Новоушицьке районне лабораторне відділення

Основний логотип

Новоушицьке районне лабораторне відділення

  Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік», 14.11.2018 року фахівцями Новоушицького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено наступні моніторингові дослідження Новоушицької ЦРЛ:
– відібрано 23 змиви з об’єктів зовнішнього середовища на наявність умовно-патогенних та патогенних мікроорганізмів в хірургічному відділенні;
– 15 в акушерсько-гінекологічному відділенні;
– 10 в інфекційному відділенні;
– 12 змивів у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії;
– досліджено 5 проб виробів медичного призначення в акушерсько-гінекологічному відділенні на стерильність;
– проведено 5 досліджень дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації та на вміст активного хлору;
– при бактеріологічному контролі за якістю стерилізації в 3 парових стерилізаторах центрального стерилізаційного відділення;
– обстежено 10 осіб персоналу хірургічного відділення на носійство золотистого стафілококу;
– проведено 20 замірів по визначенню штучної освітленості та 50 параметрів мікроклімату.

 Відповідна інформація та результати (протоколи) лабораторних та інструментальних досліджень надіслано головному лікарю Новоушицької ЦРЛ.

Помічник лікаря-епідеміолога
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                    Л.І.Бабій

0Shares

   Відповідно до Плану моніторингових досліджень об`єктів навколишнього середовища на 2018 рік ,що проводяться Новоушицьким районним лабораторним відділенням ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» на території Новоушицького району з 01.11.2018 по 07.11.2018 року фахівцями санітарно-гігієнічної лабораторії проводились дослідження стану атмосферного повітря на відповідність нормативам “Гранично-допустимі концентрації хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць” від 03.03.2015 року у визначених місцях:
– Новоушицький НВК “ЗОШ І-ІІІ ст. №1, гімназія”
– Новоушицька ЗОШ І-ІІІ ст. №2
– Струзька ЗОШ І-ІІІ ст.
  При дослідженні 10 проб атмосферного повітря на вміст пилу, 5 проб діоксиду азоту перевищення гранично-допустимих концентрацій вимірюваних речовин не виявлено.
 Про результати проведених моніторингових досліджень атмосферного повітря проінформовано голову селищної ради.

Лаборант санітарно-гігієнічної лабораторії
Новоушицького районного лабораторного
відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                     А.А.Петрук

0Shares

   За 10 місяців 2018 року в Новоушицькому районі зареєстровано 10 випадків захворілих на туберкульоз (інтенсивний показник складає 35.8 на 100 тис. населення) проти 6 за аналогічний період минулого року (20.7). Із 10 взятих на облік вперше виявлених хворих туберкульозом 6 випадків підтверджено бактеріологічно. Серед захворілих 9 це жителі сільської місцевості, непрацюючі. У всіх вогнищах проведено протиепідемічні заходи.
  Дане захворювання уже на протязі кількох десятків років залишається загрозою для населення, так як туберкульоз являється небезпечним захворюванням, викликаним мікобактерією туберкульозу, перебіг якого характеризується переважно ураженням органів дихання та явищами загальної інтоксикації.
   Зараження відбувається повітряно-краплинним шляхом, коли людина кашляє чи чхає, а також при вживанні продуктів від хворих на туберкульоз тварин (яйця, м’ясо, молоко, сир).
   Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. Для зараження туберкульозом достатньо і десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби залежить від нашого імунітету, тому якість харчування та спосіб нашого життя також може впливати на здатність організму протистояти туберкульозу.
   Туберкульоз є виліковним в разі вчасної діагностики та дотримання процедури лікування.

Помічник лікаря-епідеміолога
Новоушицького лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                         Л. Бабій

1Shares

    Рівень захворюваності на грип та ГРВІ за 42-й тиждень 2018 року (12.10 – 19.10.2018р) по Новоушицькому районі складає 83 випадки, інтенсивний показник 297,3 на 100 тис. населення. З них 60 випадків серед дітей, що становить 72.2 %.
      Епідемічний поріг не перевищено (- 10% ).
  В порівнянні з попереднім тижнем захворюваність на ГРВІ збільшилась на 16 випадків, збільшення відбулось за рахунок дитячого населення переважно в вікових категоріях від 0- 4 років та 5-14 років.
     На протязі тижня було госпіталізовано 6 дітей.
 Випадків захворювання на грип за 42-й тиждень не зареєстровано. Щеплення проти грипу не проводилась.

