Нетішинський міськрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Нетішинський міськрайонний відділ

   20 вересня 2018 року відбулося засідання координаційної ради з питань охорони здоров’я при виконавчому комітеті Нетішинської міської ради. Одним із ряду питань порядку денного було «Стан епідемічної ситуації у м.Нетішині». Членом координаційної ради є завідувач Нетішинського міськрайонного відділу, яка надала інформацію щодо стану інфекційної захворюваності населення міста за вісім місяців поточного року.
  В інформації були висвітлені питання про рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції, де ріст захворюваності в порівнянні з минулим роком відбувся за рахунок ГЕКів з 108 до 124 випадків, 83% захворілих становлять діти від 0-17р та бактеріальної дизентерії з 0 до 1 випадку; сальмонельозу з 4 до 9 випадків, грипу з 6 до 60 випадків, кашлюку з 0 до 7 випадків, туберкульозу з 5 до 8 випадків. Окрім цього за даний поточний період зареєстровано по 1 випадку кору, вірусного гепатиту В та хвороби Лайма.
   В обговоренні даного питання прийняли також участь директор КНП НМР «Центр ПМСД» Клочай Л.П. Виступаючими на засіданні намічені та внесені в рішення заходи щодо зниження захворюваності на дані нозології інфекційних хвороб серед населення міста.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                Н.А. Кравчук

0Shares

  Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально–профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2018 рік», у вересні 2018 року фахівцями Нетішинського міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» були проведені лабораторні дослідження у відділеннях стаціонару хірургічного профілю комунального закладу Нетішинської міської ради «СМСЧ м. Нетішин», а саме:
  – відібрано 70 змивів на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми;
     – 6 проб повітря на загальне мікробне число та стафілокок;
 – відібрано 15 штук хірургічного інструментарію та перев’язувального матеріалу на стерильність;
  – обстежено 27 осіб персоналу оперблоку, хірургічного та акушерсько-пологового відділень на носійство патогенної мікрофлори;
 – контроль роботи стерилізаторів в центральному стерилізаційному відділенні;
  – відібрано 7 проб дезінфікуючих розчинів на дослідження ступеню мікробної контамінації.
   Про результати досліджень письмово повідомлений керівник лікувального закладу з наданням протоколів досліджень для усунення виявлених відхилень і вжиття відповідних заходів. Також до відому направлений відповідний лист міському голові.

Завідувач відділенням
організації санітарно-гігієнічних
досліджень Нетішинського МРВ                                 О.М. Ігнатеску

0Shares

    З метою виконання Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 р. та для проведення аналізу впливу роботи Хмельницької АЕС на рівень радіоактивного забруднення, працівниками Нетішинського міськрайонного відділу щоденно у 15 точках постійного контролю спостереження проводяться щоденні заміри потужності експози¬ційної дози гамма-випромінювання в м.Нетішині.
   Особлива увага приділяється контролю за радіаційною об¬становкою поблизу Хмель¬ницької атомної електростанції (в радіусі 30 км). В районі ХАЕС визначено 4 маршрути, в кожний з яких входить 25 пунктів спостереження, що розташовані на від¬стані 3, 5, 18 та 30 кілометрів від об’єкта. Такі заміри проводяться щоквартально.
   З початку 2018 року працівниками відділу було проведено 2950 замірів гамма-фону. Відповід¬но до результатів аналізу середні рівні гамма-фону не перевищували рівнів природного фону.
 Крім що¬денних замірів потужності екс¬позиційної дози (ПЕД) випро¬мінювання, відбиралися та до¬сліджувалися проби овочів, свіжих дикоростучих ягід та грибів, а також ґрунту на радіологічні дослідження. За 8 місяців поточного року було відібрано 275 проб .
     Середня концентрація калію в грибах, дикоростучих ягодах та грунті на рівні фоно¬вих значень.
   В м.Нетішин та в 30-ти км зоні спостереження ХАЕС за 8 місяців 2018 року випадків забруднення ото¬чуючого середовища радіону¬клідами, а також проб з пере¬вищенням допустимих рівнів не зареєстровано.

Інженер-фізик
санітарно-гігієнічної лабораторії
Нетішинського міськрайонного відділу                                          Наталія Багнюк

0Shares

   За 8 місяців 2018 року, за зверненням громадян, в м. Нетішин було відібрано 6 проб питної води з приватних колодязів для проведення досліджень санітарно-хімічних показників її безпечності та якості і 4 проби води на дослідження показників епідемічної безпеки.
   За санітарно – хімічними показниками безпечності та якості 4 проби води колодязної не відповідає санітарним вимогам, а саме: в усіх пробах питної води колодязної перевищення вмісту НІТРАТІВ, а 2 проби води колодязної не відповідали гігієнічним нормативам за показниками епідемічної безпеки.
   Щодо питання профілактики водної метгемоглобінемії у дітей до 3-х років з власниками колодязів було проведено 4 бесіди про те, як захистити дитячий організм в цьому віці від шкідливого впливу нітратів.

в. о. Завідувача Нетішинського
міськрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»               О. М. Ігнатеску

0Shares

  В м. Нетішині епідемічна ситуація по кору благоприємна. В серпні місяці поточного року випадків кору в місті не зареєстровано.

