Красилівське районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Красилівське районне лабораторне відділення

     В Красилівському районі за вересень місяць було зареєстровано 1 випадок захворювання на кір. Захворів дорослий житель с.Радісне, щеплювальний анамнез невідомий.
  За період з 1.01 по 30.09.2018р. на кір захворіло 50 осіб, інтенсивний показник — 96,9 на 100 тис. населення. Серед захворілих 14 дорослих та 36 дітей, в тому числі по вікових категоріях:
0- 1 рік – 2;
1-4 роки – 7;
5-9 років – 20;
10-14років–7;
15-17років–0.
   30 хворих мешканці міста Красилів та 20 сільські жителі, 30 хворих лікувались стаціонарно, 20 хворих лікувалися амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. На теперішній час 1 активно діюче вогнище.
   Серед захворілих на кір 10 чол. або 20% були щеплені проти кору двічі; 17 чол. або 34% отримали одне щеплення; 14 чол. або 28% не щеплені проти кору і 9 чол. або 18% захворілих дорослих немає даних за щеплення.
   Із 36 захворілих у 6-х випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр Міністерства
охорони здоров’я України”                                                             Качан С.П.

2Shares

   Вживання безпечної та якісної питної води – запорука нашого здоров’я. Близько 87% населення Красилівського району споживає питну воду з об’єктів централізованого водопостачання. За результатами проведеного моніторингу якості питної води встановлено, що за 9 місяців поточного року 44,6% досліджених проб не відповідали нормативним значенням щодо санітарно-хімічних показників (залізо, загальна жорсткість, амоній), а по мікробіологічних показниках – 14,9 %..
    Протягом вересня 2018 року проведено відбір 8 проб водопровідної води з 4 населених пунктів Красилівської об’єднаної територіальної громади на санітарно – хімічні показники, з них не відповідають гігієнічним нормативам 8 проб, що становить 100% (амоній, загальна жорсткість, залізо). На мікробіологічні показники досліджено 8 проб, відхилення встановлено у 4 пробах (загальні колі форми).
   На значний відсоток невідповідності питної водопровідної води впливає, в першу чергу, склад води водоносного горизонту, а в подальшому незадовільний технічний стан водомереж та споруд, низька якість їх обслуговування, відсутність установок для знезараження та знезалізнення питної води.

Джерела водопостачання Кількість досліджених проб
На санітарно-хімічні показники На бактеріологічні показники
Усього Із них не відповідають нормативам Усього Із них не відповідають нормативам
Дхерела централізованого водопостачання 177 79 148 22
Комунальні водопроводи 58 30 66 5
Відомчі водопроводи 19 8 19
Сільські водопроводи 100 41 63 17
Міжрайонні водопроводи
Свердловина 28 17 27 3
Мережа 149 62 121 19

Завідувач Красилівського
районного лабораторного відділення                                                А.І. Ціпкун

0Shares

    Щорічно з червня місяця по вересень при температурі води не нижче 160 С у відкритих водоймах з метою моніторингу безпечності води проводиться забір води річкової та стічної з різних об’єктів довкілля для дослідження на наявність холерних вібріонів. Дослідження проводить мікробіологічна лабораторія Красилівського районного відділення ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”

    В м.Красилові для забору проб води встановлені 4 стаціонарних точки:

 – точка №1 – водойма “ГІДРО” (річка Случ);
– точка №2 – зона рекреації (місце масового купання) ставка “Левада”;
 – точка №3 – міські каналізаційні очисні споруди – відбирається стічна вода до очищення;
– точка №4 – стічна вода з інфекційного відділення центральної райлікарні.

     Забір води проводиться двічі на місяць згідно графіку доставки. З 04.06.18 по 17.09.2018 року відібрано та досліджено на холеру 32 проби води (в т.ч. 16 проб води з відкритих водойм та 16 проб води стічної). За результатами дослідження відібраних проб води, холерні вібріони не виявлені. Також для паралельних дослідень проб води на виявлення збудника холери, вода доставлялась в лабораторію особливо небезпечних інфекцій ДУ „Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України”. Результати негативні.

Помічник лікаря-епідеміолога
Красилівського районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                                        О.О. Кушнір

0Shares

   За 8 місяців 2018 року досліджено всього 262 проби води колодязної води на санітарно-хімічні показники, з них не відповідають нормативним вимогам 97 проб. На мікробіологічні показники досліджено 66 проб колодязної води , відхилення виявлено у 24 пробах.
 Кількість досліджених проб криничної води, яка використовується для приготування їжі та питних потреб (в т.ч. для дітей до 3-х років), на вміст нітратів складає 195, з них 154 індивідуальних колодязів та 41 колодязь громадського користування. При дослідженні було виявлено перевищення вмісту нітратів у 64 пробах, з них 44 з індивідуальних колодязі та 20 проб води з колодязів громадського користування.
     Про результати проінформовано сільських голів, завідувачів ФП та амбулаторій і головного лікаря Красилівського РЦ ПМСД. В районних газетах надруковано статті «Нітрати в питній воді смертельно небезпечні».
    Завідувач відділенням ініціював нараду з головами сільських рад, нарада проведена за участю голови Красилівської РДА з висвітленням питань профілактики метгемоглобінемії у немовлят та проведення лабораторних досліджень води питної.

