Красилівське районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Красилівське районне лабораторне відділення

    В Красилівському районі за листопад місяць було зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворівших 8 дорослих та 9 дітей, 3 жителі с.Волиця І, 3 випадки в с. М. Клітна, 3 випадки с. Кошелівка, 2 випадки с. Радісне, 4 випадки м. Красилів та по 1 випадку в с. Слобідка Красилівська та с. Волиця ІІ.
    За період з 1.01 по 31.11.2018р. на кір захворіло 72 особи, інтенсивний показник — 141,4 на 100 тис. населення. Серед захворілих 25 дорослих та 47 дітей, в тому числі по вікових категоріях:
0- 1 рік – 3;
1-4 роки – 8;
5-9 років – 24;
10-14років–11;
15-17років–1.
    34 хворих мешканці міста Красилів та 38 сільські жителі, 52 хворих лікувались стаціонарно, 20 – амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках та організованих колективах. Робота в цих осередках триває. На теперішній час 3 активно діючих вогнищ.
       Серед захворілих на кір 21 чол. або 41,3% були щеплені проти кору двічі; 20 чол. або 39,3% отримали одне щеплення; 18 чол. або 35,4% не щеплені проти кору і 12 чол. або 23,6% захворілих дорослих немає даних за щеплення.
  Із 72 захворілих у десяти випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

Помічник лікаря-епідеміолога Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                         О.В. Лебедь

0Shares

   Найбільш поширеним джерелом питного водопостачання в сільських населених пунктах, часто в містах у будинках індивідуального користування, залишаються шахтні колодязі. Потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних хвороб, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами – туляремії, лептоспірозу та інших. Тому важливо регулярно дбати про безпечність води шахтних колодязів.
    Інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб може відбутися при потраплянні до них виділень хворих і бактеріоносіїв, а саме:
– при просочуванні у воду колодязя господарсько-побутових стічних вод, побутових вод при пранні білизни, вмісту вбиралень, вигрібних ям тощо;
– при потраплянні в колодязі трупів гризунів чи інших тварин, які ймовірно є хворими чи переносниками різних інфекцій;
– при внесенні патогенних збудників у воду через відра, які використовуються для забору води.
   Внаслідок інтенсивних дощів, розтавання снігу ризик інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб зростає, разом з дощовими водами до колодязів потрапляють забруднені господарсько-побутові стічні води, у тому числі з вбиралень та вигрібних ям.
   Відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» власники колодязів чи каптажів зобов’язані щорічно проводити їх поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Після кожного ремонту або чищення слід проводити дезінфекцію споруд та знезараження питної води, а також лабораторні дослідження її безпечності та якості.
  Знезараження питної води створює надійний бар’єр на шляху передачі збудників інфекційних хвороб водним шляхом, чим забезпечується епідемічна безпека при споживанні води.
 Колодязна вода, що використовується для питних потреб, повинна бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенню, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
 За 2018р. фахівцями Красилівського лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведена профілактична дезінфекція води 246 колодязів у 11 населених пунктах району.
   Піклуйтеся про своє здоров’я – дотримуйтесь вимог до влаштування колодязів та слідкуйте за безпечністю води, яку споживаєте!

Лікар з загальної гігієни
Красилівського районного лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров’я України”                               Шкраблюк К.В.

0Shares

   З настанням холодної пори року, коли в пошуках їжі тварини (особливо бродячі) підходять ближче до житла, зростає ймовірність їх контакту з людьми та свійськими тваринами. Саме в осінньо-зимовий період зростають звернення громадян за медичною допомогою з приводу укусів людей тваринами.
Протягом 2018 року за медичною допомогою в Красилівському районі з приводу покусів тваринами звернулось 62 особи, з них 16 призначено антирабічне лікування.
   На початку жовтня доставлено матеріал на дослідження в Хмельницьку регіональну державну лабораторію Держпродспоживслужби, де підтверджено сказ кота в с. Слобідка Красилівська. Фахівцями лабораторного відділення на місці проводилось епідрозслідування з метою виявлення кола контактних осіб із скаженою свійською твариною, дані особи проходять курс профілактичного лікування.
    Ветеринарною службою проведена вакцинацію свійських тварин. Також про небезпеку сказу інформовано населення через пресу району.
    Враховуючи вищезазначене, фахівці лабораторного центру застерігають про небезпеку контактів з підозрілими тваринами, особливо дикими чи бродячими. А в разі такого контакту – негайно звернутись до медичної установи за місцем проживання для вирішення питання подальшого лікування. Всі постраждалі особи від укусів тваринами (в т.ч. ослизненні шкіри) – обов’язково проходять курс антирабічного лікування.
  Важливо на місцях проводити імунізацію проти сказу всім домашнім тваринам, а в разі зміни поведінки у тварини – ізолювати таку тварину і негайно звернутись до ветеринарів.
  Епідеміологи радять: завжди проводити щеплення своїм домашнім улюбленцям, а постраждалим від укусів тваринами — виконувати рекомендації лікарів, ні в якому разі не відмовлятись від щеплень, як єдиного запобіжного заходу вберегтись від сказу.

