Нетішинський міськрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Нетішинський міськрайонний відділ

    За 6 місяців поточного року в м. Нетішині зареєстровано 31випадок укусів, із них 11 у дітей. У 16 випадках перехожих покусали саме безпритульні тварини, покусаним особам була проведена специфічна профілактика антирабічною вакциною. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 43 укуси, в т. ч. 16 у дітей. Невідомими тваринами було покусано 26 осіб, яким також була проведена специфічна профілактика.
   Силами місцевої влади постійно проводяться заходи з відлову та розміщення найбільш агресивних собак в тимчасові споруди для їх утримання. Загалом, з початку року таких заходів було проведено 23, в ході яких виловлено 87 тварин і відправлено в тимчасовий притулок. Проведені заходи дають позитивний результат, так як в І півріччі поточного року в порівнянні з минулим роком, зменшилася загальна кількість укусів на 28%, а безпритульними тваринами на 38,5%.

Завідувач Нетішинського МРВ                    Н.А.Кравчук

    17 липня 2018 року відбулося позачергове засідання комісії з ТЕБ і НС при виконкомі Нетішинської міської ради (НМР) по результатах комплексної перевірки діяльності НМР щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту, яка проводилася 19-27.06.2018р ГУ з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.
     По стану організації радіаційного та хімічного захисту населення і території комісією були перевірені 2 пости радіаційно-хімічного спостереження (РХС), які розгортає на території міста Нетішинський міськрайонний відділ. В ході перевірки недоліків не виявлено. Особовий склад постів РХС визначений, документація постів розроблена, в наявності справні та повірені прилади радіаційної та хімічної розвідки, а також засоби індивідуального захисту, про що зазначено в акті перевірки.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                            Н.А. Кравчук

   Атмосферне повітря – це газова оболонка Землі, яка виконує життєво необхідну, середоутворюючу, екологічну, економічну та оздоровчу функції. Повітря є джерелом кисню, постійне надходження якого в організм потрібне для окислювальних процесів та збереження життя. Доросла людина протягом доби вдихає 15-30 м3 повітря, чистота (якість) якого має дуже велике значення для здоров’я. Навіть незначні домішки шкідливих речовин негативно діють на здоров’я людини.
    Основними забруднюючими речовинами є оксиди вуглецю, азоту, діоксини сірки, аміак, феноли, формальдегід, бензапірен.
 Фахівцями санітарно-гігієнічної лабораторії Нетішинського міськрайонного відділу, згідно плану моніторингових досліджень, проводяться дослідження стану забруднення атмосферного повітря на території міста Нетішина в місцях найбільш ймовірного забруднення від викидів автотранспорту та в межах санітарно-захисної зони полігону для твердих побутових відходів на вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки, фенолу, формальдегіду та пилу.
  В І півріччі поточного року було досліджено 40 проб атмосферного повітря. За результатами досліджень перевищень гранично-допустимих концентрацій даних речовин не зафіксовано. Інформацію про результати досліджень було направлено міському голові.

Завідувач Нетішинським міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                            Кравчук Н. А.

   За 6 місяців поточного року в м. Нетішині зареєстровано 90 випадків захворювання на гострі кишкові інфекції (показник 243.7 на 100 тис. населення) проти 82 випадків за аналогічний період 2017 року (показник 221.9 на 100 тис. населення). Захворюваність на 11,0% більша ніж в минулому році. На 16,0% збільшилась захворюваність на ГКІ серед дитячого населення в порівнянні з минулим роком. 66% від усіх ГКІ становлять ротавірусні ентерити.
    В І півріччі 2018 року зареєстровано 4 випадки сальмонельозу, в т. ч. 3 серед дітей в організованих колективах та 1 випадок дизентерії серед дорослого населення.
     У вогнищах проведені протиепідемічні заходи із застосуванням лабораторних досліджень, а також санітарно – освітня робота.
  Спалахів та групових захворювань кишкових інфекцій в місті не зареєстровано.

