Ізяславський міжрайонний відділ

Основний логотип

Ізяславський міжрайонний відділ

     В дитячому віці ймовірність захворіти інфекційними хворобами дуже велика. Із ускладненнями, які можуть бути після захворювання такими хворобами як скарлатина, краснуха, вітряна віспа, епідпаротит, кір, ми вже знайомі. Рідше реєструється, але не менш загрозливе захворювання з групи краплинних інфекцій – інфекційний мононуклеоз.
   В листопаді місяці поточного року в Ізяславському та Білогірському районах зареєстровано по одному випадку захворювання дітей інфекційним мононуклеозом: по Ізяславському району захворіла одна неорганізована дитина у віці до 4-х років та по Білогірському – учень першого класу Ямпільського ліцею у віці до 7 років.
 Чим же небезпечне це захворювання, адже відомо, що епідемічного розповсюдження цієї інфекції, фактично, не буває. Інфекційний мононуклеоз – вірусне інфекційне захворювання, що обумовлене вірусом Епштейна-Барра, який є близьким “родичем” вірусу герпесу.
   Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури тіла до високих цифр (38-39°С), з’являється загальне нездужання, головні болі та болі в м’язах. Неодмінно при цій інфекції уражаються лімфатичні вузли, печінка та селезінка, захворювання протікає, здебільшого, з наявністю ангіни. Принагідно хочеться відмітити, що наліт на мигдаликах може бути схожий на дифтерійний, проте біль в горлі незначна. При цьому всі лімфатичні вузли у захворілої дитини збільшуються, особливо задні, які помітні навіть неозброєним оком, але при натисканні мало болючі. Як бачимо, ця хвороба має ознаки ряду інших інфекційних захворювань, і виявити її не так легко. Тому, так важливо, в період сезонного підвищення захворюваності гострими вірусними інфекціями, при ознаках захворювання, неодмінно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням, адже встановити вірний діагноз без динамічного нагляду та лабораторного обстеження хворого неможливо.
  Інкубаційний період при інфекційному мононуклеозі триває близько двох тижнів, проте може збільшуватися до 1-1,5 місяців. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а так як вірусні частинки виявляються в слині хворого або вірусоносія, то іншим шляхом передачі збудника може бути і контактно-побутовий (через іграшки та інші предмети, на які потрапила інфікована слина); на сьогоднішній день в засобах масової інформації з’явилися публікації щодо можливості інфікування і при поцілунках. Збудник нестійкий в навколишньому середовищі, тому профілактика інфекційного мононуклеозу зводиться до обмеження контактів з хворими. В організованому дитячому колективі посилюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму (регулярне вологе прибирання та провітрювання), за контактними дітьми протягом 20 днів ведеться медичне спостереження.
   Перебіг захворювання може бути різного ступеню тяжкості, але попри все основна небезпека цієї інфекції в тому, що після перенесеного захворювання у дитини тривало зберігаються порушення в імунній системі, і вона стає сприйнятливою до найрізноманітніших мікроорганізмів – бактерій, вірусів, грибів, які можуть стати причиною численних інфекційних ускладнень. І тому діти, у яких після клінічного одужання довго не відновлюється нормальний склад клітин крові, обов’язково консультуються лікарем-гематологом та довгостро¬ково можуть перебувати на диспансерному обліку.
   Відомо, що вірус Епштейна-Барра, як і вірус простого герпесу, одного разу проникнувши в організм людини, залишається назавжди, і може бути винуватцем ще ряду більш серйозних недуг, таких як онкологічні захворювання системи кровотворення, розсіяний склероз, синдром хронічної втоми, що супроводжується підвищеною стомлюваністю, постійним відчуттям сильної втоми, болями у м’язах, сонливістю і депресіями, які тривають місяцями, а іноді й роками. Ось чому про це захворювання потрібно знати та бути обачними.

