Новоушицьке районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Новоушицьке районне лабораторне відділення

   Після високих температурних показників в Україні на зміну прийшли довгоочікувані дощі. Відповідно розпочався «занадто» щедрий грибний сезон. Грибна пора покликала до лісу охочих поласувати цим дарунком природи. Гриби –це не лише смачний та поживний, а й небезпечний продукт харчування. Кожного року в Україні реєструється значна кількість нещасних випадків, пов’язаних із вживанням грибів . В порівняні з поточним періодом 2017 року в районі не було зареєстровано жодного отруєння грибами, про що не скажеш в цьому році: за період з 28.06. по 19.07.2018 року зареєстровано 6 потерпілих (із них 2 дітей до 14 років), які опинились на лікарняному ліжку з діагнозом «отруєння грибами» .
   Аби уникнути таких випадків, застерегти себе і своїх близьких, треба насамперед, збираючись до лісу, поповнити свої знання про гриби.
Тому черговий раз хочемо нагадати про дотримання основних профілактичних заходів при збиранні та приготуванні грибів:
– Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні .
– Ні в якому разі не збирайте молоді, незрілі гриби, які важко відрізнити від отруйних, а особливо – від блідої поганки.
– Відбраковуйте на місті зіпсовані, поточені хробаками, старі, трухляві, зів’ялі, висохлі, перерослі гриби.
– Не збирайте, навіть свідомо їстівні, у міських парках, поблизу автошляхів, промислових підприємств, сміттєзвалищ, де вони, як губка, всмоктують токсичні речовини, які містяться у викидних газах автомашин, смітті, повітрі.
– Не куштуйте сирі гриби на смак.
– Зібрані гриби добре промийте – не менше трьох разів аби відмити весь бруд.
– Варіть всі гриби, як мінімум, у двох водах. Не стільки важливий час варіння, скільки кількість зміненої води.
– Жорстко дотримуйтесь термічної обробки яка необхідна при приготуванні тої чи іншої страви з грибів.
– Не купуйте гриби в містах стихійної торгівлі та гриби, які вам невідомі.
– Не купуйте на ринках салати, пироги з грибами та інші вироби з подрібнених грибів.
   У випадку, якщо ж вам не вдалося уникнути отруєння, то після перших клінічних проявів, таких, як нудота, блювота, болі в шлунку, пронос, запаморочення – не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою. Цим самим ви збережете своє здоров’я та здоров’я рідних і близьких!
     Будьте уважними при збиранні грибів!

Фельдшер санітарний Новоушицького районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»              Л.Ріпак

  Відповідно плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 рік фахівцями Новоушицького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»
на протязі другого кварталу поточного року проведено дослідження води водопровідної на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники по населених пунктах району.
  За мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками всі проби водопровідної води відповідають ДСанПіНу 2.2.4.171-2010 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» ( за винятком питної води Заміхівського сільського водогону, де виявлено відхилення по вмісту загальних колі форм).
   За результатами проведених досліджень проінформовано Голову Новоушицької селищної ради з відповідними рекомендаціями.

Фельдшер санітарний
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр
МОЗ України»                                                                                        Л.Ріпак

   В Новоушицькому районі на даний час функціонує 20 шкіл, де навчається 1884 учні, із них 815 учнів 1-4 класів. Значну частину доби діти проводять в стінах школи, тому умови, які створили дорослі для дітей в навчальних закладах значною мірою впливають на здоров’я дітей.
   Так як зараз розпочався сезон літніх канікул, і в навчальних закладах буде розпочато відповідний ремонт: покраска фарбою, клеєння обоїв, в якихось ЗОШ, ймовірно, буде придбано та встановлено нові меблі, пластикові вікна чи двері, застелено лінолеум. Ці будівельні та оздоблювані матеріали, сучасні меблі, зокрема дитячі, виготовляють з матеріалів, що потенційно є джерелом багатьох шкідливих речовин, які потрапляють у повітря, зокрема формальдегіду, метанолу, аміаку, бензолу, толуолу, дибутилфталату, хлористого вінілу, стеролу, етилбензолу, метилметакрилату, вінілацетату та фенолу. При вдиханні такого повітря можливе гостре або хронічне отруєння, як, наприклад, стався випадок в одній із Рівненських шкіл, де після проведеного ремонту спортивного залу в одній із Рівненських шкіл, вміст фенолу у повітрі перевищував гранично допустимий рівень в 11 разів, як наслідок школярі опинилися на лікарняних ліжках. І це непоодинокий випадок. На даний час, в навчальних закладах України почастішали випадки погіршення стану здоров’я дітей внаслідок перебування у приміщеннях, де були встановлені нові меблі чи проведені ремонтні роботи.
    З метою недопущення подібних випадків в навчальних закладах нашого району, можна звернутися до Державної установи “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” за адресою: м.Хмельницький, вул. Пилипчука, 55, тел. 79-57-17, 70-08-17 для проведення лабораторних досліджень повітря житлових приміщень, повітря навчальних приміщень шкіл та дошкільних закладів, офісів і т.д. на вміст у ньому вище згаданих токсичних речовин.
  Відповідну інформацію було направлено начальнику відділу освіти, молоді та спорту та голові Новоушицької селищної ради.
Діти наше майбутнє – це незаперечна істина. А про своє майбутнє потрібно дбати.