Завідувач Красилівським районним
лабораторним відділенням                                    А.І. Ціпкун

0Shares

   В Красилівському районі залишається актуальною проблема сальмонельозу. Станом на 9 серпня 2018 року зареєстровано 5 випадків сальмонельозу показник на 100 тис. 9,7 у порівнянні з відповідним періодом минулого року був 1 випадок. Хворіли жителі м.Красилів. Серед захворілих 3 дорослий та 2 дітей (11 та 12 років).
Дані епідеміологічних розслідувань випадків сальмонельозу свідчать, що захворювання, як правило, виникають через недотримання елементарних гігієнічних вимог під час приготування і зберігання страв.
   Сальмонельоз – це гостра інфекційна хвороба, яку викликають бактерії роду Salmonelle. Вони достатньо стійкі в навколишньому середовищі. Низьку температуру сальмонели переносять добре. За температури 85 градусів зберігаються до 1 год., за кімнатної температури — до 80 днів, у випорожненнях хворих до – до 4 років. У ґрунті, воді, харчових продуктах живуть довго і навіть розмножуються.
   Хвороба виникає, в основному після вживання їжі забрудненої сальмонелами. У людини, що вживала таку їжу, через кілька годин підвищується температура тіла до 38-39 градусів, виникає головний біль, слабкість, нудота, блювота, пронос. У більшості випадків у такому стані хворі змушені викликати “швидку допомогу” і потрапляють до лікарні, де проводиться інтенсивна терапія.
   Щоб попередити захворювання, важливо зберігати продукти, що швидко псуються на холоді, так як у теплі сальмонели дуже швидко розмножуються.
    У домашніх умовах на кухні необхідно виділити окремі ножі і дошки для розробки сирого м’яса, риби та інших продуктів, що не підлягають тепловій обробці.
   Хотілось би звернутись до тих, хто цього року планує проводити масові застілля з тим, щоб відповідально відносились до придбання продуктів і приготування страв.
 Обов’язково, необхідно створити умови для дотримання особистої гігієни, щоб були рукомийники, мило, рушники (краще одноразові), наявність туалету, сміттєзбірників.
  Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна займатись самолікуванням та при перших ознаках хвороби звертатись за медичною допомогою. Хворобу легше і простіше лікувати на її початку.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України                         Качан С.П.

0Shares

  20-07-1Згідно плану моніторингових досліджень на 2018 рік спеціалістами Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” були проведені наступні дослідження у Вереміївському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів:

  • дослідження води питної водопровідної на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники;

20-07   • обстеження персоналу харчоблоку на носійство патогенної мікрофлори (5 осіб);

  • обстеження підопічних інтернату на носійство дифтерійної палички (40 осіб).

 Про результати досліджень проінформований директор будинку-інтернату.

 

Лікар із загальної гігієни
Красилівського районного лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров’я України”                                     Шкраблюк К.В.

0Shares

  Згідно плану моніторингових досліджень навколишнього середовища за І півріччя 2018р. у м.Красилові було проведено 15 досліджень шумового навантаження на території житлової забудови в зоні впливу автотранспорту (5 точок по місту).
     При дослідженні були виявлені перевищення еквівалентного та максимального рівнів шуму, що є порушенням “Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів» №173 від 19.06.1996р.
   На території прилеглій до будинку по вул.Грушевського, 84 еквівалентний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 80 дБА, зі сторони фасаду – 84 дБА, зі сторони торця – 80 дБА при нормі до 65 дБА; максимальний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 88 дБА, зі сторони фасаду – 94 дБА, зі сторони торця – 93 дБА при нормі до 80 дБА. Протокол за №31 від 26.02.2018р.
  На території прилеглій до будинку по вул.Грушевського, 35 еквівалентний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 82 дБА, зі сторони фасаду – 75 дБА, зі сторони торця – 69 дБА при нормі до 65 дБА; максимальний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 86 дБА, зі сторони фасаду – 84 дБА, зі сторони торця – 81 дБА при нормі до 80 дБА. Протокол за №50 від 15.03.2018р.
На території прилеглій до будинку по вул.Я.Мудрого, 12 еквівалентний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 71 дБА, зі сторони фасаду – 70 дБА, зі сторони торця – 69 дБА при нормі до 65 дБА; максимальний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 82 дБА, зі сторони фасаду – 90 дБА, зі сторони торця – 86 дБА при нормі до 80 дБА. Протокол за №239 від 25.04.2018р.
   На території прилеглій до будинку по вул.Щаслива, 9 еквівалентний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 72 дБА, зі сторони фасаду – 72 дБА, зі сторони торця – 72 дБА при нормі до 65 дБА; максимальний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 89 дБА, зі сторони фасаду – 89 дБА, зі сторони торця – 89 дБА при нормі до 80 дБА. Протокол за №240 від 03.05.2018р.
    На території прилеглій до будинку по вул.Центральна, 32 еквівалентний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 64 дБА, зі сторони фасаду – 62 дБА, зі сторони торця – 64 дБА при нормі до 65 дБА; максимальний рівень шуму становить: зі сторони подвір’я – 74 дБА, зі сторони фасаду – 71 дБА, зі сторони торця – 75 дБА при нормі до 80 дБА. Протокол за №281 від 18.06.2018р.