Завідувач Нетішинського МРВ                           Н.А.Кравчук

    Згідно планового соціально-гігієнічного моніторингу з 01червня поточного року Нетішинським міськрайонним відділом активізовано дослідження об’єктів довкілля міста Нетішина на наявність збудників холери.
  Вода відкритих водойм в місцях масового організованого рекреаційного водокористування досліджується двічі на місяць у двох точках постійного моніторингу. Господарсько-фекальні стічні води на головних очисних спорудах міста до очистки та стічні води інфекційного стаціонару досліджуються також двічі на місяць. В червні поточного року Нетішинським МРВ було проведено 8 досліджень води відкритих водойм та 6 досліджень води стічної, холерного вібріону не виділено.
    За інформацією МОЗУ на території України в 2017 році у відкритих водоймах на Миколаївщині, Кіровоградщині та Волині було виявлено збудники холери.
   За даними ВООЗ, щороку в світі фіксується від 1,3 до 4 мільйонів випадків зараження холерою, смертність від 21 до 143 тисяч осіб, найбільший спалах холери у минулому році відбувся у Республіці Ємен. В Україні за останні 10 років епідемії холери не реєструвались (дані МОЗУ), остання епідемія холери була на території України у 1918 році.
   Для попередження захворювань рекомендовано: не вживати воду із незнайомих джерел, воду для пиття використовувати тільки переварену або фасовану, не купувати продукти в невстановлених місцях торгівлі, фрукти, овочі перед вживанням ретельно мити, завжди мити руки перед споживанням їжі і після відвідування туалету, купатися лише у дозволених місцях.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                     Кравчук Н. А.

   Прийшла щедра пора свіжих овочів та фруктів, а з ними і розмови про шкоду нітратів. Хоча проблема не в самих нітратах, а в їхній кількості, яка потрапляє в організм людини. За висновками ВОЗ безпечною вважається кількість для дорослої людини близько 350 мг нітратів без шкоди для її здоров’я. Більша від норми кількість нітратів спричиняє метгемоглобінемію (кисневе голодування), а з нею і порушення обміну речовин, роботи нервової системи, слабшають захисні функції організму. Потрапляють нітрати в організм людини не тільки зі свіжими овочами і фруктами, а також з водою, яка являється основним компонентом в житті людини. Менше нітратів міститься в воді із артезіанських свердловин, більше – колодязній воді і ґрунтових водах. Це особливо важливо для власників колодязів, які мають дітей до 3 – х років, організм яких інтенсивно росте і жадібно засвоює все, що поглинає. У дітей, які постійно споживають воду з підвищеним вмістом нітратів розвивається стійка метгемоглобінемія, яка важко піддається лікуванню.
   Хочу повідомити, що Нетішинським міськрайонним відділом проводиться робота по дослідженню води питної, в т. ч. колодязної на вміст нітратів – всього 30 проб води питної, з них виявлено перевищення від норми в 3- з пробах води колодязної. В пробах води з артезіанських свердловин, якими повністю забезпечується водопостачання м. Нетішин жодних відхилень по вмісту нітратів не виявлено. Крім того, нами досліджуються на вміст нітратів овочі та фрукти, які поставляються в дитячі та шкільні навчальні заклади, перевищення вмісту нітратів було виявлено в одній пробі моркви.
   Важливо пам’ятати, що купувати овочі та фрукти слід у встановлених місцях торгівлі. Ні в якому разі не купуйте на стихійних місцях торгівлі, особливо біля трас. Овочі і фрукти, як губка адсорбують на собі всі токсичні елементи, які містяться в вихлопних газах. Перед вживанням ретельно мийте овочі і фрукти під протічною водою, а кавуни і дині бажано обдати кропом.
     Гарного Вам здоров’я!

Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних
досліджень Нетішинського міськрайонного відділу    О.М. Ігнатеску

   Для школярів наступило довгоочікуване літо, а з ним пора відпочинку і оздоровлення. В місті відкрили свої двері чотири пришкільні табори, в яких відпочинуть загалом 475 дітей.      Діятимуть табори з 01.06 до 20.06.18 року, в їдальнях яких працюватимуть 24 працівники. Фахівцями Нетішинського МРВ в рамках соціально – гігієнічного моніторингу були відібрані проби води питної водопровідної на санітарно–хімічні та мікробіологічні дослідження (вода безпечна для споживання). Крім того, працівники їдалень всіх таборів обстежені на носійство патогенної флори (жодного носія серед них не виявлено).

