Ізяславський міжрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Ізяславський міжрайонний відділ

    В липні місяці 2018 року по Білогірському району зареєстровано одне сімейне вогнище захворювання на кір з 4 випадками по с.Велика Боровиця Білогірського району (захворіли троє дітей в віці 1- 4 роки та 21-річна мама), проти кору не щеплені.
  з 01.01.2018 року по 30.07.2018року по Білогірському району на кір зареєстровано 6 лабораторно підтверджених випадків захворювання, інтенсивний показник становить 22,8 випадків на 100 тисяч населення. Захворюваність реєструвалася по с. В Боровиця – 5 випадків, с.Лепесівка -1 випадок. Серед захворілих – 4 дітей, інтенсивний показник 78,3 випадків на 100 тисяч населення (1 дитина в віці 10-14 років школярка В.Боровицької ЗОШ І- ІІІ ст. та 3 неорганізованих дітей) та 2 дорослих, інтенсивний показник 9,4 випадки на 100 тисяч. Питома вага щеплених серед захворілих – 33,3% .
   В Ізяславському районі з 01.01.2018року зареєстровано 5 поодиноких випадків захворювання на кір, інтенсивний показник становить 11,3 випадків на 100 тисяч населення. Всі захворілі дорослі: 2 випадки м.Ізяслав , 1 – с.Бейзими , 1 -с.Припутні, 1 – с.Мислятин.
   Питома вага щеплених серед захворілих – 80% . Всі випадки кору лабораторно підтверджені .

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень
Ізяславського міськрайонного відділу                       Т. Заморська

   Щороку в літній період в Ізяславському районі функціонує дитячий оздоровчий табір «Світанок», в якому відпочивають та оздоровлюються діти з різних міст та сіл Хмельниччини.
  Фахівцями Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» періодично 1 раз на зміну здійснюється моніторингове відвідування даного закладу. 16.07.2018 року було відібрано та досліджено:
   – 2 зразки води водопровідної із харчоблоку та з питного фонтанчика на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»– відхилень по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках не виявлено;
  – 3 зразки готових страв на санітарно-мікробіологічні показники – без відхилень;
   – калорійність обіду – визначений фактичний, хімічний склад та калорійність обіду відповідає розрахунковим даним калорійності страв;
  – 20 змивів на санітарно-показові мікроорганізми – в 1 зразку виявлено бактерії групи кишкової палички (стіл для готової продукції );
  – 2 овочі на вміст нітратів – по вмісту нітратів проби огірків та помідорів відхилень не встановлено;
  – проведено раптові обстеження 5 працівників на носійство збудників кишкових інфекцій, золотистого стафілококу та ентеробіоз – виявлено 1 носія золотистого стафілококу.
  – 1 зразок дезрозчину на мікробіологічні дослідження – патогенної та умовно-патогенної флори не виявлено;
  – 1 зразок дезрозчину на наявність активного хлору – вміст активного хлору відповідає заданій концентрації;
  – 1 проба піску на наявність яєць геогельмінтів – без відхилень.
  З метою профілактики інфекційних захворювань з дітьми була проведена бесіда щодо дотримання правил особистої гігієни.
   Перед початком функціонування табору з працівникам закладу проведено курс гігієнічного навчання по дотриманню санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів.

В.о.завідувача              Заморська Т.О.

    Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік, що проводяться Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», 12 липня 2018 року працівниками Ізяславського міжрайонного відділу проведено моніторингові дослідження в Білогірському будинку-інтернаті для громадян похилого віку та інвалідів.
     Під час відвідування досліджено 1 зразок води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники – без відхилень; відібрано 20 змивів з епідзначимих об’єктів на санітарно-показові мікроорганізми – без відхилень;
   проведено раптові обстеження 4 працівників на носійство збудників кишкових інфекцій, золотистого стафілококу та ентеробіоз – виявлено 1 носія золотистого стафілококу.
    По результатах моніторингових досліджень директору Білогірського будинку-інтернату надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та дезінфекційних режимів.

Завідувач Ізяславського
міжрайонного відділу                                Дишкант І.М.