в. о. Завідувача Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»               О. М. Ігнатеску

0Shares

    За 6 місяців поточного року в м. Нетішині зареєстровано 31випадок укусів, із них 11 у дітей. У 16 випадках перехожих покусали саме безпритульні тварини, покусаним особам була проведена специфічна профілактика антирабічною вакциною. За аналогічний період минулого року було зареєстровано 43 укуси, в т. ч. 16 у дітей. Невідомими тваринами було покусано 26 осіб, яким також була проведена специфічна профілактика.
   Силами місцевої влади постійно проводяться заходи з відлову та розміщення найбільш агресивних собак в тимчасові споруди для їх утримання. Загалом, з початку року таких заходів було проведено 23, в ході яких виловлено 87 тварин і відправлено в тимчасовий притулок. Проведені заходи дають позитивний результат, так як в І півріччі поточного року в порівнянні з минулим роком, зменшилася загальна кількість укусів на 28%, а безпритульними тваринами на 38,5%.

Завідувач Нетішинського МРВ                    Н.А.Кравчук

0Shares

    17 липня 2018 року відбулося позачергове засідання комісії з ТЕБ і НС при виконкомі Нетішинської міської ради (НМР) по результатах комплексної перевірки діяльності НМР щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту, яка проводилася 19-27.06.2018р ГУ з реагування на надзвичайні ситуації ГУ ДСНС України у Хмельницькій області.
     По стану організації радіаційного та хімічного захисту населення і території комісією були перевірені 2 пости радіаційно-хімічного спостереження (РХС), які розгортає на території міста Нетішинський міськрайонний відділ. В ході перевірки недоліків не виявлено. Особовий склад постів РХС визначений, документація постів розроблена, в наявності справні та повірені прилади радіаційної та хімічної розвідки, а також засоби індивідуального захисту, про що зазначено в акті перевірки.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                            Н.А. Кравчук

0Shares

   Атмосферне повітря – це газова оболонка Землі, яка виконує життєво необхідну, середоутворюючу, екологічну, економічну та оздоровчу функції. Повітря є джерелом кисню, постійне надходження якого в організм потрібне для окислювальних процесів та збереження життя. Доросла людина протягом доби вдихає 15-30 м3 повітря, чистота (якість) якого має дуже велике значення для здоров’я. Навіть незначні домішки шкідливих речовин негативно діють на здоров’я людини.
    Основними забруднюючими речовинами є оксиди вуглецю, азоту, діоксини сірки, аміак, феноли, формальдегід, бензапірен.
 Фахівцями санітарно-гігієнічної лабораторії Нетішинського міськрайонного відділу, згідно плану моніторингових досліджень, проводяться дослідження стану забруднення атмосферного повітря на території міста Нетішина в місцях найбільш ймовірного забруднення від викидів автотранспорту та в межах санітарно-захисної зони полігону для твердих побутових відходів на вміст діоксиду азоту, діоксиду сірки, фенолу, формальдегіду та пилу.
  В І півріччі поточного року було досліджено 40 проб атмосферного повітря. За результатами досліджень перевищень гранично-допустимих концентрацій даних речовин не зафіксовано. Інформацію про результати досліджень було направлено міському голові.

Завідувач Нетішинським міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                            Кравчук Н. А.

0Shares

   За 6 місяців поточного року в м. Нетішині зареєстровано 90 випадків захворювання на гострі кишкові інфекції (показник 243.7 на 100 тис. населення) проти 82 випадків за аналогічний період 2017 року (показник 221.9 на 100 тис. населення). Захворюваність на 11,0% більша ніж в минулому році. На 16,0% збільшилась захворюваність на ГКІ серед дитячого населення в порівнянні з минулим роком. 66% від усіх ГКІ становлять ротавірусні ентерити.
    В І півріччі 2018 року зареєстровано 4 випадки сальмонельозу, в т. ч. 3 серед дітей в організованих колективах та 1 випадок дизентерії серед дорослого населення.
     У вогнищах проведені протиепідемічні заходи із застосуванням лабораторних досліджень, а також санітарно – освітня робота.
  Спалахів та групових захворювань кишкових інфекцій в місті не зареєстровано.

Завідувач Нетішинського МРВ                           Н.А.Кравчук

0Shares

    Згідно планового соціально-гігієнічного моніторингу з 01червня поточного року Нетішинським міськрайонним відділом активізовано дослідження об’єктів довкілля міста Нетішина на наявність збудників холери.
  Вода відкритих водойм в місцях масового організованого рекреаційного водокористування досліджується двічі на місяць у двох точках постійного моніторингу. Господарсько-фекальні стічні води на головних очисних спорудах міста до очистки та стічні води інфекційного стаціонару досліджуються також двічі на місяць. В червні поточного року Нетішинським МРВ було проведено 8 досліджень води відкритих водойм та 6 досліджень води стічної, холерного вібріону не виділено.
    За інформацією МОЗУ на території України в 2017 році у відкритих водоймах на Миколаївщині, Кіровоградщині та Волині було виявлено збудники холери.
   За даними ВООЗ, щороку в світі фіксується від 1,3 до 4 мільйонів випадків зараження холерою, смертність від 21 до 143 тисяч осіб, найбільший спалах холери у минулому році відбувся у Республіці Ємен. В Україні за останні 10 років епідемії холери не реєструвались (дані МОЗУ), остання епідемія холери була на території України у 1918 році.
   Для попередження захворювань рекомендовано: не вживати воду із незнайомих джерел, воду для пиття використовувати тільки переварену або фасовану, не купувати продукти в невстановлених місцях торгівлі, фрукти, овочі перед вживанням ретельно мити, завжди мити руки перед споживанням їжі і після відвідування туалету, купатися лише у дозволених місцях.

Завідувач Нетішинським
міськрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                     Кравчук Н. А.

0Shares
Loading...