Полонське районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Полонське районне лабораторне відділення

    Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік» – 20.11.2018р. фахівцями Полонського районного лабораторного відділення було проведено відвідування Будинку-інтернат для громадян похилого віку та інвалідів м.Полонне.
      Під час відвідування було проведено:
– мікробіологічне та санітарно-хімічне дослідження води питної на відповідність ДСанПіН 2.2.4.171-10 – 2 проби;
– інструментальні виміри рівнів загальної штучної освітленості – 24;
– визначення параметрів мікроклімату – 10;
– обстеження персоналу харчоблоку на носійство патогенної мікрофлори (кишкова група та носійство золотистого стафілококу) – 2 особи.
    По результатам моніторингових досліджень та замірів, керівнику закладу надано відповідну інформацію та протоколи досліджень.

Завідувач Полонським районним
лабораторним відділенням ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                               В.В.Аврамчук

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік» – 01.11.2018р. фахівцями Полонського районного лабораторного відділення було проведено відвідування Буртинського ЗДО «Дзвіночок», а також Буртинської ЗОШ І-ІІІ ст..
      Під час відвідування було проведено:
– мікробіологічне та санітарно-хімічне дослідження води питної на відповідність ДСанПіН 2.2.4.171-10 – 4 проби;
– відбір піску на наявність яєць гельмінтів – 2 проби;
– інструментальні виміри рівнів загальної штучної освітленості – 30;
– визначення параметрів мікроклімату – 14;
– обстеження персоналу харчоблоку на носійство патогенної мікрофлори (кишкова група та носійство золотистого стафілококу) – 3 особи.
   По результатам моніторингових досліджень, керівникам закладів надано відповідну інформацію та протоколи досліджень.

В.о. завідувача Полонського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»           Н.В.Войтюк

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік» – 24.10.2018р. фахівцями Полонського районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» були проведені дослідження у Центрі соціально – психологічної реабілітації дітей «Щасливе дитинство»:
      Під час відвідування проведено:
• дослідження води питної на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники -2;
• змиви на санітарно-показникову флору -10;
• визначення параметрів мікроклімату;
• визначення рівня штучного освітлення;
• обстеження дітей на носійство дифтерійної палички – 24 дитини.
   По результатам моніторингових досліджень та замірів директору закладу надано відповідну інформацію та протоколи досліджень.

В.о. завідувача Полонського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»         Н.В.Войтюк

0Shares

   Полонське районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» інформує, що за період з 01.10. по 31.10.2018 року в районі було зареєстровано 4 випадки захворювання на кір.
   За період з 01.01.2018р. по 31.10.2018р. в Полонському районі було зареєстровано 44 випадки захворювань на кір.
  Серед 44 хворих – 23 дитини (до року – 3 дитини; 1-4 роки – 9 дітей; 5-9 років – 8 дітей; 10-14 років – 1 дитина; 15-17 років – 2 дитини) та 21 дорослих. Лабораторно підтверджено кір у 20 хворих, іншим кір встановлено клінічно.
  Серед захворілих на кір 45,4% були щеплені проти кору; 45,4% не щеплені проти кору і 9,0% захворілих мали одне щеплення.
  У вогнищах кору проводений необхідний комплекс лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів згідно плану по локалізації та ліквідації вогнищ кору по Полонському району.

Лікар-епідеміолог Полонського
районного лабораторного відділення              О.В.Мельник

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 рік» – 18.10.2018р. фахівцями Полонського районного лабораторного відділення було проведено відвідування ЗДО №1 «Зірочка», ЗДО №2 «Барвінок» смт.Понінка, а також Понінківський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №1, гімназія», Понінківська ЗОШ І-ІІ ст.
       Під час відвідування проведено:
– відбір піску на наявність яєць гельмінтів – 2;
– інструментальні виміри рівнів загальної штучної освітленості – 60;
– визначення параметрів мікроклімату – 30;
– мікробіологічне та санітарно-хімічне дослідження води питної на відповідність ДСанПіН 2.2.4.171-10 – 8 проб;
– обстеження персоналу харчоблоку та групових на носійство патогенної мікрофлори (кишкова група та носійство золотистого стафілококу) – 9 осіб;
– досліджено овочі на нітрати – 9.
   По результатам моніторингових досліджень та замірів, керівникам закладів надано відповідну інформацію та протоколи досліджень.

