Шепетівський міськміжрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Шепетівський міськміжрайонний відділ

     За минулий тиждень в Шепетівському районі зареєстровано 3 випадки захворювання гастроентероколітами, в т. ч. 2 випадки серед дорослого населення та 1 дитина 6 років; 2 випадки сальмонельозу серед дорослого населення недекретованої групи. Захворюваність носила спорадичний характер, не пов’язана між собою загальним джерелом та фактором передачі заразного початку.
  08.10.2018 року в приміщенні Шепетівської РДА відбулося навчання керівників організацій, установ з питань цивільного захисту населення, де нами прийнято участь.
 10.10.2018 р. відбулося командно-штабне тренування по цивільному захисту населення з залученням Шепетівського міськміжрайонного відділу згідно ввідної навчань: в с. Судилків Шепетівського району перевернулася цистерна з аміаком з виливом 2 тонн аміаку. Нами проведено дослідження повітря на вміст аміаку в житловій зоні села Судилків та інше. Надані відповідні рекомендації по локалізації та ліквідації наслідків аварії.

Завідувач Шепетівським міськміжрайонним
відділом ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                              В.В Мазаєв

0Shares

  Фахівцями Шепетівського міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», протягом 20–26 вересня 2018 року, проведено моніторингові відвідування 4 загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладів (ДНЗ «Колосок» с.Судилків; ДНЗ «Віночок» с.Хролин; ЗОШ І-ІІІст. с.Судилків; ЗОШ І-ІІІст. сТравлин). Під час відвідувань відібрано 2 проби води водопровідної та 2 проби води колодязної, з метою їх досліджень на відповідність санітарним вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Також, відібрано 5 проб піску для досліджень щодо наявності яєць гельмінтів, обстежено 10 працівників харчоблоків закладів на носійство патогенної мікрофлори.
   Додатково, відібрано 7 проб води водопровідної з комунального водопроводу м.Шепетівки для досліджень на відповідність гігієнічним вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 .

В. о.завідувача Шепетівським                                               В.В.Костюк
міськміжрайонним відділом

0Shares

   Проведено моніторингові дослідження 4 загальноосвітніх навчальних та дошкільних закладів (ДНЗ «Дзвіночок» с.Михайлючка, ДНЗ Берізка» с.Городнявка, ЗОШ с.Михайлючка, ЗОШ с.Городнявка), в т.ч. відібрано 4 проби води водопровідної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на показники епідемічної безпеки та санітарно-хімічні показники, 6 проб піску на наявність яєць гельмінтів, обстежено 7 працівників харчоблоків закладів на носійство патогенної мікрофлори.
    Відібрано 5 проб води відкритих водойм на відповідність вимогам Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.1996 р. N173 (додаток №11).
   На договірних умовах відібрано 19 проб води водопровідної та криничної на території Шепетівського району та м.Шепетівка.
  В Шепетівському районі з 13.09.2018 року по 19.09.2018 р. зареєстровано 4 випадки захворювання гострими кишковими інфекціями, в т.ч. 3 випадки дорослих, 1 дитина 1 року життя. При проведенні епідрозслідування встановлено, що в 3 випадках факторами передачі мало місце фрукти, придбані на ринку, в одному випадку сир домашній придбаний на ринку. Захворюваність носить спорадичний характер, не пов’язана між собою загальним джерелом та фактором передачі заразного початку.
  Також зареєстровано 1 випадок покусу собакою дитини 5 років. З даного приводу направлена інформація головному лікарю держпродспожив служби щодо встановлення вет нагляду за собакою, що нанесла покуси.
   17.09.18 р. проведено забір прісної та стічної води в кількості 5 проб, щодо проведення досліджень на наявність збудника холери .
   Проведено відлов 10 мишевидних гризунів з направленням їх в лабораторію, для подальшого обстеження їх щодо наявності збудників особливо-небезпечних інфекцій (туляремія, лептоспіроз).
   Одночасно, за інформацією Державної установи «Центр громадського здоров’я МОЗ України» у Запорізькій області в серпні поточного року було зареєстровано випадок захворювання на холеру. Захворів житель Дніпропетровської області який перебував на відпочинку в Бердянську, де найбільш вірогідно відбулося інфікування хворого.
   На Шепетівщині ситуація по захворюваності на холеру благополучна. Разом з тим медичними працівниками району в тому числі Шепетівським міськміжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр України», проводяться заходи по ранньому виявленню цієї смертельно-небезпечної інфекції. Так в поточному році проведенно обстеження 21 хворого на гострі кишкові інфекції на холеру з важким клінічним перебігом захворювання. Також ведеться моніторинг дослідження проб води з об’єктів довкілля в т.ч. прісної води , стічної Результати дослідження на холеру від’ємні.