Помічник лікаря-епідеміолога
Красилівського районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                                       О.О. Кушнір

1Shares

     Серед страхів останнього часу боязнь радіації є доволі поширеною. І це зрозуміло. Радіація не має запаху, смаку, не викликає біль – у людини відсутні органи чуття, що могли б сприймати навіть незначні дози іонізуючого випромінювання. Про те, що воно є, кажуть показники дозиметричної апаратури і, зрозуміло, наслідки – тобто результат взаємодії випромінювання з речовиною. Це особлива реакція і породила страхи, що посилились після аварій на атомних станціях (особливо на Чорнобильській АЕС), після виявлення сміттєзвалищ радіаційних відходів в межах населених пунктів тощо.
      В ході вивчення існування, виникнення, фізичних властивостей різних видів іонізуючого випромінювання було встановлено, що це природне явище, яке існує в навколишньому середовищі і в самому організмі людини. Скільки часу цьому явищу – стільки скільки і Всесвіту. Таким чином, кожна людина повинна знати, що іонізуюче випромінювання – це вічно існуюче явище. Наше життя протікає в “морі іонізуючого випромінювання”, що правильно називається – радіаційний фон навколишнього середовища.
  Фахівцями Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” проводяться заміри гамма-фону в пунктах постійного спостереження (територія Красилівського РЛВ), а також по населених пунктах району. За листопад 2018р. були проведені заміри по 14 населених пунктах, рівні гамма фону коливаються в межах 10-13 мкР/год.

Лікар з загальної гігієни Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України”                                        Шкраблюк К.В.

0Shares

11-16-3kЗ метою попередження виникнення соматичної захворюваності дітей та профілактики зниження гостроти зору фахівцями Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України” проводяться моніторингові дослідження у навчальних закладах району.
З початку листопада 2018р. у 15 навчальних закладах (6 ЗОШ та
9 ДНЗ) проведені лабораторно-інструментальні дослідження згідно плану моніторингових досліджень та на договірній основі: 11-16-3k
• визначення рівня штучної освітленості – 115досліджень, з них не відповідає вимогам 10;
• визначення параметрів мікроклімату – 98 досліджень, 4 відхилення;
• дослідження води питної водопровідної на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники – 28 проб, з них 11 не відповідають вимогам за санітарно-хімічними показниками;
11-16-1k• обстеження персоналу харчоблоків на носійство патогенної мікрофлори –
11 осіб, носіїв збудників інфекції не виявлено.
Про результати проінформовані керівники навчальних закладів, а також
балансоутримувачі дошкільних навчальних закладів. Щоквартально надається інформація начальникам відділів освіти з відповідними рекомендаціями щодо покращення рівня освітленості та мікроклімату навчальних закладів.

Завідувач Красилівським районним
лабораторним відділенням ДУ “Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України”                               Ціпкун А.І.

1Shares

      Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», що проводяться Красилівським районним лабораторним відділенням ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», 6 листопада 2018 року проведено моніторингові дослідження в Красилівській центральній районній лікарні.
    Під час відвідування хірургічного, травматологічного, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, інфекційного, дитячого, пологового, гінекологічного відділень, ЦСВ, відібрано 60 змивів з епідзначимих об’єктів на наявність умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів; досліджено 10 зразків хірургічного, перев’язувального матеріалу та інструментарію на стерильність; проведено контроль роботи стерилізаторів (16 б/тестів); досліджено 10 дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації; проведено обстеження 20 медичних працівників на носійство золотистого стафілококу.
        По результатах моніторингових досліджень головному лікарю Красилівської ЦРЛ буде надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та дезінфекційних режимів.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                 Качан С.П.