Бактеріолог Полонського районного
лабораторного відділення                                 Н.В.Войтюк

0Shares

   Полонським районним лабораторним відділенням 11-12 жовтня 2018 року були проведені планові моніторингові дослідження відділень Полонської центральної районної лікарні ім. Н.С. Говорун. Дослідження проводились в пологовому, гінекологічному, хірургічному відділеннях, відділенні трансфузіології, а також в операційному блоці та відділенні інтенсивної терапії.
   Під час відвідування проводилися наступні дослідження:
– змивів на наявність патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів з обладнання та медичного інвентарю -75 змивів.
– дослідження на стерильність хірургічного, перев’язувального матеріалу та інструментарію -25 шт.
– дослідження дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації – 8 проб.
– контроль роботи автоклавів (стерилізаторів) – 2.
– при виявленні а/б резистентних мікроорганізмів, визначення їх стійкості до дезрозчинів.
– обстеження медичного персоналу на носійство золотистого стафілококу – 25 чол.

  Після закінчення досліджень, результати та протоколи досліджень будуть направлені головному лікарю Полонської ЦРЛ ім.Н.С.Говорун.

Бактеріолог Полонського районного
лабораторного відділення                                                     Н.В.Войтюк

2Shares

    Епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня-жовтня по березень-квітень кожного року. В цей час є найбільший ризик заразитися на грип та ГРВІ.
 Так, в Полонському районі показник захворюваності за 40 тиждень складає – 400,8 на 100 тис.населення, перевищення епідпорогу не має і становить (-26,7%). При розподілі по віковій структурі дітей, які захворіли на грип та ГРВІ, переважає захворюваність серед вікових груп 0–4 та 5–14 років. Серед захворілих 4 хворих госпіталізовано.
 Заразитися вірусом грипу можна від іншої хворої людини повітряно-краплинним, повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання), при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів).
    Першими клінічними ознаками грипу є:
– підвищення температури тіла – різке підвищення температури тіла більше 38°С без інших супроводжуючих симптомів вже може свідчити про появу грипу;
– головний біль, біль у м’язах, біль у горлі;
– кашель, нежить, закладення носа;
– в окремих випадках — блювота і понос.

  Що потрібно робити щоб попередити зараження грипом та ГРВІ?

– уникати контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
– обмежити відвідування місць великого скупчення людей;
– часто провітрювати приміщення;
– часто мити руки з милом;
– не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
– прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
– якщо у людини наявні симптоми грипу, необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів;
– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми.
   При перших ознаках захворювання радимо звернутися до лікаря.
   Не хворійте!

Лікар-епідеміолог Полонського районного
лабораторного відділення                                                      О.В.Мельник

1Shares

   За 9 місяців 2018 року в Полонському районі зареєстровано 14 випадків захворювання на сальмонельоз, що на 7 випадків менше ніж за минулий період року. Захворюваність на дизентерію тримається на рівні минулого року – 1 випадок. Зареєстровано 98 випадків захворювань на гастроентероколіти (ГЕК), що майже в 1,1 рази більше ніж в минулому році. Найбільша захворюваність зареєстрована серед дітей і становить 74 випадки, що становить 75% загальної захворюваності (серед дітей до року – 13 випадків; 1-4 роки – 42 випадки; 5-9 років – 15 випадків; 10-14 років – 4 випадки). Збільшення захворюваності відбулося за рахунок ротавірусної інфекції, зареєстровано 41 випадок, що складає 41,8% від загальної захворюваності, що в 1,5 рази перевищує захворюваність минулого року (2017р. – було 26 випадків).
  За 9 місяців 2017р. взагалі не реєструвалися випадки захворювання на кір, а в поточному році зареєстровано 40 випадків захворювання на кір, серед них 20 дітей (до року – 3; 1-4роки – 8; 5-9 роки – 6; 10-14 роки – 1; 15-17 роки – 2), лабораторно підтверджено кір у 16 хворих, іншим кір встановлено клінічно. Серед захворівших на кір 47,5% були щеплені проти кору, 45,0% не щеплені проти кору і 7,5% мали одне щеплення.
   В районі зареєстровано 1 випадок захворювання на краснуху, лабораторно підтверджений; 1 випадок захворювання на епідпаротит, 3 випадки захворювання на кашлюк. Зареєстровано 1 випадок хвороби Лайма, 4 випадки покусів тваринами.
 У вогнищах проведений необхідний комплекс лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів по локалізації та ліквідації вогнищ по Полонському району.