В. о. завідувача Шепетівським
міськміжрайонним відділом
лабораторних досліджень                                              В.В.Костюк

0Shares

   На мікробіологічні показники по району відібрано 417 проб води криничної,згідно результатів лабораторних досліджень встановлено, що 344 проби (82,4%) не відповідають встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». По м.Шепетівка відібрано – 174 проби, із них 140 проб (80,4%) не відповідає нормативу по мікробіологічних показниках.
   На санітарно-хімічні показники по району відібрано – 411 проб, із них 225 проб (62,0%) не відповідають встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по хімпоказниках, в т.ч. по вмісту нітратів 189 проб (45,9) – перевищення нормативу в межах 1,5 -6 разів.
   По місту Шепетівка по хім.показникам відібрано – 174 проби, із них 106 проб (60,9%) не відповідає встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіН2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
  З метою профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії досліджено 18 проб води криничної,яку вживають діти до 3 років, з них 4 проби (22,2%) (с.Пліщин, с.Чотирбоки, с.Городище, с.Ленківці) не відповідають вимогам ДСанПіН2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
    Дані лабораторних досліджень свідчать про недостатню увагу комунальних служб міста ,Судилківської,Грицівської та Ленковецької ОТГ та органів самоврядування до децентралізованого водопостачання.
  Багато криниць знаходяться в занедбаному стані, не проводилася їх чистка та облаштування. Особливу насторогу викликає невідповідність стану води в районах міста, де відсутнє централізоване водопостачання, споживачі води криничної навіть не здогадуються про небезпеки, на які себе наражають при вживанні води.
  Шепетівській міській раді, Грицівській та Ленковецькій ОТГ надано протоколи лабораторних досліджень з рекомендаціями щодо покращення якості криничної води звернувши особливу увагу на підвищений вміст нітратів у криницях, технічний стан криниць тощо.

Завідувач Шепетівським міськміжрайонним
відділом ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                       В.В. Мазаєв

0Shares

   В Шепетівському районі з 01.01.2018 року по 30.08.2018 р. зареєстровано 49 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник становить 64,5 випадків на 100 тисяч населення), із них дорослих – 15 чол., дітей – 34 чол, в т.ч. віком 0-1 рік – 5 дітей, 1-4 роки – 7 дітей, 5-9 років – 8 дітей, 10-14р – 8 дітей, 15-17 років – 6 чоловік. По місту – 27 випадків, Шепетівський р-н – 22 випадки захворювання.
   За серпень 2018р зареєстровано 3 випадки, з них 10-14 р – 1 випадок, 1-4 роки – 1 хворий та 5-9 років – 1 випадок. З трьох захворівших 2 щеплені проти кору.
  Проводиться комплекс заходів по локалізації та ліквідації захворюванності в вогнищах кору, проведені відповідні протиепідемічні заходи.
   Питома вага щеплених серед захворілих становить 51,02 %; 28 випадків захворювання на кір підтверджені лабораторно – виявлено Ig M до вірусу кору. В 18 випадках діагноз «кір» поставлено по клінічних показниках та епідпов’язані, в 2-х випадках дослідження проводяться.

Завідувач Шепетівським міськміжрайонним
відділом ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                               В.В. Мазаєв

0Shares

    В Шепетівському районі за останній тиждень зареєстровано 1 випадок сальмонельозу, 1 випадок дизентерії, 8 випадків гастроентероколітів, 1 укус тваринами, 4 випадки туберкульозу та 2 випадки кашлюка (сімейне вогнище).
Захворюваність носила спорадичний характер, не пов’язана між собою загальним джерелом та фактором передачі заразного початку.
В вогнищах інфекційних захворювань проведено комплекс протиепідемічних, профілактичних заходів, направлених на локалізацію та ліквідацію захворюваності, в т.ч. встановлення джерела заразного початку, фактора передачі та ін.
Також зареєстровано підозру на отруєння грибами. При розслідуванні даного випадку встановлено, що хвора вживала білі гриби та красноголовці, зібрані в лісі поблизу с. Савичі. На даний момент хвора перебуває на стаціонарному лікуванні в Шепетівській ЦРЛ, стан її задовільний. В вогнищі проведено санітарно-освітню роботу щодо попередження отруєння грибами.
В місцеві ЗМІ 26.07.18 направлено статтю на тему: «Отруєння грибами, їх профілактика»

Помічник лікаря-епідеміолога відділення організації
епідеміологічних досліджень
Шепетівського міськміжрайонного відділу                О.С. Садовська