Фельдшер санітарний Новоушицького районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                     Л.Ріпак

   Відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища ДУ « Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» на 2018 рік, 22 травня 2018 року працівниками Новоушицького районного лабораторного відділення проведено наступні моніторингові дослідження:
    – відібрано 10 змивів з об’єктів зовнішнього середовища з метою визначення наявності умовно-патогенних та патогенних мікроорганізмів у хірургічному відділенні, 6 змивів у перев’язочній чистій, 8 змивів у маніпуляційній (без відхилень);
   – 11 змивів у акушерсько-гінекологічному відділенні(пологовий зал), 5 – в маніпуляційній, 5 – в оглядовій (відхилень не виявлено);
      – 10 змивів у інфекційному відділенні (без відхилень);
   – 15 змивів у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії (відхилень не виявлено);
– досліджено 5 проб інструментарію в хірургічному відділенні на стерильність (без відхилень);
  – проведено 5 досліджень дезрозчинів на ступінь бактеріологічного забруднення (без відхилень) та з 5 досліджених зразків на вміст активного хлору виявлено відхилення в 1 % розчині септохлор актив в інфекційному відділенні ;
   – при бактеріологічному контролі за якістю стерилізації в 3 парових стерилізаторах центрального стерилізаційного відділення (відхилень не виявлено);
  – обстежено 10 осіб персоналу хірургічного відділення на носійство золотистого стафілококу. Виявлено одного носія стафілококу (запропоновано пройти санацію).

Завідувач Новоушицьким районним
лабораторним відділенням                       Н.І.Бекчентаєва

   За поточний період 2018 року в Новоушицькому районі зареєстровано 7 випадків захворюваності на гострі кишкові інфекції (показник 28.1 на 100 тис.нас).
      Збільшилась захворюваність серед дитячого населення 71,4 % проти 57,1% за аналогічний період минулого року.
   Серед гострих кишкових інфекцій переважають гастроентероколіти не встановленої етіології -71,4 %. По віковим категоріям захворюваність становить: 1-4 років – 1 випадок, 5-9 – 2 випадки та 2 дорослих.
       Зареєстровано 1 випадок ротавірусної інфекції у дитини від 5- 9 років.
У вогнищах проведений ряд протиепідемічних заходів із застосуванням лабораторно-інструментальних досліджень та продезінфіковано 5 колодязів.
       Спалахів та групових захворювань кишковими інфекціями не зареєстровано.

     Завідуюча відділенням                    Н.І. Бекчентаєва

   За 13 тиждень (23.03. по 30.03.2018р.) на грип та ГРВІ захворіло 103 особи з них 84 дитини віком до 17 років.
 Інтенсивний показник населення на 100 тис. складає 362. Епідемічний поріг не перевищено (-17.6).
 Порівнюючи показники темпів приросту захворюваності відносно попереднього тижня, відмічається збільшення кількості захворілих на 16 випадків та серед дітей шкільного віку на 13 випадків.
   Госпіталізовано 2 осіб з діагнозом ГРВІ з них: 1 дитина від (15-17р.), 1 (30-64р.).

    Завідуюча відділення                     Н.І. Бекчентаєва

    Станом на 22.03.2018р. захворюваності на кір в Новоушицькому районі не зареєстровано.

Завідуюча відділенням            Н.І.Бекчентаєва

   Новоушицьке РЛВ повідомляє, що за 11 тиждень (12.03. по 16.03.2018р.) на грип та ГРВІ захворіло 114 осіб з них 74 дитини віком до 17 років.
        Інтенсивний показник населення на 100 тис. складає 401.
        Епідемічний поріг не перевищено (-7.6).
  Порівнюючи показники темпів приросту захворюваності відносно попереднього тижня, відмічається зменшення кількості захворілих на 15 випадків та серед дітей шкільного віку на 52 випадки.
      Госпіталізовано 5 осіб з діагнозом ГРВІ з них: 2 дітей від (5-14р.), 2 (18-29р.) 1 (65 і старше).
    

    Завідуюча відділенням              Н.І. Бекчентаєва

Новоушицьке РЛВ повідомляє, що за 8 тиждень(16.02. по 23.02.2018р.) на грип та ГРВІ захворіло 152 особи, з них 119 дітей віком до 17 років.
 Інтенсивний показник населення на 100 тис. складає 535.
 Епідемічний поріг не перевищено (-5.8) .
 Порівнюючи показники темпів приросту захворюваності відносно попереднього тижня, відмічається збільшення на 36 випадків і серед дітей шкільного віку також на 36 випадків.
  Госпіталізовано 6 осіб з діагнозом ГРВІ з них : 3 дітей від 0-4 років, 2 (5-14р.), 1 (15-17р.).
  Серед населення району вакциновано 94 особи. Питома вага яких становить 0.33%.
   Випадків грипу, які підтверджено лабораторно зареєстровано не було.
  Призупинено навчання в Новоушицькому навчально- виробничому комплексі «ЗОШ№1,гімназія» з 20.02.2018р.( від 19.02.2018р. № 71) та Браїлівській ЗОШ l- ll ступенів з 22.02.2018р.(від 21.02.2018р. №78) на підставі розпоряджень голови селищної ради до встановлення сприятливої епідситуації.

     Завідуюча відділенням                   Н.І. Бекчентаєва

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

     Протягом 7 тижня 2018 року в Новоушицькому районі на грип та ГРВІ захворіли 116 осіб, з яких 79 – дітей до 17 років, що складає 68,1%. Летальних випадків не зареєстровано.
 Порівнюючи показники захворюваності населення Новоушицького району на ГРВІ та грип за 6 та 7 тижні 2018 року відмічається ріст захворюваності, яка збільшилась на 11 випадків.

Завідувач відділенням         Н.І.Бекчентаєва

Loading...