Старокостянтинівський міськміжрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Старокостянтинівський міськміжрайонний відділ

    За 47-й тиждень 2018 року в Старокостянтинівському районі на ГРВІ захворіло 355 осіб, інтенсивний показник становить 562,7 на 100 тис. населення. Серед захворілих 330 дітей (92,9%), найбільша кількість захворівших дітей у віковій категорії 5-14 років – 213 (64,5% від загальної кількості хворих дітей). У порівнянні з минулим тижнем захворюваність ГРВІ зросла на 38,1%. Показники захворюваності ГРВІ на 47 тижні нижчі епідемічного порогу на 9,3%.
    З початку епідсезону 2018-2019 років в Старокостянтинівському районі перевищення епідемічного порогу захворювання на грип та ГРВІ не відмічалось, випад-ки грипу не реєструвались. Всього з початку епідсезону 2018-2019рр. проти грипу щеплено 77 осіб, серед них 6 дітей.
   За 47-й тиждень 2018року в Старосинявському районі на ГРВІ захворіло 27 осіб, інтенсивний показник становить 135,5 на 100 тис. населення. Серед захворівших 17 дітей (63%), найбільша кількість захворівших дітей у віковій категорії 0-4 років – 8 чол. (47% від загальної кількості хворих дітей). В порівнянні з минулим тижнем захворюваність ГРВІ зросла на 17,1%. Показники захворюваності ГРВІ на 47 тижні нижчі епідемічного порогу на 7,9%.
    З початку епідсезону 2018-2019років в Старосинявському районі перевищення епідемічного порогу захворювання на грип та ГРВІ не відмічалось, випадки грипу не реєструвались. Всього з початку епідсезону 2018-2019рр. проти грипу щеплено 8 осіб, серед них 3 дітей.

Помічник лікаря-епідеміолога
Старокостянтинівського міськміжрайонного
відділу ДУ ,,Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                       О.П. Броншвагер

0Shares

   Діти – найважливіший ресурс будь-якого суспільства, його майбутнє. Тому охорона здоров’я дітей, забезпечення його захисту та розвитку, а також повага прав маленького громадянина є пріоритетами політики всіх країн.
  Безперечно, переважна більшість батьків найперше хочуть бачити свою дитину високоосвіченою і розумною, забуваючи в деякій мірі при цьому про її здоров’я.
    Нині не лише лікар чи педагог, а й кожна свідома людина розуміє, що здоров’я дитини визначається не лише спадковістю, екологією та способом життя, а й значною мірою умовами і змістом навчання, дозвілля та відпочинку, проведення оздоровчих заходів.
Одними із чинників, що можуть вплинути на здоров’я дітей в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах, є безпечне водопостачання, достатнє освітлення місць їх перебування, дотримання температурного режиму в приміщеннях.
   Фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” 19 листопада 2018 року були проведені моніторингові відвідування закладів освіти м. Старокостянтино-ва.
   Під час відвідування відібрано:
– 16 проб води питної водопровідної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-2010 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” по санітарно-хімічних та мікробіологічних показниках;
– проведено 72 заміри рівнів штучної освітленості та 84 параметрів мікроклімату (температури і відносної вологості повітря) на відповідність вимогам ДСан-ПіН 5.5.2.008-2001 „Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу” та „Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів” №234 від 24.03.2016р.;
– проведено обстеження 9 працівників харчоблоків ЗОШ на носійство патогенної мікрофлори.
    За даними результатів досліджень виявлено:
– вода питна водопровідна не відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” у 37,5% проведених досліджень по мікробіологічних показниках (ЗОШ І-ІІІ ст. №4, ЗОШ І-ІІІ ст. №6, ДНЗ №4 „Вишенька”) та у 25% – по санітарно-хімічних показниках (ЗОШ І-ІІІ ст. №3, ДНЗ №4 „Вишенька”);
– освітленість в загальноосвітніх та дошкільних закладах не відповідала санітарним вимогам у 56,9% проведених вимірів (ЗОШ І-ІІІ ст. №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №3, ЗОШ І-ІІІ ст. №4, ЗОШ І-ІІІ ст. №6, ДНЗ №1 „Теремок”, ДНЗ №3 „Сонечко”, ДНЗ №4 „Вишенька”, ДНЗ №9 „Малятко”);
– температура повітря в приміщеннях не відповідала у 9,5% (ЗОШ І-ІІІ ст. №4, ДНЗ №1 „Теремок”), а вологість у 50% проведених вимірів (ЗОШ І-ІІІ ст. №1, ЗОШ І-ІІІ ст. №3, ЗОШ І-ІІІ ст. №4, ЗОШ І-ІІІ ст. №6, ДНЗ №1 „Теремок”, ДНЗ №3 „Сонечко”, ДНЗ №4 „Вишенька”, ДНЗ №9 „Малятко”);
– у обстежених 9 працівників харчоблоків шкіл збудників кишкових інфекцій та патогенного стафілококу не виявлено.