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень,
лікар-епідеміолог Ізяславського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                                  Т. Заморська

 

0Shares

      Ізяславський міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» повідомляє, що 26.11.2018 року відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській райдержадміністрації в зв’язку з виявленням лабораторно підтвердженого випадку захворювання на сказ у безпритульної собаки на території м.Ізяслав. До складу комісії також залучено фахівців Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».
     Голова комісії зазначив, що причинами виникнення ситуації щодо сказу собак та котів є недостатній контроль за виконанням правил утримання собак і котів та безвідповідальність власників тварин, в результаті чого збільшується кількість безпритульних тварин; халатність власників домашніх тварин, які не бажають вакцинувати тварин проти сказу.
   У виступі завідувача відділення епідеміологічних досліджень Ізяславського міжрайонного відділу Заморської Т.О. наголошено, що за 10 місяців 2018 року на території Ізяславського району зареєстровано 61 випадок звернень за медичною допомогою до антирабічного кабінету Ізяславської ЦРЛ з приводу покусів та ослинення тваринами, в т.ч. 36 міських жителів, із них 27 мешканців міста постраждали від покусів безпритульними тваринами, що викликає особливе занепокоєння. Для 80 % постраждалих осіб проводиться курс антирабічного лікування.
    З метою запобігання поширення хвороби та комплексного здійснення, а також посилення заходів боротьби та профілактики сказу серед тварин, комісія визначила певну територію міста неблагополучною по сказу, всю територію міста як загрозливу зону, на якій необхідно ввести карантинні обмеження та затвердити заходи по ліквідації вогнища сказу.
  Після детального обговорення Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при райдержадміністрації прийняла відповідні рішення.
Підводячи підсумки засідання комісії, перший заступник голови Ізяславської райдержадміністрації Павло Ковальчук зазначив, що з метою недопущення поширення сказу серед тварин має бути забезпечена чітка координація дій, налагоджена взаємодія усіх відповідальних органів та служб.

Завідувач Ізяславського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                            Дишкант І.М.

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», що проводяться Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», у листопаді 2018 року проведено моніторингові дослідження у Плужненському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., гімназія» відділу освіти, молоді та спорту Ізяславської РДА.
      Під час відвідування досліджено:
– 1 зразок води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». По мікробіологічних показниках вода питна не відповідає гігієнічним вимогам;
– 15 змивів з епідзначимих об’єктів на санітарно-показові мікроорганізми – в 1 зразку виявлено бактерії групи кишкової палички (тарілка глибока);
– проведено раптові обстеження 2 працівників харчоблоку на носійство збудників кишкових інфекцій, золотистого стафілококу – носіїв не виявлено;
– проведено 60 замірів рівня штучної освітленості в 11 приміщеннях навчального закладу на відповідність вимогам ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу». Рівень штучної освітленості не відповідає вимогам в усіх обстежених приміщеннях;
– проведено визначення параметрів мікроклімату: відносної вологості та температури повітря в 10 приміщеннях закладу. В результаті вимірювань встановлено, що температура повітря відповідає гігієнічним нормативам ДСанПіН 5.5.2.008-01 «Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу», а показники відносної вологості не відповідають нормам у всіх обстежених приміщеннях.
   Враховуючи результати лабораторних досліджень, керівникам зазначених навчально-виховних закладів, надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів.

Фельдшер санітарний Ізяславського міжрайонного
відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                              О.Булавінцева