Помічник лікаря-епідеміолога
Новоушицького районного лабораторного
Відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»      Л. Бабій

0Shares

   Останнім часом зростає кількість випадів захворювання на коросту, що змушує звернути увагу людей на небезпеку цього захворювання. Аналізуючи стан даної хвороби по Новоушицькому району за дев’ять з половиною місяців поточного року, слід відмітити різке підвищення: з 5 до 10 випадків в порівняні з аналогічним періодом минулого року. Інтенсивний показник становить 35,8 на 100 тис. населення. В 2017 році серед захворілих усі дорослі, а в 2018 році серед захворілих 1 випадок серед дітей, віком від 1-4 років.
        Що ж це за захворювання?
   Короста – заразна хвороба, яка становить небезпеку для хворого, членів його родини та оточуючих людей. Збудником захворювання є коростяні кліщі, які паразитують в поверхневих шарах шкіри. Вони дуже маленькі і їх не видно неозброєним оком. Зараження коростою відбувається при безпосередньому контакті з хворою людиною (через потиск рук), при використанні речей, на яких є кліщі (натільна і постільна білизна, одяг, іграшки), при статевому контакті. Дуже часто люди заражаються в лазнях, душових, готелях, потягах, в дитячих навчальних закладах та інших громадських містах, при умові порушення санітарно-протиепідемічного режиму. Розповсюдженню корости сприяють незадовільні житлові та побутові умови, а також недотримання правил особистої гігієни населення.
     Як же проявляється захворювання? Спочатку у людини, яка заразилася, з’являється свербіж, який настирливо турбує у вечірній або ранковий час, потім виникає висип на шкірі. Розташовується висип переважно на китицях рук (складки між пальцями), шкірі внутрішніх поверхонь зап’ястних суглобів, внутрішніх поверхонь ліктьових суглобів, передньої та бокових поверхонь живота, попереку, стегон, сідниць у вигляді розчухів та кров’янистих кірочок, які часто розташовані попарно або ланцюжком.
     Якщо захворювання не лікувати, то це може призвести не тільки до зараження оточуючих коростою, але й до появи небезпечних для самого хворого ускладнень. При нелікованій корості, з часом, на ураженій шкірі з’являються гнійники, що може призвести навіть до зараження крові та смерті хворого.
     Отже, коросту легше попередити, ніж лікувати, тому, з метою профілактики захворювання необхідно дотримуватися наступних правил:
– використовувати тільки особистий одяг, натільну та постільну білизну, рушник, особливо в громадських містах;
– щодня приймати душ;
– регулярно міняти білизну;
– прати особисті речі, по можливості, в гарячій воді;
– прасувати білизну, одяг звичайною або паровою праскою;
– не використовувати чужі мочалки, рукавиці, іграшки;
– регулярно стригти нігті;
– якомога частіше мити руки, особливо по приходу додому з вулиці;
– регулярно проводити вологе прибирання в будинку;
– не використовувати чужі засоби особистої гігієни;
– дотримуватись заходів особистої гігієни у фітнес-залах, лазнях,саунах та басейнах.
    Сьогодні ви дізналися, як убезпечити себе і своїх близьких від такої неприємної хвороби, як короста. Будьте уважні, слідкуйте за гігієною тіла, дотримуйтесь чистоти в будинку, і тоді ви не залишите хворобі шансів.

Фельдшер санітарний
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр
МОЗ України»                                                                Ріпак Людмила

5Shares

    За 9 місяців 2018 року в Новоушицькому районі зареєстровано 3 випадки захворюваності на сальмонельоз проти жодного за аналогічний період минулого року. Інтенсивний показник становить 11% на 100 тис.населення.
   На сальмонельоз захворіли дорослі із них 2 міські жителі та 1 сільської місцевості. Випадки поодинокі, між собою не пов’язані.
   Випадки сальмонельозу етіологічно розшифровані – обумовлені Salmonella enteritidis біовар jena.
 Дані епідеміологічних розслідувань випадків сальмонельозу свідчать, що захворювання, як правило, виникають через недотримання гігієнічних вимог під час приготування і зберігання страв.
  Ймовірним фактором передачі у всіх випадках були харчові продукти як домашні, так і придбані на ринку: 2 випадках – яйця курячі, у 1 – м’ясо качки.
 У вогнищах проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів.
 Спалахів та групових захворювань на сальмонельоз не зареєстровано.

