Славутське районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Славутське районне лабораторне відділення

    В Славутському районі з 01.01.2018 року по 01.12.2018 року зареєстровано 18 випадків захворювання на кір : по 2 випадки у січні, 1 у квітні, 10 у липні, 4 у серпні та 1 випадок у листопаді. Серед захворілих 13 дорослих та 5 дітей вікової категорії: 0-1 рік – 1; 5-9 років-3; 15-17 років – 1. Хворіли мешканці: м. Славута – 13 випадків, с. Крупець – 2 випадки та по одному випадку в сс. Киликиїв, Пашуки, Яблунівка.
      Питома вага щеплених серед захворілих складає 58,3 %.
     Дванадцять випадків підтверджені лабораторно.
  Останній випадок захворювання на кір зареєстровано 22.11.2018 року в м. Славута. Дитина неорганізована, віком 5 років, не щеплена, госпіталізована та пролікована в інфекційному відділенні Славутської ЦРЛ.
    У вогнищах фахівцями Славутського районного лабораторного відділення було проведено комплекс протиепідемічних заходів.

Помічник лікаря-епідеміолога
Славутського районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний                                                          О.Постолан
лабораторний центр МОЗ України»

0Shares

   В Славутському районі на гострі респіраторні інфекції на 47 тижні 2018 року захворіло 189 осіб (у т.ч. 152 дитини віком до 17 років), захворюваність зросла на 15 % в порівнянні з минулим тижнем, за рахунок вікової групи дітей віком 1-4 роки.
   Інтенсивний показник складає 289,93 на 100 тис. населення, що нижче епідемічного порогу на 26,54% .
 Госпіталізовано 10 хворих з гострими респіраторними інфекціями, з них 9 дітей.
   Вакцинацію проти грипу отримали 108 осіб, дорослих – 87, в т.ч. медичних працівників – 57; дітей віком до 17 років – 21 особа.

Помічник лікаря-епідеміолога
Славутського районного
лабораторного відділення
ДУ « Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                          О.Постолан

0Shares

11-24   З кожним роком в Україні відсоток захворюваності лямбліозом збільшується . Так, захворюваність серед дітей зросла за останні два роки з 20% до 27%, серед дорослих з 17% до 23 %. Така ж тенденція спостерігається і в Славутському районі, де показник захворюваності лямбліозом на 100 тис.населення перевищує середньообласний в 5 разів.
    В 2017 році всього було зареєстровано 32 випадки, а за 10 місяців 2018 року вже захворіло 34 жителі Славутського району. Серед захворілих діти складають 93% від загальної кількості хворих. Найбільш ураженою групою є діти вікової категорії 5-9 років, які в більшості, відвідують організовані коле-ктиви.
         Що ж це за хвороба – лямбліоз?
   Лямбліоз – це досить поширене захворювання, що розвивається внаслі-док ураження печінки і тонкого кишечника, від легкої до важкої ступенів вла-сних проявів. Буває і так, що носії паразитів не хворіють, однак вільно зара-жають людей, що їх оточують, тому що їх тіло в цьому випадку виступає в якості достатньо зручного і безпечного контейнера для лямблій.
    Лямблії потрапляють в організм людини з уживанням в їжу контамінова-них паразитами продуктів, водою; можуть переноситися з брудними руками. Велика кількість може скупчуватися на побутових предметах, дитячих іграш-ках, білизні, посудному приладді. Легко заразити людину може і сам зараже-ний, якщо не дотримується правил особистої гігієни,; а також представники тваринного світу – коти, собаки та гризуни.
   Потрапляючи в кишечник людини лямблії покриваються міцною оболо-нкою, утворюється так звана циста, яка потрапляє в навколишнє середовище з каловими масами хворого чи носія. Виживаність таких цист становить декі-лька місяців або навіть років.
   Для гострого лямбліозу характерним є прояв у вигляді яскраво вираже-ного діарейного синдрому, підвищеної температури і поразок тонкого кишеч-ника. Серед інших симптомів виділяють наступні :
– лихоманка;
– блювання;
– поява висипки ( аналогічної кору, краснухи );
– анорексія;
– різкі болі в середній і верхній епігастральній областях.
   При адекватному і своєчасному лікуванні цієї форми лямбліозу одужан-ня хворого настає вже через 5-7 днів з моменту прояву в нього першої клініч-ної симптоматики. Відсутність відповідного лікування переводить захворю-вання у підгостру або хронічну стадію.
   Щоб попередити лямбліоз необхідно дотримання мір по попередженню фекального забруднення навколишнього середовища, харчових продуктів та води, а також обов’язкове дотримання санітарно-гігієнічного режиму в дитя-чих дошкільних, лікувально-профілактичних закладах та харчових об’єктах. Необхідне вживання тільки якісно термічно оброблених харчових продуктів та кип’яченої або профільтрованої води. При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною проточною водою і облити окропом. Це дозволить знизити ризик зараження не тільки лямбліозом, але й іншими інфекційними та паразитарними хворобами.