0Shares

   Про нітрати в засобах масової інформації можна знайти дуже багато інформації. Відомо, що нітрати – це солі азотної кислоти, які самі по собі для людини нешкідливі, а вже, потрапляючи в організм і трансформуючись в нітрити, стають отрутою.
    Як правило, акцентується увага на потрапляння в організм людини нітратів з їжею, зовсім забуваючи, що нітрати можуть потрапляти і з водою. В останні роки спостерігається зростання забруднення ґрунтових вод нітратами, які без очищення споживає населення. Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я людини, адже з ним безпосередньо пов’язане захворювання – водно-нітратна метгемоглобінемія. Особливо небезпечно попадання нітратів в організм новонароджених і дітей молодшого віку, так як тривале кисневе голодування може викликати порушення росту і формування організму, затримання фізичного і психічного розвитку, порушення функції серцево- судинної системи.
   Тому, в групу підвищеного ризику відносять дітей до 3-х років, а особливо немовлят віком до 1 року, яких вигодовують сумішами, що готуються на воді, забрудненій нітратами. Чутливі до нітратів також особи похилого віку, хворі на анемію, люди із захворюваннями дихальної системи та хворобами серцево-судинної системи. Зазвичай, метгемоглобінемія найчастіше спостерігається у людей, які проживають у сільській місцевості, де поширено використання води із децентралізованих джерел водопостачання (колодязів та індивідуальних свердловин).
   Відповідно до Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік, Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» протягом року проводиться вибірковий соціально-гігієнічний моніторинг якості криничної води, яку споживають діти до 3-х років. За 10 місяців 2018 року досліджено 54 проби води на територіях 11 сільських рад, а саме Білівської, Борисівської, Кунівської, Лютарської, М’якотівської, Плужнянської, Ріпківської, Тишевицької, Топорівської, Шекеринецької, Щуровецької. На жаль, якість води бажає бути кращою, оскільки в 21 пробі води (32,6 %) виявлено перевищення вмісту нітратів від 85,0 до 300,0 мг/дм3 при нормі 50,0 мг/дм3, при чому ці відхилення є у всіх населених пунктах, де проводилися дослідження.
   25.10.2018 року відбулося засідання колегії Ізяславської РДА, на якому було заслухано і питання «Про стан забезпечення населення району питною водою». В виступі завідувача Ізяславського міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Дишкант І.М. акцентувалася увага на проведенні лабораторного контролю якості питної води питної, що використовується населенням. Але, керівники органів місцевого самоврядування, на жаль, недооцінюють важливість цієї проблеми, а тому і періодичний відомчий контроль якості води, належним чином не здійснюється. Та й власники індивідуальних криниць та свердловин мають самі дізнатися про якість своєї води, бо саме від якості води, яку ми споживаємо, частково залежить стан нашого здоров’я. Саме на проведенні санітарно-просвітньої роботи серед населення та здійсненні лабораторного контролю криничної води наголошувалося в заключному слові голови райдержадміністрації.

Завідувач Ізяславського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                        Дишкант І.М.

1Shares

   Ізяславський міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» надає інформацію щодо захворювання на кір для розміщення на сайті:
  В жовтні місяці поточного року 2018 року по Білогірському району зареєстровано 1 лабораторно підтверджений випадок захворювання на кір. Захворіла студентка Хмельницького політехнічного коледжу у віці 18 років, проти кору щеплена дворазово. Проведено епідрозслідування, визначено коло контактних осіб, у вогнищі по місцю проживання проведено комплекс протиепідемічних заходів.
  З наростаючим підсумком всього з 01.01.2018 року зареєстровано:
– по Білогірському району – 7 лабораторно підтверджених випадків захворювання на кір, інтенсивний показник становить 26,6 випадків на 100 тисяч населення. Серед захворілих – 4 дітей (3 неорганізованих дітей, 1 дитина в віці 10-14 років (школярка В.Боровицької ЗОШ І- ІІІст) та 3 дорослих. Захворюваність реєструвалася по с. В Боровиця – 5 випадків, с.Лепесівка -1 випадок, с.Шимківці – 1 випадок. Питома вага щеплених серед захворілих – 42,9%.
   В жовтні місяці поточного року 2018 року по Ізяславському району випадки захворювання на кір не реєструвалися.
  З 01.01.2018 року по Ізяславському району зареєстровано 5 поодиноких лабораторно підтверджених випадків захворювання на кір, інтенсивний показник становить 11,3 випадків на 100 тисяч населення. Всі захворілі дорослі: 2 випадки м.Ізяслав, 1 – с.Бейзими, 1 – с.Припутні, 1 – с.Мислятин.
    Питома вага щеплених серед захворілих – 80%.