 Протоколи досліджень, із супровідними листами та рекомендаціями щодо виявлених відхиленнях від гігієнічних норм, доведені до відома керівників усіх обстежених ЗНЗ та ДНЗ, а також управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.
  Досягти позитивного результату в зміцненні здоров’я дітей можливо лише спільними зусиллями медиків, педагогів, батьків, органів виконавчої влади, а також виконавчих органів місцевого самоврядування.

Фельдшер санітарний Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України”                Л.А. Леник

0Shares

   У листопаді місяці 2018 року зареєстрований випадок захворювання на лептоспіроз у 69-річного мешканця м.Старокостянтинова. Згідно з проведеним епідеміологічним розслідуванням встановлено, що джерелом інфекції могли бути мишовидні гризуни, які зустрічаються в підсобних приміщеннях садиби хворого. У 2017 році у м.Старокостянтинів та в Старокостянтинівському районі випадки лептоспірозу не реєструвались.
          Що ж таке лептоспіроз?
       Лептоспіри (Leptospira, грец. leptos – довгий, тонкий) – збудники зоонозних захворювань. Вони входять до родини Leptospiraceae. Лептоспіроз – це гостре інфекційне захворювання з групи зоонозів, спричиняється Leptospira interrogans, що перебігає із гарячкою, геморагічним синдромом, загальною інтоксикацією організму, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем.
    Висока сприйнятливість до інфекції людей і легкість інфікування створюють небезпеку зараження і захворювання людини під час перебування її у природних осередках лептоспірозу, а також за наявності інфікованих гризунів у житлових приміщеннях, на складах, фермах тощо, під час контактування з хворими та інфікованими свійськими тваринами.
    Лептоспіри добре пристосовуються до низьких температур. В сечі травоїдних тварин вони залишаються життєздатними тривалий час, а в сечі м’ясоїдних тварин досить швидко гинуть.
    Основний шлях проникнення лептоспір в організм людини – через ушкоджену шкіру та слизові оболонки. Вважається, що аліментарним шляхом заразитися неможливо, оскільки кислотність шлункового соку згубна для лептоспір, жовч знищує їх миттєво. Але зараження може відбуватися через слизову оболонку порожнини рота, особливо якщо на ній є ушкодження.
    Від моменту потрапляння збудників хвороби в організм людини до початку захворювання минає у середньому від 2 до 20 діб – так званий інкубаційний період хвороби найчастіше триває 7-9 діб.
  Хвороба починається з ознобу, загальної млявості, різкого підвищення температури тіла до 39-40 градусів, з’являються нудота, блювота, головний біль, болі в попереку, м’язах і суглобах. Інколи хворий не може не тільки ходити, але й триматися на ногах. На 3-8 дні можуть з’явитися висип на шкірі тулуба і кінцівок, крововиливи в сітківку ока. При появі цих ознак необхідно негайно звернутися до лікаря!
   Захворювання на лептоспіроз часто призводить до тяжких наслідків, хвороба може протікати в тяжкій формі з ураженням нирок, печінки, очей. Смерть найчастіше настає від гострої ниркової недостатності. Тому дуже важливо вчасно звернутися за медичною допомогою для діагностики та відповідного лікування в умовах стаціонару.
   Профілактика захворювання полягає у знищенні гризунів в місцях їх проживання, купанні (особливо з пошкодженими шкірними та слизовими покровами!) в водоймах, забруднених виділеннями гризунів, свійських і сільськогосподарських тварин. При високій ймовірності інфікування, пов’язаного з професією (працівники тваринницьких ферм, елеваторів і т.п.), рекомендоване носіння захисного одягу, рукавиць, протипилових респіраторів і окулярів, дотримання правил особистої гігієни тощо.
   При дотриманні цих нескладних правил ризик заразитися лептоспірозом буде мінімальний. Тому будьте пильними і будете здоровими!