Помічник лікаря-епідеміолога
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр             Л.І. Бабій
МОЗ України»

1Shares

       За 8 місяців 2018 року в Новоушицькому районі зареєстровано 17 випадків захворюваності на гострі кишкові інфекції (показник 59.8 на 100 тис.нас).
      Збільшилась захворюваність серед дитячого населення 58,8 % проти 50 % за аналогічний період минулого року.
 Серед гострих кишкових інфекцій переважають гастроентероколіти не встановленої етіології -52,9 %. По віковим категоріям захворюваність становить: 1-4 років – 3 випадки, 5-9 – 2 випадки та 4 дорослих.
       Зареєстровано 1 випадок ротавірусної інфекції у дитини від 5- 9 років та 2 випадки сальмонельозу у дорослих.
        Випадків дизентерії не зареєстровано.
  У вогнищах проведений ряд протиепідемічних заходів із застосуванням лабораторно-інструментальних досліджень та продезінфіковано 13 колодязів.
   Спалахів та групових захворювань кишковими інфекціями не зареєстровано.

Помічник лікаря-епідеміолога
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр       Л.І. Бабій
МОЗ України»

0Shares

  За поточний період 2018 року фахівцями Новоушицького районного лабораторного відділення досліджено 163 проби питної води криниць громадського користування на санітарно-хімічні та бактеріологічні показники після проведеної хлорації, із них 140 проб на території Новоушицької селищної ради та 23 проби відокремлених сільських рад. За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 28 проб (17%) не відповідає встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіНу 2.2.4 171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Із них 24 проби (14,7) не відповідає по мікробіологічним показникам та 28 проб (17%) по хімпоказниках. Найбільший відсоток зареєстровано в таких селах: Ставчани, Отроків, Бучая, Гута Глібівська, Пилипи Хребтіївські.
  В період підготовки літнього оздоровчого сезону дітей, було проведено дослідження 5 проб криничної води в 5 пришкільних таборах відпочинку. Результати досліджень без відхилень.
    Щодо якості готовності навчальних закладів до нового 2018-2019 навчального року, працівниками відділення було відібрано та досліджено на мікробіологічні показники 14 проб криничної води із ЗОШ та 21 пробу із ДНЗ. Результати відповідають встановленим нормам.

Фельдшер санітарний
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр
МОЗ України»                                                                      Л.Ріпак

0Shares

  Станом на 03.09.2018 року захворюваності на кір в Новоушицькому районі не зареєстровано.

Помічник лікаря-епідеміолога
Новоушицького районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                  Л. Бабій

0Shares

   Після високих температурних показників в Україні на зміну прийшли довгоочікувані дощі. Відповідно розпочався «занадто» щедрий грибний сезон. Грибна пора покликала до лісу охочих поласувати цим дарунком природи. Гриби –це не лише смачний та поживний, а й небезпечний продукт харчування. Кожного року в Україні реєструється значна кількість нещасних випадків, пов’язаних із вживанням грибів . В порівняні з поточним періодом 2017 року в районі не було зареєстровано жодного отруєння грибами, про що не скажеш в цьому році: за період з 28.06. по 19.07.2018 року зареєстровано 6 потерпілих (із них 2 дітей до 14 років), які опинились на лікарняному ліжку з діагнозом «отруєння грибами» .
   Аби уникнути таких випадків, застерегти себе і своїх близьких, треба насамперед, збираючись до лісу, поповнити свої знання про гриби.
Тому черговий раз хочемо нагадати про дотримання основних профілактичних заходів при збиранні та приготуванні грибів:
– Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні .
– Ні в якому разі не збирайте молоді, незрілі гриби, які важко відрізнити від отруйних, а особливо – від блідої поганки.
– Відбраковуйте на місті зіпсовані, поточені хробаками, старі, трухляві, зів’ялі, висохлі, перерослі гриби.
– Не збирайте, навіть свідомо їстівні, у міських парках, поблизу автошляхів, промислових підприємств, сміттєзвалищ, де вони, як губка, всмоктують токсичні речовини, які містяться у викидних газах автомашин, смітті, повітрі.
– Не куштуйте сирі гриби на смак.
– Зібрані гриби добре промийте – не менше трьох разів аби відмити весь бруд.
– Варіть всі гриби, як мінімум, у двох водах. Не стільки важливий час варіння, скільки кількість зміненої води.
– Жорстко дотримуйтесь термічної обробки яка необхідна при приготуванні тої чи іншої страви з грибів.
– Не купуйте гриби в містах стихійної торгівлі та гриби, які вам невідомі.
– Не купуйте на ринках салати, пироги з грибами та інші вироби з подрібнених грибів.
   У випадку, якщо ж вам не вдалося уникнути отруєння, то після перших клінічних проявів, таких, як нудота, блювота, болі в шлунку, пронос, запаморочення – не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться за кваліфікованою медичною допомогою. Цим самим ви збережете своє здоров’я та здоров’я рідних і близьких!
     Будьте уважними при збиранні грибів!

Фельдшер санітарний Новоушицького районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»              Л.Ріпак

0Shares
Loading...