0Shares

      В Красилівському районі за жовтень місяць було зареєстровано 5 випадків захворювання на кір. Серед захворівших 3 дорослих та 2 дітей, 3 жителі с.Западинці (2 дітей і 1 дорослий) по одному випадку в с.Радісне та Волиця ІІ.
  За період з 1.01 по 31.10.2018р. на кір захворіло 55 осіб, інтенсивний показник — 108,1 на 100 тис. населення. Серед захворілих 17 дорослих та 38 дітей, в тому числі по вікових категоріях:
0- 1 рік – 2;
1-4 роки – 7;
5-9 років – 22;
10-14років–7;
15-17років–0.
   30 хворих мешканці міста Красилів та 25 сільські жителі, 35 хворих лікувались стаціонарно, 20 хворих лікувалися амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках та організованих колективах. Робота в цих осередках триває. На теперішній час 5 активно діючих вогнищ.
   Серед захворілих на кір 13 чол. або 23,6% були щеплені проти кору двічі; 17 чол. або 30,8% отримали одне щеплення; 16 чол. Або 29,1% не щеплені проти кору і 9 чол. Або 16,4% захворілих дорослих немає даних за щеплення.
  Із 55 захворілих у 8-х випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                     Качан С.П.

0Shares

   За 44-й тиждень 2018р. в Красилівському районі на грип та ГРВІ захворіло 161 особа, інтенсивний показник становить 316,3 на 100 тис. населення, в т.ч. 127 дітей до 17 років, що становить – 78,9% від загальної кількості захворілих за тиждень. Епідемічний пороговий рівень захворюваності складає – 391,7, тобто, рівень захворюваності є нижче порогового на 19,2% і відповідає межам сезонних коливань.
   Захворюваність збільшилась відносно попереднього тижня в 1,1 рази. Серед дітей шкільного віку ( у категоріях 5-14 років та 15-17 років) на 44 тижні спостерігалось зниження показників захворюваності в 1,1 рази, це пояснюється тим, що діти були на канікулах. Найвищі показники захворюваності реєструються у віковій категорії 0-4 роки, інтенсивний показник — 2056,1 на 100 тис. населення, питома вага хворих віком 0-4 роки складає – 34,2%.
     За 44 тиждень госпіталізовано 5 хворих, що становить 3,1% від усіх захворілих, в тому числі госпіталізовано 4 дітей до 17 років, що говорить про легкий та середньої важкості перебіг основної частки захворювань.
  Випадків захворювання на грип за 44-й тиждень на зареєстровано. Летальних випадків не зареєстровано. Вакциновано проти грипу з початку епідсезону 30 чол. Це медичні працівники, вакцина “Джісі-флю” закуплена за кошти місцевого бюджету.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»             Качан С.П.

0Shares

   В навчальних закладах України почастішали випадки погіршення стану здоров’я дітей внаслідок перебування у приміщеннях, де були встановлені нові меблі чи проведені ремонтні роботи.
   Сучасні меблі, зокрема дитячі, будівельні та оздоблювальні матеріали – фарби, лаки, шпалери, лінолеум, пластикові вікна та двері виготовляють з матеріалів, що потенційно є джерелом багатьох шкідливих речовин, які потрапляють у повітря. При вдиханні такого повітря можливе гостре або хронічне отруєння.
   З метою недопущення випадків отруєння в навчальних закладах району, фахівцями Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”, протягом 2018 року, було проведено 24 дослідження якості повітря у приміщеннях Антонінської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату на вміст формальдегіду та фенолу. Перевищень вказаних речовин не виявлено.

Лікар із загальної гігієни
Красилівського районного лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр
МОЗ України”                                                                                                К. Шкраблюк

0Shares

    За 42-й тиждень 2018р.(13.10.2018р -19.10.2018р) в Красилівському районі на грип та ГРВІ захворіло 151 особа, інтенсивний показник становить 296,7 на 100 тис. населення, в т.ч. 116 дітей до 17 років, що становить – 76,8% від загальної кількості захворілих за тиждень. Епідемічний пороговий рівень захворюваності складає – 389,4, тобто, рівень захворюваності є нижче порогового на 23,8% і відповідає межам сезонних коливань.
   Захворюваність збільшилась відносно попереднього тижня в 1,1 рази. Серед дітей шкільного віку (у категоріях 5-14 років та 15-17 років) на 42 тижні спостерігалось збільшення показників захворюваності в 1,1 рази, але питома вага хворих у віковій категорії 5-14 років залишається найбільшою – 42,5%.
   За 42 тиждень госпіталізовано 5 хворих, що становить 3,3% від усіх захворілих, в тому числі госпіталізовано 2 дітей до 17 років, що становить – 40% від всіх госпіталізованих.
 Випадків захворювання на грип за 42-й тиждень на зареєстровано. Летальних випадків не зареєстровано. Вакциновано проти грипу 30 чол. Це медичні працівники, вакцина закуплена за кошти місцевого бюджету.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України”          Качан С.П.

0Shares
Loading...