   Все це важливо для попередження виникнення гострих кишкових інфекцій серед дітей в оздоровчий період. Тому, з персоналом їдалень пришкільних таборів була проведена ще відповідна санітарно–освітня робота (бесіди).

Завідувач
відділення організації санітарно-гігієнічних
досліджень Нетішинського міськрайонного відділу   О.М. Ігнатеску

   За 4 місяці поточного року в м. Нетішині зареєстровано 68 випадків захворювання на гострі кишкові інфекції (показник 184.1 на 100 тис. населення) проти 46 випадків за аналогічний період 2017 року (показник 124.5 на 100 тис. населення). Захворюваність на 47, 8% більша ніж в минулому році. Значно збільшилась захворюваність на ГКІ серед дитячого населення – на 58, 5% в порівнянні з минулим роком, найбільше випадків становлять рота вірусні ентерити. По вікових категоріях захворюваність становить: до року-5 випадків; 1-4 роки – 42 випадки; 5-9 років – 18 випадків. В цьому році збільшилася кількість сімейних вогнищ – 10 випадків проти 7 в минулому. В 2018 році зареєстровано 4 випадки сальмонельозу, в т. ч. 3 серед дітей в організованих колективах та 1 випадок дизентерії серед дорослого населення.
   У вогнищах проведені протиепідемічні заходи із застосуванням лабораторних досліджень, а також санітарно – освітня робота. Спалахів та групових захворювань кишкових інфекцій в місті не зареєстровано.
   Прийшла літня пора, а з нею, як бачимо і ріст кишкових інфекцій. Тому, фахівцями Нетішинського МРВ проводиться санітарно – освітня робота, а саме – гігієнічне навчання з працівниками закладів громадського харчування цеху господарського забезпечення ВП ХАЕС (всього 116 осіб) щодо профілактики гострих кишкових інфекцій.

Завідувач відділення
організації санітарно-гігієнічних досліджень             О.М. Ігнатеску

     Згідно Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища в травні 2018 року фахівцями Нетішинського міськрайонного відділу було відібрано та досліджено на санітарно–хімічні та мікробіологічні показники воду із відкритої водойми «Озеро для купання» р. Горинь та пісок пляжу на гельмінтологічні показники. Всі проби відповідають «Державним санітарним правилам планування та забудови населених пунктів», затверджених наказом МОЗ України 19.06.1996 року №173.
   Меру міста та власнику пляжу до початку пляжного сезону направлені інформаційні листи про доброякісні проби води та піску. Крім того, для ознайомлення жителів та гостей міста відповідна інформація подана в місцеву газету «Нетішинський вісник».
    До речі, згідно укладеної угоди з суб’єктом господарювання КП НМР «Комфорт» лабораторні дослідження води водойми «Озеро для купання» Нетішинським МРВ будуть проводитися постійно протягом 3–х місяців літнього сезону.
     Всім гарного та приємного відпочинку на міському пляжі.

Завідувач відділення
організації санітарно-гігієнічних досліджень                       О.М. Ігнатеску

   Згідно Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища в І декаді травня 2018 року фахівцями Нетішинського МРВ було відібрано та досліджено на санітарно–хімічні та мікробіологічні показники воду із 8–ми артезіанських свердловин комунального господарства ВП ХАЕС і 5 проб води питної з розвідної мережі міста.
   За мікробіологічними та санітарно–хімічними показниками всі проби води із розвідної мережі відповідають ДСанПіНу 2.2.4 171-2010 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Вода із 6-ти артезіанських свердловин за санітарно–хімічними показниками ( вміст заліза і забарвленість) не відповідає ДСанПіНу 2.2.4 – 171 – 2010 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
   Результати моніторингових досліджень (інформаційні листи з протоколами досліджень, висновками) направлені керівникам комунального господарства ВП ХАЕС та територіального органу Держпродспоживслужби для відповідного реагування (в межах компетенції).

   Завідувач відділу                    Кравчук Н. А.

Loading...