Помічник лікаря-епідеміолога
Старокостянтинівського міськміжрайонного
відділу ДУ ,,Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                        О.П. Броншвагер

0Shares

    Фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” в жовтні 2018 року були проведені дослідження води питної, відібраної з водопровідних мереж закладів освіти (ЗНЗ, НВК, ДНЗ) Старосинявської об’єднаної територіальної громади.
  Всього досліджено води питної водопровідної на санітарно-хімічні показники – 19 проб, із них відхилення від норм були виявлені в 7 (36,8%) пробах; на мікробіологічні показники – 20 проб, із них відхилення від норм були виявлені в 10 (50%) пробах.
 Відхилення в воді питній водопровідній, дослідженій на санітарно-хімічні показники, виявлено по вмісту амонію – більше норми в 16 разів (Новосинявська ЗОШ І-ІІІст).
  Також виявлені відхилення по загальній жорсткості (36,8%) – Пилявська ЗОШ І-ІІІст.,Старосинявський НВК, Бабинська ЗОШ І-ІІст., Мисюрівська ЗОШ І-ІІІст., Новосинявська ЗОШ І-ІІІст, Дашковецький НВК, Олексіївський ДНЗ “Капітошка”).
   Досліджено 3 проби води питної криничної на санітарно-хімічні показники, з них в 1 пробі вміст нітратів більше норми в 1,3 рази (Лисанівський НВК).
  Відхилення у водопровідній воді, дослідженій на показники епідемічної безпеки (мікробіологічні), виявлені по загальним колі –формам (Адампільська ЗОШ І-ІІІст., Дашковецький НВК, Мисюрівська гімназія, Пилявський НВК, Старосинівський ДНЗ “Зернятко”, Гречанський ДНЗ “Сонечко”, Адампільський ДНЗ “Малятко”, Мшанецький НВК); відхилення по загальним колі –формам та E.Coli (ешерихія колі – кишкова паличка) виявлені в водопровідній воді Бабинської гім-назії та Олексіївського ДНЗ.
  Відхилення в криничній воді, дослідженій на мікробіологічні показники, виявлені по загальним колі-формам в Паплинецькій ЗОШ І-ІІст, Паплинецькому ДНЗ.
   Результати досліджень із супровідними листами доведені до відома начальника відділу освіти, молоді, спорту, культури виконкому Старосинявської селищної ради.

Фельдшер санітарний Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України”                 Л.А. Леник

0Shares

    За 44-й тиждень 2018р. (з 29.10 по 05.11.2018 року) в Старокостянтинівському районі на ГРВІ захворіло 190 осіб, інтенсивний показник становить 301,2 на 100 тис. населення. Серед захворівших 162 дитини (85,3%), найбільша кількість захворівших дітей у віковій категорії 5-14 років – 93 (57,4% від загальної кількості хворих ді-тей). В порівнянні з минулим тижнем, захворюваність ГРВІ зменшилась на 10,5%. Показники захворюваності ГРВІ на 44 тижні нижчі епідемічного порогу на 30,0%. З початку епідсезону 2018-2019рр. в Старокостянтинівському районі проти грипу щеплено – 8 осіб, серед них 1 дитина. З початку епідсезону 2018-2019рр. в Старокостянтинівському районі випадки грипу не реєструвались.
    За 44-й тиждень 2018р. в Старосинявському районі на ГРВІ захворіло 30 осіб, інтен-сивний показник становить 150,5 на 100 тис. населення. Серед захворівших 20 дітей (66,7%), найбільша кількість захворівших дітей у віковій категорії 0-4 років – 12 (60% від загальної кількості хворих дітей). В порівнянні з минулим тижнем, захво-рюваність ГРВІ зменшилась на 6,7%. Показники захворюваності ГРВІ на 44 тижні нижчі епідемічного порогу на 5,3%. З початку епідсезону 2018-2019рр. в Староси-нявському районі проти грипу щеплено – 4 особи. З початку епідсезону 2018-2019рр. в Старосинявському районі випадки грипу не реєструвались.