Завідувач Славутським районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                               Т. Музалевська

0Shares

11-16    12 листопада 2018 року фахівцями Славутського районного лаборатор-ного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навко-лишнього середовища, лікувально–профілактичних закладів, загальноосвіт-ніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік» було проведено лабораторні дослідження в ДНЗ (ясла-садок) №3 «Росинка» міста Славути.
     Під час моніторингового відвідування проведено:
– в чотирьох групових ( ігрові кімнати) 10 замірів рівнів штучного осві-тлення та параметрів мікроклімату (температури та вологості повітря), 3 за-міри рівнів гамма-фону;
– обстежено на носійство патогенної мікрофлори 11 працівників групових та харчоблоку закладу;
– досліджено 2 проби води питної з водопровідної мережі (за санітарно–хімічними та мікробіологічними показниками на відповідність ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»).
Керівнику даного закладу було надано результати досліджень з відповідни-ми висновками.

Завідувач Славутським районним
лабораторним відділенням ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                                 Т. Музалевська

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 рік» – 23 жовтня 2018 року фахівцями Славутського РЛВ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» було проведено відвідування Славутської центральної районної лікарні (хірургічне, пологове, гінекологічне, педіатричне, інфекційне, травматологічне відділення).
      Під час відвідування проведено:
– відбір змивів на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми – 70;
– відібрано на дослідження хірургічний, перев`язувальний матеріал, інструментарій – 14;
– дезрозчини на ступінь мікробної контамінації – 6;
– обстежено персонал хірургічного відділення на носійство золотистого стафілококу – 7.
  Результати лабораторних досліджень та рекомендації надіслані керівництву закладу охорони здоров’я.

Біолог Славутського районного
лабораторного відділення                    Г. Власюк

0Shares

   В Славутському районі на гострі респіраторні інфекції на 41 тижні 2018 року захворіло 301 особа (у т.ч. 246 дітей віком до 17 років), захворюваність зросла на 78 % в порівнянні з минулим тижнем, за рахунок вікової групи дітей віком 1-4 роки.
   Інтенсивний показник складає 461,74 на 100 тис. населення, що нижче епідемічного порогу на 0,09%.
 Госпіталізовано 10 хворих з гострими респіраторними інфекціями, з них 9 дітей.
     Вакцинація проти грипу на протязі тижня не проводилась.

Помічник лікаря-епідеміолога Славутського                                    районного лабораторного відділення                             О.Постолан

3Shares

   З метою підготовки навчальних закладів до нового навчального року 2018-2019 рр. протягом серпня-вересня 2018 року фахівцями Славутського районного лабораторного відділення було досліджено на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники 43 проби води питної: 19 проб води питної водопровідної та 24 проби води питної колодязної на відповідність санітарним вимогам ДСаНПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Щодо безпечності та якості води було виявлено невідповідність у 14 зразках, що становить 32,56%.
 Керівникам навчальних закладів та головам об’єднаних територіальних громад було надіслано листи з рекомендаціями про проведення санітарно-технічних та дезінфекційних заходів джерел водокористування, з метою запобігання інфекційних хвороб та забезпечення дітей якісною питною водою

Біолог Славутського районного
лабораторного відділення                                   Г. Власюк

3Shares

   В Славутському районі з 01.01.2018 року зареєстровано 17 випадків захворювання на кір: 2 випадки у січні, 1 випадок у квітні, 10 випадків у липні та 4 випадки у серпні. Серед захворілих 13 дорослих та 4 дітей вікової категорії: 0-1 рік – 1; 5-9 років-2; 15-17 років-1. Хворіли мешканці: м. Славута – 12 випадків, с. Крупець – 2 випадки та по одному випадку в сс. Киликиїв, Пашуки, Яблунівка.
      Питома вага щеплених серед захворілих складає 61,76%.
      Дванадцять випадків підтверджені лабораторно.
   У вогнищах фахівцями Славутського районного лабораторного відділення було проведено комплекс протиепідемічних заходів.

в.о. Завідувача Славутського
районного лабораторного відділення, біолог                     Г. Власюк

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 рік» – 24.09.18р. фахівцями Славутського районного ла-бораторного відділення було проведено відвідування ДНЗ (ясла-садок) №2 «Подоляночка.
днзПід час відвідування проведено:
– відбір змивів з обладнання та інвентарю на санітарно-показові мікрооргані-зми –10;
– відбір піску на наявність яєць гельмінтів – 1;
– інструментальні виміри рівнів загальної штучної освітленості – 10;
– визначення параметрів мікроклімату – 10;
– мікробіологічне та санітарно-хімічне дослідження води питної водо-провідної на відповідність ДСанПіН 2.2.4.171-10 – 4 проби;
– обстеження персоналу харчоблоку та групових на носійство патогенної мікрофлори ( кишкова група та носійство золотистого стафілококу) – 15 та 30 відповідно.
    По результатам моніторингових досліджень та замірів, керівнику закладу надано відповідну інформацію та протоколи досліджень.

Біолог Славутського районного
лабораторного відділення                                                Г. Власюк

0Shares

  В Славутському районі за період з 22.08.18р. по 29.08.18р. зареєстровано 1 випадок сальмонельозу, 8 випадків гастроентероколітів. 3 укуси тваринами та 2 випадки туберкульозу.
    Захворюваність носила спорадичний характер, не пов`язана між собою загальним джерелом та фактором передачі заразного початку.
  В вогнищах інфекційних захворювань проведено комплекс протиепідемічних заходів, направлених на локалізацію та ліквідацію випадків захво-рювань, встановлення джерела збудника інфекції та факторів передачі.

Помічник лікаря-епідеміолога
Славутського районного                                                         О.Постолан
лабораторного відділення

0Shares
Loading...