    За період 2017-2018 років в Ізяславському районі зареєстровано 2 випадки захворювання ехінококозом печінки.
 Збудником ехінококозу людини є личинкова стадія ціп’яка ехінокока – гельмінта, який при потраплянні в організм людини в печінці розростається в пухирчасту стадію – ехінококову кісту.
   Дана інвазія тривалий час може протікати безсимптомно, та, із збільшенням розмірів ехінококової кісти у хворого з’являються скарги: слабкість, відчуття тяжкості в області живота, ниючі болі, розлади травлення. Як реакція організму на наявність живих паразитів можуть виникнути загальні неспецифічні симптоми – втрата ваги, кропив’янка, алергічні реакції. Печінка збільшується в розмірах. При цьому спостерігається пожовтіння слизових оболонок, білків очей і шкіри, змінюється структура тканин печінки, розвивається печінкова недостатність. Можливе нагноєння та ризик розриву кісти печінки.
 Як відбувається зараження людини цим гельмінтом? Виявляється, що небезпечною є тільки личинка ехінокока, оскільки дорослі особини паразитують тільки в організмі собак. Основну роль у зараженні людини через брудні руки грає спілкування з інвазованими собаками, на шерсті яких можуть знаходитися яйця і членики ціп’яків ехінокока. Не виключається зараження людини при вживанні в їжу немитих овочів, ягід, фруктів, забруднених фекаліями собак, що містять онкосфери.
  Коли яйця ціп’яка потрапляють в кишківник, з них утворюються зародки, які з током крові потрапляють в печінку, де осідають, утворюючи кісту. Ті онкосфери, які подолали печінковий бар’єр,можуть потрапити і до інших органів (легені, ниркі, кості, серце, головний та спинний мозок та інше).
   Немає жодного лікарського препарату, завдяки якому зникла б ехінококова кіста печінки. Лікування лише хірургічним методом. Після проведеної операції необхідно регулярно спостерігатися у лікаря не менше 2-х років після хірургічного втручання. А за рекомендаціями ВООЗ, необхідно перебувати під наглядом протягом 10 років, і тільки по закінченню цього терміну можна вважати пацієнта повністю здоровим і не боятися рецидивів.
     З метою профілактики захворювання на ехінококоз слід:
– дотримуватися правил власної гігієни;
– не вживати сиру воду з неперевірених джерел;
– мити овочі, фрукти та лісові ягоди;
– сільськогосподарські роботи проводити в рукавичках;
– проводити регулярну дегельмінтизацію домашніх собак і котів; – для попередження зараження собак необхідно дотримуватися правил забою сільськогосподарських тварин і забезпечувати знищення уражених ехінококом органів тварин, а не згодовувати їх собакам; також унеможливити собакам доступ на територію м’ясокомбінатів, боєнь, скотомогильників.

Завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень
Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», лікар-епідеміолог
                                                                                                    Т. Заморська

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік, що проводяться Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», 20-21 червня 2018 року працівниками Ізяславського міжрайонного відділу проведено моніторингові дослідження в Ізяславській центральній районній лікарні.
  Під час відвідування хірургічного, пологового, інфекційного, дитячого, стоматологічного відділень, відділення анестезіології та інтенсивної терапії відібрано 90 змивів з епідзначимих об’єктів на наявність умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів; досліджено 40 зразків хірургічного, перев’язувального матеріалу та інструментарію на стерильність; проведено контроль роботи стерилізаторів (36 б/тестів); досліджено 10 дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації; проведено обстеження 23 медичних працівників на носійство золотистого стафілококу.
   По результатах моніторингових досліджень головному лікарю Ізяславської ЦРЛ надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та дезінфекційних режимів.

Завідувач Ізяславського
міжрайонного відділу                                                           Дишкант І.М.

  Незважаючи на погодні умови, у м.Ізяслав продовжується купальний сезон. Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводиться постійний моніторинг міського пляжу. Так, протягом червня 2018 року працівниками відділу відібрано 4 проби води річкової, 2 проби води з питного фонтанчика, 2 проби піску з пляжу на відповідність санітарним нормам.
     За результатами лабораторних досліджень встановлено, що всі проби річкової води відповідають вимогам ДСП 173-1996 «Планування та забудови населених пунктів» по мікробіологічних та санітарно-хімічних показниках.
  Проби води з питного фонтанчика відповідають вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
   При дослідженні проб піску з пляжу, яєць геогельмінтів не виявлено.
  Результати лабораторних досліджень направлені Ізяславському міському голові та директору КП «Житлосервіс».

Завідувач відділення                                  Дишкант І.М.

