Нетішинський міськрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Нетішинський міськрайонний відділ

    Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально–профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік» у листопаді поточного року фахівцями Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» були проведені лабораторні дослідження в Нетішинському центрі соціальної реабілітації дітей – інвалідів, а саме:
– в приміщеннях групових та навчально – виховних кабінетах центру проведено 15 замірів рівнів штучного освітлення (виявлено 4 відхилення) та параметрів замірів метеорологічних факторів: температура повітря – 15 замірів (4 відхилення) і відносна вологість – 15 замірів (10 відхилень);
– 2 працівники харчоблоку закладу обстежено на носійство збудників кишкової інфекції (носіїв не виявлено);
– досліджена 1 проба піску з пісочниці на яйця глистів (я/г не виявлено);
– досліджена 1 проба розчину дезінфікуючого засобу на ступінь мікробної контамінації (без відхилень).
    Про результати досліджень письмово повідомлений керівник даного закладу з наданням протоколів досліджень для усунення виявлених відхилень і вжиття відповідних заходів.

Завідувач відділенням з організації санітарно-гігієнічних
досліджень Нетішинського міськрайонного
відділу ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                            О.М. Ігнатеску

0Shares

  У Хмельницькому місцевим жителем, неподалік зупинки маршрутного таксі, під час збору будівельних відходів, був знайдений підозрілий предмет зі знаками радіаційної небезпеки на зовнішніх поверхнях. Після здійснення огляду, вказаний предмет було спрямовано на збереження до Відокремленого підрозділу Хмельницької АЕС.
     Згідно розпорядження голови Хмельницької ОДА, була створена комісія з вилучення із незаконного обігу підозрілого предмету, який був знайдений. Участь у роботі комісії прийняв представник Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».
    7 листопада 2018 року в місті Нетішин працювала комісія, під час роботи якої, було проведено радіометричне обстеження підозрілого предмету, в результаті якого встановлено:
– нейтронного випромінювання від предмету – не виявлено;
– ПЕД (потужність експозиційної дози) на відстані 0,1м від предмету – до 16,8 мкЗв/год (при нормі 0,3 мкЗв/год) ;
– ПЕД (потужність експозиційної дози) на відстані 1м від предмету – до 1мкЗв/год (при нормі 0,3 мкЗв/год);
– нефіксоване забруднення предмету α та β випромінюючими радіонуклідами – не встановлено. Потоків α та β – частинок не виявлено.
    У відповідності до ухвали Хмельницького міськрайонного суду, вилучений предмет був опечатаний працівником Нетішинського відділення поліції Головного Управління Національної поліції в Хмельницькій області та переданий представнику Державного спеціалізованого підприємства «Київський Державний міжобласний спеціалізований комбінат» для проведення судової експертизи,

Інженер-фізик санітарно-гігієнічної
лабораторії Нетішинського міськрайонного
відділу ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                                     Н.М.Багнюк

0Shares

    Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально–профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік» у жовтні 2018 року фахівцями Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» були проведені лабораторні дослідження в Нетішинському професійному ліцеї, а саме:
– в навчальних кабінетах та майстернях проведено 182 заміри рівнів штучного освітлення (виявлено 63 відхилення) та параметрів мікроклімату – 146 замірів температури повітря (41 відхилення) і 146 замірів вологості повітря (20 відхилень);
– 5 працівників їдальні закладу обстежено на носійство збудників кишкової інфекції (носіїв не виявлено);
– досліджено 2 проби води питної з водопровідної мережі ( за санітарно – хімічними та мікробіологічними показниками вода відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»).
   Про результати досліджень письмово повідомлений керівник навчального закладу з наданням протоколів досліджень для усунення виявлених відхилень і вжиття відповідних заходів.

Завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних
досліджень Нетішинського міськрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                   О.М. Ігнатеску

0Shares

     У зв’язку з реєстрацією спалаху сальмонельозу в ДНЗ (ясла-садок комбінованого типу) №6 «Райдуга» м.Нетішин, за рекомендацією Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» в жовтні 2018 року керівниками загальноосвітніх навчальних закладів міста були проведені організаційні заходи щодо проведення обстеження працівників харчоблоків на носійство збудників кишкових інфекцій та гігієнічне навчання.
     Всього лабораторно обстежено 29 осіб, носіїв збудників інфекцій не виявлено. Також з персоналом харчоблоків ЗОШ було проведено гігієнічне навчання щодо профілактики виникнення інфекційних захворювань в навчальних закладах.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                       Н.А. Кравчук

0Shares

   В порівнянні з водою поверхневих водойм, що використовуються для водозабезпечення населення, вода підземних джерел водопостачання значно безпечніша, а склад артезіанської води залишається стабільним в будь-який час року, не залежить від змін клімату, в тому числі випадіння атмосферних опадів, зниження або підвищення температури, забруднень навколишнього середовища.
   У м. Нетішин водопостачання централізоване (джерелом є 16 діючих артезіанських свердловин). Особливістю артезіанської води нашого міста є високий вміст заліза, тому в комунальному господарстві ВП ХАЕС функціонує станція знезалізнення для доведення вмісту заліза в воді до нормативних значень.
 Нетішинським міськрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» протягом поточного року, у відповідності до Плану моніторингових досліджень на 2018 рік, було відібрано 40 проб води з мережі комунального водопроводу міста, в т. ч. на санітарно – хімічні дослідження – 20 проб і мікробіологічні дослідження – 20 проб. За мікробіологічними та санітарно – хімічними показниками всі проби води відповідали вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
  Із артезіанських свердловин було відібрано для лабораторних досліджень 30 проб води, в т. ч. на санітарно-хімічні показники – 15 проб (з них 12 проб не відповідали гігієнічним вимогам щодо забарвленості – 4 проби, рівня рН – 3, вмісту заліза – 5 проб), та на мікробіологічні показники – 15 проб (з них усі проби відповідали нормативним значенням).
   Інформаційні листи щодо результатів досліджень питної води в місті були направлені міському голові та балансоутримувачу для відповідного реагування.

Завідувач відділення організації
санітарно–гігієнічних досліджень
Нетішинського міськрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                               О.М. Ігнатеску

0Shares

      По місту Нетішин за 41 тиждень 2018 року захворіло на ГРВІ 342 особи, інтенсивний показник на 100 тис. населення становить 926,2, дітей віком від 0 до 17 років захворіло 233, що становить 68,3% від загальної кількості захворілих за тиждень. Рівень захворюваності на 41 тижні не досягає епідпорогу на 24,0%. У порівнянні з аналогічним тижнем минулого епідсезону, захворюваність в поточному році відповідає сезону.
   Найвищі показники захворюваності реєструються у вікових категорій 0-4, 15-17 та 30-64 років, де інтенсивні показники перевищують загальний показник захворюваності в три рази.
Хворих з діагнозом ГРИП по місту Нетішин не зареєстровано.
     Із захворілих ГРВІ на 41 тижні поточного року госпіталізованих осіб не було. Кількість щеплених проти грипу лише троє осіб, в т.ч одна дитина.
     Наразі активно проводиться санітарно-просвітницька робота з населенням.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                         Кравчук Н. А.

0Shares

   20 вересня 2018 року відбулося засідання координаційної ради з питань охорони здоров’я при виконавчому комітеті Нетішинської міської ради. Одним із ряду питань порядку денного було «Стан епідемічної ситуації у м.Нетішині». Членом координаційної ради є завідувач Нетішинського міськрайонного відділу, яка надала інформацію щодо стану інфекційної захворюваності населення міста за вісім місяців поточного року.
  В інформації були висвітлені питання про рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції, де ріст захворюваності в порівнянні з минулим роком відбувся за рахунок ГЕКів з 108 до 124 випадків, 83% захворілих становлять діти від 0-17р та бактеріальної дизентерії з 0 до 1 випадку; сальмонельозу з 4 до 9 випадків, грипу з 6 до 60 випадків, кашлюку з 0 до 7 випадків, туберкульозу з 5 до 8 випадків. Окрім цього за даний поточний період зареєстровано по 1 випадку кору, вірусного гепатиту В та хвороби Лайма.
   В обговоренні даного питання прийняли також участь директор КНП НМР «Центр ПМСД» Клочай Л.П. Виступаючими на засіданні намічені та внесені в рішення заходи щодо зниження захворюваності на дані нозології інфекційних хвороб серед населення міста.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                Н.А. Кравчук

