   За 9 місяців 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 9 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник 33,3 на 100тис.нас.).
   Два сімейних вогнища з двома випадками ( двоє сестричок віком 8 місяців і 17 років, та тітка з племінницею 27р і 5р). Шість випадків серед дорослого населення (хворі віком 45років,35років, 26років, 30років та двоє по 27років). Епідпроцесом задіяні населені пункти с. Борщівка, Гаврилівка, Кунча, Ільківці та смт.Теофіполь. Захворюваність має спорадичний характер.
   Матеріал від 8 хворих відібраний та доставлений в вірусологічну лабораторію ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”. Лабораторно підтверджено 6 випадків кору.
   Троє захворілих (17 та 27 та 26 років) щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Дитина віком 5років має 1 щеплення. Питома вага щеплених становить 33,3%.
  В районній газеті «Життя Теофіпольщини» надруковано дві статті на тему «Що треба знати про кір і як захистити себе» та «Не відмовляймося від щеплень».

Помічник лікаря-епідеміолога Теофіпольського
районного лабораторного відділення                             Марценюк Ольга

2Shares

      В вересні місяці випадки кору в районі не реєструвалися.
     За 9 місяців 2018 року в Теофіпольському районі зареєстровано 9 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник 33,3 на 100тис.нас.).
    Два сімейних вогнища з двома випадками (двоє сестричок віком 8 місяців і 17 років, та тітка з племінницею 27р і 5р). Шість випадків серед дорослого населення (хворі віком 45років,35років, 26років, 30років та двоє по 27років). Епідпроцесом задіяні населені пункти с. Борщівка, Гаврилівка, Кунча, Ільківці та смт.Теофіполь. Захворюваність має спорадичний характер.
   Матеріал від 8 хворих відібраний та доставлений в вірусологічну лабораторію ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України. Лабораторно підтверджено 6 випадків кору.
   Троє захворілих (17 та 27 та 26 років) щеплені проти кору, та мають по два щеплення. Дитина віком 5 років має 1 щеплення. Питома вага щеплених становить 33,3%.

Помічник лікаря-епідеміолога
Теофіпольського районного
лабораторного відділення                         Марценюк Ольга

0Shares

   Зазвичай, коли ми п’ємо воду, то не думаємо про її хімічний склад, про те, як вода впливає на наше з вами здоров’я.
   Максимум, що ми можемо подумати, очищена вода чи ні, відчути з запахом вона чи без запаху, побачити – прозора вона чи мутна.
  Виконувати свою гігієнічну роль вода може лише тоді, коли вона якісна щодо органолептичних, хімічних та бактеріологічних властивостей. В іншому разі – неякісна або забруднена вода може спричинити низку інфекційних хвороб: черевний тиф, холеру, дизентерію, гельмінтози, тощо.
  Згідно з державним стандартом питна вода має відповідати таким гігієнічним вимогам:
  • бути безпечною в епідемічному відношенні – не містити патогенних збудників, яєць та личинок гельмінтів, тощо.
  • мати нешкідливий хімічний склад – не містити токсичних, радіоактивних речовин та залишків солей, здатних негативно впливати на здоров’я людей;
  • мати цілющі органолептичні властивості – комфортну температуру, бути прозорою, не мати кольору, запаху та стороннього присмаку.
   Особливу увагу хочемо звернути на колодязну воду колективних та приватних криниць, тому що не завжди джерельна, колодязна вода, оспівана в музиці і літературі, на практиці виявляється кришталево чистою.
  Забруднити питну воду можуть і весняні паводки, дощі, розставання снігу, ґрунтові стічні води, і різні агрохімікати, які використовуються в сільському господарстві, що можуть затопити колодязь.
  Колодязна вода з високим рівнем нітратів небезпечна для малюків віком до трьох років, з якої при приготуванні сумішей для дитячого харчування може бути отруєння нітратами та виникати захворювання «метгемоглобінемія».
 Також, хочемо повідомити, що Теофіпольське районне лабораторне відділення Державна Установа «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з пунктів розливу та бюветів, з колодязів та каптажів джерел, фасованої,) щодо визначення наступних показників:
   – епідемічної безпеки – мікробіологічні дослідження;
 – санітарно-хімічні показники безпечності та якості (органолептичні, фізико-хімічні та санітарно-токсикологічні дослідження)

  Наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів, криниць та каптажів.

  Прейскурант цін на лабораторні дослідження питної води і послуги що виконуються, затверджений Кабінетом Міністрів України за № 662 від 11.05.2006 року.

    Не будьте байдужі до свого здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Завідувач Теофіпольського районного
лабораторного відділення                             В. В. Побока

0Shares
Loading...