Помічник лікаря-епідеміолога
Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу
ДУ ,,Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                          О.П. Броншвагер

0Shares

   Відповідно до ,,Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік”, фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ ,,Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” 30 жовтня 2018р. були проведені лабораторні та інструментальні дослідження у Самчиківському будинку–інтернаті для людей похилого віку і людей з інвалідністю.
     Відібрано та досліджено:
– 1 пробу води питної водопровідної на санітарно-хімічні та 1 пробу води питної водопровідної на мікробіологічні показники – проби не відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” по санітарно-хімічних (загальна жорсткість більше норми в 1,2 разу) та мікробіологічних (загальні колі форми присутні в 100 см3 досліджуваної води) показниках;
– 3 виміри штучної освітленості – штучна освітленість в усіх зазначених кімнатах – в межах норми;
– 6 вимірів параметрів мікроклімату (3 температури та 3 відносної вологості повітря) – в кімнаті №10 температура повітря нижче допустимої на 0,40С, а вологість повітря вище норми на 16%; температура та відносна вологість повітря в решті зазначених в протоколах приміщеннях – в межах норм;
– проведене обстеження 3-х працівників харчоблоку на носійство патогенної мікрофлори – у 1 працівника зі слизу носа виділений патогенний стафілокок St. aureus.

   Про результати досліджень повідомлений керівник закладу з наданням протоколів досліджень для усунення виявлених відхилень і вжиття відповідних заходів.

Фельдшер санітарний Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України”                                  Л.А. Леник

0Shares

   Фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ „Хме-льницький обласний лабораторний центр МОЗ України” 10 жовтня 2018 року були проведені дослідження води питної з криниць громадського користування на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-2010 „Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” в двох населених пунктах Ладигівської сільської ради – селах Губин та Ладиги.
     Всього досліджено води питної криничної на санітарно – хімічні показники – 10 проб, із них відхилення від норм були виявлені в 6 (60%) пробах; на мікробіологічні показники – 10 проб, із них відхилення від норм були виявлені в 7 (70%) пробах.
  Найбільше відхилень в криничній воді, дослідженій на санітарно-хімічні показники, виявлено по загальній жорсткості (60%) – діапазон відхилень більше норми від 1,1 до 1,3 разу, та по вмісту нітратів (40%) – діапазон відхилень більше норми від 1,6 до 3,3 разу.
  Відхилення в криничній воді, дослідженій на показники епідемічної безпеки (мікробіологічні), виявлені по ЗКФ (загальні колі-форми).
   Одночасно з відбором проб води була проведена профілактична дезінфекція 10 криниць громадського користування, а також проводилась робота серед на-селення цих сіл щодо можливості проведення лабораторного дослідження питної води з їх власних індивідуальних криниць з відбором проб води в цей же день – але, на жаль, тільки одне домогосподарство в с. Ладиги на це зголосилось.
  Результати досліджень (протоколи досліджень) з супровідними листами і рекомендаціями по виявлених відхиленнях від норм доведені до відома сільського голови Ладигівської сільради з проханням довести їх і до відома населення.
   Звертаємося до мешканців сіл Старокостянтинівського району та повідомляємо, що Старокостянтинівський міськміжрайонний відділ ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” проводить на платній основі (прейскурант цін на послуги затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.05.2006 року за №662) лабораторні дослідження питної води (водопровідної, з колодязів індивідуального користування та каптажів джерел) щодо визначення наступних показників:
– епідемічної безпеки – мікробіологічні, паразитологічні дослідження,
– санітарно-хімічних показників безпечності та якості – органолептичні, фізико-хімічні,
а також надає послуги з проведення дезінфекції води в криницях індивідуального користування.