     Міському голові були надані протоколи результатів досліджень та рекомендації для зменшення шумового навантаження:
• зниження інтенсивності руху в результаті зсуву транспортного потоку (наприклад, односторонній рух в центрі міста, по вул.Грушевського);
• ослаблення напруженості транспортної мережі, що пронизує житлові квартали;
• обмеження числа важких вантажних автомобілів в транспортному потоці;
• захист будівель і споруд поблизу дороги від вібрацій та шуму за рахунок спеціальних шумозахисних смуг озеленення;
• максимальне озеленення території мікрорайонів і розділових смуг.

Завідувач Красилівським районим
лабораторним відділенням                        Ціпкун А.І.

0Shares

   В Красилівському районі за червень місяць було зареєстровано 27 випадків захворювання на кір. Серед захворівших 7 дорослих та 20 дітей, 25 хворих мешканці міста Красилів (7 дорослих та 18 дітей) та 2 жителі с.Западинці (2 дітей).
     За період з 1.01 по 30.06.2018р. на кір захворіло 36 осіб, інтенсивний показник — 69,8 на 100 тис. населення. Серед захворілих 9 дорослий та 27 дітей, в тому числі по вікових категоріях:
0- 1 рік – 0;
1-4 роки – 5;
5-9 років – 16;
10-14років–6;
15-17років–0.
    26 хворих мешканці міста Красилів та 10 сільські жителі, 21 хворий лікувався стаціонарно, 9 хворих лікувалися амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках та організованих колективах. Робота в цих осередках триває.
   Серед захворілих на кір 6 чол. або 16,7% були щеплені проти кору двічі; 13 чол. або 36,1% отримали одне щеплення; 12 чол. або 33,3% не щеплені проти кору і 5 чол. або 13,9% захворілих дорослих немає даних за щеплення.
Із 36 захворілих у 6-х випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

Лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                                         Качан С.П.

0Shares

   18.06.2018р. у смт.Антоніни Красилівського району розпочав роботу дитячий оздоровчий табір “Подолянчик”. Спеціалістами Красилівського районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” були проведені наступні дослідження:06-27-1

• обстеження персоналу на носійство патогенної мікрофлори;
• проведення санітарно-освітньої роботи та гігієнічного навчання;
• дослідження води питної водопровідної на санітарно-хімічні та мікробіологічні показники;
• визначенні вмісту фенолу та формальдегіду в приміщеннях, де проводились ремонтні роботи (за пропозицією інспекторів управління Держпродспоживслужби в Красилівському районі).
   Про результати досліджень проінформований директор табору.

Завідувач Красилівського районного
лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров’я України”                                         Ціпкун А.І.

0Shares

      В Красилівському районі за період з 01–21 червня 2018 року на кір захворіли 24 особи, інтенсивний показник склав 46,5 на 100 тис. населення. Серед захворілих 4 дорослих та 20 дітей, в тому числі по вікових категоріях: 0 – 1 рік – 0; 1 – 4 роки – 2; 5-9 років – 12; 10-14 років – 6; 15-17 років – 0.
   22 хворих мешканці міста Красилів (4 дорослих та 18 дітей) та 2 жителі с.Западинці (2 дітей). 15 хворих лікувались стаціонарно в інфекційному відділенні Красилівської центральної районної лікарні, 9 хворих лікувалися амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках та організованих колективах.
    Серед захворілих на кір 8,3% були щеплені проти кору двічі; 33,4% отримали одне щеплення; 45,8% не щеплені проти кору і 12,5% захворілих дорослих – немає даних про щеплення.
Із 24 захворілих у 4-х випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

лікар-епідеміолог Красилівського районного
лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                               С. Качан

0Shares
Loading...