0Shares

    Відповідно до плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік, що проводяться Шепетівським міськміжрайонним відділом ДУ “Хмельницький ОЛЦ МОЗ України на території м. Шепетівки та Шепетівського району Хмельницької області, за минулий тиждень фахівцями Шепетівського міськміжрайонного відділу проведено моніторингові дослідження в таких закладах міста Шепетівки: ДНЗ №3 «Ластівка», ДНЗ №5 «Казка» та ДНЗ №7 «Дюймовочка». Відібрано 3 проби води водопровідної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на показники епідемічної безпеки та санітарно-хімічні показники, 12 проб піску на наявність яєць гельмінтів, обстежено 11 працівників харчоблоків закладів на носійство патогенної мікрофлори.
      Лабораторні дослідження проводяться.
 За результатами лабораторних досліджень відповідна інформація, протоколи досліджень та рекомендації (в разі потреби) будуть надані керівникам закладів дошкільної освіти та начальнику управління освіти виконавчого комітету Шепетівської міської ради Тихончук Л.І.

Завідувач відділення
організації санітарно-гігієнічних досліджень
Шепетівського міськміжрайонного відділу           І. Матвійчук

0Shares

   Агресивність тварин щодо людей щороку зростає. Адже кількість бродячих котів та собак збільшується і місцева влада не контролює їхню чисельність. Тому випадки в межах міста Шепетівки та населених пунктів району реєструються дуже часто.
     Так, попереднього року було зафіксовано 142 напади тварин на перехожих чи своїх господарів. За перший квартал поточного року до медиків з приводу агресивної поведінки чотирилапих уже звернулися 47 мешканців краю. Постраждали від їхніх гострих зубів та кігтів 30 дорослих та 17 дітей. Серед них 12 селян, а містян – втричі більше.
      Безпритульні собаки, кішки бродять вулицями міста, а також в селах Вишневому, Поляні, Хуторі, Корчику, Пліщині, Судилкові, Михайлючці, бо саме в цих населених пунктах сталися прикрі випадки.
  Так, у травні цього року в місті Шепетівка по вулиці Володимирській (мікрорайон «Сонячний») скажений кіт покусав всю родину (двох дорослих та трьох дітей).
Останній випадок трапився 10 травня в селі Михайлючці. Оскаженілий домашній пес напав і травмував трьох діток та дорослого з однієї сім`ї.
  А одного разу господаря покусала… власна кобила! Чоловік залікував рани, а тварину залишив на обійсті, бо сказу в неї не виявили, просто проявила норов.
   П’ятдесят вісім покусаних осіб було щеплено вакциною проти сказу минулого року, поточного року вакциновано 14 постраждалих. Вакцина у наявності є, до того ж, в достатній кількості.
   Проте застерігаю громадян бути обережними у поводженні з тваринами: придивлятися до їх поведінки, чужих – оминати, а своїх – вчасно щеплювати. Згідно з законом, мають створюватися притулки для бездомних тварин і проводитися їхня стерилізація, та це питання у нас і досі залишається невирішеним.

Завідувач Шепетівським міськміжрайонним
відділом ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»             В.В. Мазаєв

0Shares

   В Шепетівському районі за останній тиждень зареєстровано 9 випадків гастроентероколітів, 2 випадки кору, 1 укус тваринами, 3 випадки туберкульозу.
   В вогнищах інфекційних захворювань проведено комплекс протиепідемічних, профілактичних заходів, направлених на локалізацію та ліквідацію захворюваності, в т.ч. встановлення джерела заразного початку, фактора передачі та ін.

Завідувач відділенням організації епідеміологічних
досліджень Шепетівського міськміжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                                               Костюк В.В

0Shares

   Шепетівським міськміжрайонним відділом ДУ “Хмельницький ОЛЦ МОЗ України” в 2 кварталі 2018 року на договірних умовах проводилися дослідження якості води громадських криниць на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Відібрано 147 проб води на території Грицівської селищної, Ленковецької та Михайлюцької сільських рад.
      За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 140 проб (95,2%) не відповідають встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Із них 125 проб не відповідає по мікробіологічних показниках (85%) та 85 проб (57,8%) по хімпоказниках, в т.ч. по вмісту нітратів 81 проба (55,1%). Найбільший відсоток відхилень зареєстровано в таких селах: Ленківці, Коськів, Сульжин, Вербівці, Онишківці, Курганівка та смт. Гриців.
   Замовникам надано протоколи лабораторних досліджень з рекомендаціями щодо покращення якості води криничної, звернувши особливу увагу на підвищений вміст нітратів у криницях. Також розповсюджено 38 пам`яток серед населення Шепетівського району щодо профілактики водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей та отруєнь нітратами.

Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень
Шепетівського міськміжрайонного відділу І                                            . Матвійчук

0Shares
Loading...