0Shares

  Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально–профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік», у вересні 2018 року фахівцями Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» були проведені лабораторні дослідження у відділеннях стаціонару хірургічного профілю комунального закладу Нетішинської міської ради «СМСЧ м. Нетішин», а саме:
  – відібрано 70 змивів на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми;
     – 6 проб повітря на загальне мікробне число та стафілокок;
 – відібрано 15 штук хірургічного інструментарію та перев’язувального матеріалу на стерильність;
  – обстежено 27 осіб персоналу оперблоку, хірургічного та акушерсько-пологового відділень на носійство патогенної мікрофлори;
 – контроль роботи стерилізаторів в центральному стерилізаційному відділенні;
  – відібрано 7 проб дезінфікуючих розчинів на дослідження ступеню мікробної контамінації.
   Про результати досліджень письмово повідомлений керівник лікувального закладу з наданням протоколів досліджень для усунення виявлених відхилень і вжиття відповідних заходів. Також до відому направлений відповідний лист міському голові.

Завідувач відділенням
організації санітарно-гігієнічних
досліджень Нетішинського МРВ                                 О.М. Ігнатеску

0Shares

    З метою виконання Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 р. та для проведення аналізу впливу роботи Хмельницької АЕС на рівень радіоактивного забруднення, працівниками Нетішинського міськрайонного відділу щоденно у 15 точках постійного контролю спостереження проводяться щоденні заміри потужності експози¬ційної дози гамма-випромінювання в м.Нетішині.
   Особлива увага приділяється контролю за радіаційною об¬становкою поблизу Хмель¬ницької атомної електростанції (в радіусі 30 км). В районі ХАЕС визначено 4 маршрути, в кожний з яких входить 25 пунктів спостереження, що розташовані на від¬стані 3, 5, 18 та 30 кілометрів від об’єкта. Такі заміри проводяться щоквартально.
   З початку 2018 року працівниками відділу було проведено 2950 замірів гамма-фону. Відповід¬но до результатів аналізу середні рівні гамма-фону не перевищували рівнів природного фону.
 Крім що¬денних замірів потужності екс¬позиційної дози (ПЕД) випро¬мінювання, відбиралися та до¬сліджувалися проби овочів, свіжих дикоростучих ягід та грибів, а також ґрунту на радіологічні дослідження. За 8 місяців поточного року було відібрано 275 проб .
     Середня концентрація калію в грибах, дикоростучих ягодах та грунті на рівні фоно¬вих значень.
   В м.Нетішин та в 30-ти км зоні спостереження ХАЕС за 8 місяців 2018 року випадків забруднення ото¬чуючого середовища радіону¬клідами, а також проб з пере¬вищенням допустимих рівнів не зареєстровано.

Інженер-фізик
санітарно-гігієнічної лабораторії
Нетішинського міськрайонного відділу                                          Наталія Багнюк

0Shares

   За 8 місяців 2018 року, за зверненням громадян, в м. Нетішин було відібрано 6 проб питної води з приватних колодязів для проведення досліджень санітарно-хімічних показників її безпечності та якості і 4 проби води на дослідження показників епідемічної безпеки.
   За санітарно – хімічними показниками безпечності та якості 4 проби води колодязної не відповідає санітарним вимогам, а саме: в усіх пробах питної води колодязної перевищення вмісту НІТРАТІВ, а 2 проби води колодязної не відповідали гігієнічним нормативам за показниками епідемічної безпеки.
   Щодо питання профілактики водної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років з власниками колодязів було проведено 4 бесіди про те, як захистити дитячий організм в цьому віці від шкідливого впливу нітратів.

в. о. Завідувача Нетішинського
міськрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»               О. М. Ігнатеску

0Shares
Loading...