    З цих питань звертайтесь за додатковою інформацією до нас по телефону 3-25-63, по моб. телефонах 0975553314, 0971084124.

Завідувач Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький
обласний лабораторний центрМОЗ України”            Д.П. Ступницький

0Shares

   З метою запобіганню спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь в організованих дитячих колективах м.Старокостянтинів, фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”, проведено обстеження персоналу харчоблоків усіх 9 ДНЗ міста (92 особи) на носійство патогенної мікрофлори. У 9 праців-ників, що складає 9,8% від обстежених (ДНЗ №3, ДНЗ №4, ДНЗ №5, ДНЗ №9), зі слизу носа та зіву носоглотки був виділений патогенний стафілокок St. aureus.
    Зазначені результати досліджень (протоколи) із супровідними листами та рекомендаціями доведені до відома керівників усіх ДНЗ, а також управління освіти виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради.
     Довідка: „Стафілококове бактеріоносійство”.
 Стафілококи широко розповсюджені в природі, добре зберігаються у зовнішньому середовищі, стійкі до дії високих та низьких температур. Вони входять до складу нормальної мікрофлори людини (шкіра, слизові оболонки).
  Однак, у несприятливих для людини умовах, коли рівень імунітету знижується, стафілококи швидко розмножуються, від чого порушується постійний біо-баланс мікрофлори в організмі. Основним джерелом інфекції є людина, яка має гнійні захворювання шкіри, запальні процеси в носоглотці.
  У деяких осіб може формуватись стійке стафілококове бактеріоносійство; золотисті стафілококи зустрічаються, в основному, в порожнині носа та зіву. Носії постійно виділяють мікроби масивними дозами у навколишнє середовище, що може призводити до прямого зараження певної кількості інших людей, чи через опосередковане забруднення предметів навколишнього середовища тощо.
   Носійство стафілококу людьми не завжди супроводжується значними проявами. Тому людина, в носоглотці якої „мешкає” цей мікроорганізм, далеко не завжди про це підозрює. І, відповідно, може служити джерелом розповсюдження інфекції – тобто заражати стафілококом інших осіб безпосередньо чи через об’єкти оточуючого середовища.
  Стафілококи можуть викликати багато хвороб, зокрема стафілококовий токсикоз. Стафілококові токсини є однією з причин харчових отруєнь. Бактерії ростуть в харчових продуктах при недотриманні режиму зберігання та теплового режиму обробки продуктів.
     Особливо небезпечне таке носійство серед медичних працівників, оскільки вони можуть стати джерелом внутрішньолікарняних інфекцій, та серед працівників закладів громадського харчування, особливо в дитячих колективах, оскільки при масовому попаданні бактерій в їжу вони можуть бути причиною харчових токсикоінфекцій (так званих харчових отруєнь).
   Ось чому важливе виявлення та санація носіїв золотистого стафілококу, насамперед, серед працівників харчоблоків дитячих закладів, закладів громадського харчування, підприємств харчової промисловості та медичних установ.
   Обстеження на носійство золотистого стафілококу можна пройти, звернувшись в Старокостянтинівське міськміжрайонний відділ ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” за адресою м. Старокостянтинів, вул. Миру,13 тел. 3-25-63.

Фельдшер санітарний Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу ДУ „Хмельницький
обласний лабораторний центрМОЗ України”             Л.А. Леник