Лікар-епідеміолог Полонського
районного лабораторного відділення                      Мельник О.В.

2Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», що проводяться Полонським районним лабораторним відділенням ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», протягом вересня 2018 року проводились дослідження атмосферного повітря (на вміст азоту диоксид, сірчистого ангідриду, пилу, формальдегіду, фенолу); шуму (автотранспорту та залізничного транспорту); електромагнітні поля на вулицях м. Полонне.
   За вересень 2018р. досліджено 20 проб атмосферного повітря, вміст досліджуваних речовин в атмосферному повітрі не перевищують гранично допустимі концентрації, що відповідає санітарним нормам «ГДК хімічних речовин та біологічних чинників в атмосферному повітрі населених місць», затверджених постановою №15 від 03.03.15р. т.в.о. головного державного санітарного лікаря України.
    При проведенні замірів шуму в зоні житлової забудови від впливу автотранспорту та залізничного транспорту (проведено 18 замірів), із них 5 замірів, що перевищують еквівалентні та максимальні рівні шуму допустимі значення додатку № 16 «Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.06.96р. № 173.
  Проведено моніторингові дослідження 3 загальноосвітніх навчальних та 1 дошкільного закладу (Новоселицька ЗОШ І-ІІІст., Полонська, ЗОШ І-ІІст №6; НВК №2 «ЗОШ І-ІІІст.№7-ДНЗ» м.Полонне), в т.ч. відібрано 6 проб води колодязної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на показники епідемічної безпеки та санітарно-хімічні показники, із них 3 проби з відхиленням (жорсткість, нітрати, перманганатна окисність, нітрити, залізо), 1 пробу піску на наявність яєць гельмінтів, обстежено 6 працівників харчоблоків закладів на носійство патогенної мікрофлори, досліджено 4 зразки овочів на вміст нітратів (1 відхилення).
  Проведено моніторингові дослідження в ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» м.Полонне та смт.Понінка. Було відібрано 4 проби води колодязної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на показники епідемічної безпеки та санітарно-хімічні показники, обстежено 3-х працівників харчоблоків закладів на носійство патогенної мікрофлори, проведено 40 замірів освітлення (29 відхилень), 40 замірів мікроклімату.

Біолог Полонського районного
лабораторного відділення                          Пеньковська Л.П.

0Shares

  Полонське районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» інформує, що за період з 01.09. по 27.09.2018 року в районі було зареєстровано 5 випадків захворювання на кір.
   За період з 01.01.2018р. по 27.09.2018р. в Полонському районі було зареєстровано 40 випадків захворювань на кір.
   Серед 40 хворих – 20 дітей ( до року – 3 дитини; 1-4 роки – 8 дітей; 5-9 років – 6 дітей; 10-14 років – 1 дитина; 15-17 років – 2 дитини) та 20 дорослих. Лабораторно підтверджено кір у 16 хворих, іншим кір встановлено клінічно.
  Серед захворілих на кір 47,5% були щеплені проти кору; 45,0% не щеплені проти кору і 7,5% захворілих мали одне щеплення.
  У вогнищах кору проведений необхідний комплекс лікувально-профілактичних та протиепідемічних заходів згідно плану по локалізації та ліквідації вогнищ кору по Полонському району.

Лікар-епідеміолог
Полонського районного лабораторного відділення     О.В.Мельник

0Shares
Loading...