    Холера – особливо-небезпечне захворювання, що викликається холерним вібріоном. Збудник холери може тривалий час зберігатися у воді відкритих водойм (річках, водосховищах, прибережних морських акваторіях, що забруднені побутовими стічними водами), а також в організмі риби та ракоподібних, придонних відкладеннях. Проявляється хвороба багаторазовою водянистою діареєю, блювотою, сильною втратою організмом рідини з розвитком різного ступеня зневоднення організму, що призводить до судом та втрати свідомості, а при відсутності адекватного лікування – до шоку і смерті.
      З метою недопущення епідемічних ускладнень щодо холери, відповідно плану соціально-гігієнічного моніторингу досліджень на 2018 рік, фахівцями Ізяславського міжрайонного відділу розпочато дослідження води поверхневих водойм та стічної води на наявність холерних вібріонів згідно наказів МОЗ України від 30.05.1997 року № 167 «Про удосконалення протихолерних заходів в Україні» та від 17.05.2001 року № 188 «Про зміни обсягу досліджень на холеру». Відбір проб води для дослідження здійснюються 1 раз на два тижні з епідемічно обумовлених точок забору (місця масового купання, місця скиду стічних вод та стічних вод інфекційних стаціонарів і міських очисних споруд).
      Станом на 20.06.2018 року по Ізяславському району досліджено 12 проб води, по Білогірському -10, холерних вібріонів не виявлено.

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень
Ізяславського міжрайонного відділу, лікар-епідеміолог                   Т. Заморська

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 рік» у травні поточного року проведено відвідування об’єктів на території Ямпільської селищної ради Білогірського району: Дідковецької та Паньковецької ЗОШ І-ІІ ст. відділу освіти, молоді та спорту Білогірської РДА; 3 закладів дошкільної освіти (Паньковецький ЗДО, Дідковецький ЗДО, Лепесівський ЗДО).
   У закладах відібрано зразки води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», дослідження піску на наявність яєць геогельмінтів, обстежено працівників харчоблоків на бактеріоносійство збудників кишкових інфекцій, патогенного стафілококу та ентеробіоз.
      Також, проведено відбір проб та лабораторні дослідження води водогінної Ямпільського комунального підприємства «Добробут-Плюс» та проб води криничної з криниць громадського та індивідуального користування, вода з яких використовується для споживання дітей до 3-х років на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на території сс.Лепесівка, Паньківці, Дідківці.
    Результати моніторингових відвідувань (інформаційні листи з протоколами досліджень, висновками та рекомендаціями) направлені керівникам закладів, відповідальним посадовим особам органів місцевого самоврядування.

Завідувач Ізяславського міжрайонного відділу           Дишкант І.М.

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища на 2018 рік» – у травні поточного року проведено відвідування Білогірської ЦРЛ.
    Під час відвідування відібрані змиви на умовно-патогенні і патогенні мікроорганізми; досліджено хірургічний, перев’язувальний матеріал та інструментарій на стерильність; контроль роботи стерилізаторів; дезрозчини на ступінь мікробної контамінації та вміст активного хлору; обстеження медичного персоналу на носійство золотистого стафілококу.

      По результатах моніторингових досліджень головному лікарю Білогірської ЦРЛ надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та дезінфекційних режимів.

Завідувач
Ізяславського міжрайонного відділу                    Дишкант І.М.

   У травні місяці поточного року в Ізяславському районі зареєстровано ще 2 випадки захворювання на кір. Всього за 5 місяців 2018 року захворіло 5 осіб, інтенсивний показник становить 11,3 випадків на 100 тисяч населення. Всі захворілі дорослі, випадки поодинокі, завезені, а саме: 2 випадки м.Ізяслав (курсанти Одеської військової академії), 1 – с.Бейзими (студентка Тернопільського державного медичного університету), 1 -с.Припутні (студент Рівненського університету водного господарства та природовлаштування), 1 – с.Мислятин (продавець продуктового магазину м. Київ).

   Питома вага щеплених серед захворілих – 80%. Всі випадки кору лабораторно підтверджені. При проведенні епідрозслідувань випадків захворювань визначалися межі осередків та коло контактних. В домашніх вогнищах здійснено комплекс протиепідемічних заходів. За епідпоказами проведено щеплення проти кору 53 дітям.

   По Білогірському району в травні місяці випадки захворювання на кір не реєструвалися. Всього з 01.01.2018 року по району на кір зареєстровано 2 лабораторно підтверджені випадки захворювання (1 дитина в віці 10-14 років школярка В.Боровицької ЗОШ І- ІІІст; та 1 доросла – с.Лепесівка (студент Тернопільського національного педагогічного університету); інтенсивний показник становить 7,5 випадки на 100 тисяч населення. Питома вага щеплених серед захворілих – 100% .

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень                                  Т. Заморська

Loading...