0Shares

   З початком осені серед населення Старокостянтинівського та Старосинявського районів все частіше реєструються випадки захворювання на ГРВІ. Розпочинаючи з 40 тижня 2018 року по 20 тиждень 2019 року триватиме епідсезон захворюваності на грип та ГРВІ. В цей період фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ ,,Хмельницький обласний лабораторний центр” буде здійснюватися систематич-ний епідеміологічний моніторинг захворюваності населення цих районів на грип та гострі респіраторні інфекції та своєчасне інформування про випадки групових захворювань для прийняття необхідних заходів.
   Так, за 41 тиждень 2018 року в Старокостянтинівському районі захворіло на ГРВІ 208 осіб, інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 440,1; дітей віком від 0 до 17 років захворіло 183, що становить 88,0% від загальної кількості захворілих за тиждень. Рівень захворюваності нижчий порогового рівня на 25,1%. В Старосинявському районі захворіло на ГРВІ 30 осіб, інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 148,0; дітей віком від 0 до 17 років захворіло 22, що становить 73,3% від загальної кількості захворілих за тиждень. Рівень захворюваності нижчий порогового рівня на 9,9%. Наразі випадки грипу в Старокостянтинівському та Старосинявському районах не реєструвались.
     Чим же небезпечний грип?
   Грип – це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року. Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби. Згідно з прогнозами ВООЗ у сезоні 2018-2019 років в Україні циркулюватимуть три штами грипу: ,,Мічиган”, ,,Сінгапур” і ,,Колорадо”.
   Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекці-ями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу. Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі оточуючі хворого в радіусі 2 метрів навколо нього. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів. При появі перших симптомів грипу хвора людина обов’язково повинна залишатися вдома – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку, смертельну для деяких з них. Такими симптомами є: різке підвищення температури тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря – його слід викликати додому. Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів. Якщо стан хворої людини погіршується, не зволікайте з госпіталізацією, адже тепер під загрозою її життя. Викликайте ,,швидку” чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо присутні наступні симптоми: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів – небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого. Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою тіла, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хворі на хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями. Також сюди належать професійні групи ризику – медичні працівни-ки, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту та усі, хто працює в багатолюдних місцях.
       Як вберегтися від грипу?
 Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація – це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону. Якщо такої можливості не було, то щеплюватись можна і впродовж всього сезону. Це посилює здатність організму протистояти грипу. Розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. Імунітет зберігається від 6 до 12 місяців. Цьогоріч в Україні доступні дві вакцини проти грипу: ,,Ваксігрип Тетра” (виробник ,,Санофі Пастер”, Франція) і ,,Джісі Флю” (,,Грін Кросс Корпорейшн”, Південна Корея) – обидві якісні та безпечні.
   Ще є неспецифічна профілактика, коли людина власними силами може захистити себе від захворювань на грип та ГРВІ. Для цього потрібно уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися з введенням в їжу натуральних вітамінів, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користувати-ся тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, загартовуватись, займатись спортом, ходити більше пішки, при необхідності використовувати хімічні засоби профілактики, які є в аптеках (вітаміни, противірусні препарати) Не займайтеся самолікуванням! Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар! Дотримуйтесь рекомендацій та будьте здорові!

Помічник лікаря-епідеміолога Старокостянтинівського
міськміжрайонного відділу ДУ ,,Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                О.П. Броншвагер

3Shares

   Відповідно до ,,Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навча-льних закладів на 2018 рік”, фахівцями Старокостянтинівського міськміжрайонного відділу ДУ,,Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” 20 вересня 2018р. були проведені моніторингові лабораторні дослідження у хірургічному відді-ленні Старосинявської ЦРЛ.
      Були проведені наступні моніторингові дослідження:
– відібрані 15 змивів на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми – ви-явлені умовно-патогенні мікроорганізми у 3 змивах;
– проведено 4 дослідження на стерильність хірургічного, перев’язувального матеріалу, інструментарію – всі мед вироби стерильні;
– проведений контроль роботи 2 стерилізаторів – росту тест-культур не вияв-лено (тобто робота стерилізаторів ефективна);
– відібрані 2 проби дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації – розчини не контаміновані мікрофлорою;
– обстежено 6 осіб персоналу на носійство патогенного стафілококу – в 4 працівників зі слизу носа виділений патогенний стафілокок.

   Про результати досліджень письмово повідомлений керівник лікувального закладу з наданням протоколів досліджень та пропозицій для усунення виявлених відхилень і вжиття відповідних заходів.

Помічник лікаря-епідеміолога
Старокостянтинівського міськміжрайонного
відділу ДУ ,,Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                 О.П. Броншвагер

1Shares
Loading...