Завідувач відділення організації епідеміологічних
досліджень Ізяславського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                              Т. Заморська

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», що проводяться Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», 24 жовтня 2018 року проведено моніторингові дослідження в Білогірській центральній районній лікарні.
  Під час відвідування хірургічного, інфекційного, дитячого, стоматологічного відділень, відділення переливання крові відібрано 45 змивів з епідзначимих об’єктів на наявність умовно-патогенних і патогенних мікроорганізмів; досліджено 25 зразків хірургічного, перев’язувального матеріалу та інструментарію на стерильність; проведено контроль роботи стерилізаторів (9 б/тестів); досліджено 7 дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації; проведено обстеження 15 медичних працівників на носійство золотистого стафілококу.
    По результатах моніторингових досліджень головному лікарю Білогірської ЦРЛ надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та дезінфекційних режимів.

Помічник лікаря-епідеміолога
Ізяславського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                               Хвойна Л.В.

0Shares

  З початку жовтня 2018 року в Ізяславському районі зареєстровано 3 випадки захворювання гострим вірусним гепатитом А (1 випадок захворювання по селу Плужне та 2 випадки захворювання в селі Більчин). Серед захворілих 2 дорослих та 1 дитина у віці 17 років (студентка).
   Проведено епідрозслідування всіх випадків захворювання. В домашніх вогнищах проведено протиепідемічні заходи (заключна дезінфекція, санітарно-просвітня робота). Визначено коло контактних осіб для проведення медичного нагляду лікувальною сіткою.
    Всього з 01.01.2018 року по Ізяславському району зареєстровано 41 випадок захворювання, інтенсивний показник становить 92,49 на 100 тисяч населення. Захворіло 18 дорослих осіб та 23 дітей (в віці 1-4 роки – 3; 5-9 років – 3; 10-14 років – 9; 15-17 років – 8). Якщо з початку року захворюваність, в основному, реєструвалася серед населення с.Христівка, то зараз випадки реєструються в таких населених пунктах, як Плужне, Борисів, Дертка, Кам’янка, Більчин.
    Враховуючи, що для вірусного гепатиту А характерна осінньо-зимова сезонність захворювання із максимальним підйомом у жовтні – грудні, кількість захворілих може зростати. Джерелом інфекції є хвора людина з будь-якими формами захворювання, особливо з без жовтяничною, стертою формою перебігу. Однією з найбільш уразливих груп є діти дошкільного та шкільного віку.
    У разі виявлення хворого на вірусний гепатит А в навчально-виховному закладі здійснюється:
  – Медичне спостереження за контактними дітьми та персоналом з групи, класу (опитування, огляд шкіри, склер та слизових, термометрія) лікарем на протязі 35 днів з дня роз`єднання з хворим. Один раз на тиждень проводять поглиблений огляд з обов`язковим визначенням розмірів печінки та селезінки.
   – Проведення заключної дезінфекції у приміщеннях групи, класу та в місцях загального користування (їдальня, санвузли, спортивна зала, тощо). Вилучення з обігу на час обмежувальних заходів знезаражених іграшок та килимів.
  – Відміну кабінетної системи в загальноосвітніх навчальних закладах.
   – Заборону прийому в карантинні групи, класи, дітей, які не були у контакті з хворим на вірусний гепатит А та переведення контактних в інші групи, класи, заклади, тощо.
  – Забезпечення дотримання правил особистої гігієни дітьми та персоналом. Рекомендовано вжиття кип’яченої або бутильованої води для пиття.
   – Проведення санітарно-освітньої роботи серед батьків, дітей та персоналу навчально-виховного закладу з питань профілактики вірусного гепатиту А.

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень,
лікар-епідеміолог Ізяславського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»        Т. Заморська

0Shares

   За 9 місяців 2018 року в Ізяславському районі захворюваність на сальмонельоз виросла з 6 до 7 випадків порівняно з аналогічним періодом минулого року. Інтенсивний показник становить 15,8 на 100 тисяч населення.
  На сальмонельоз захворіли 4 міські жителі та 3 проживають в сільській місцевості. Хворіють здебільшого дорослі, діти складають 28,6% (2 неорганізованих дітей в віці 1-4 роки). Випадки поодинокі, між собою не пов’язані. При бактеріологічному обстеженні 21 контактних осіб в одному випадку виявлено носія збудника сальмонел. Серед декретованих контингентів випадки захворювання сальмонельозом не реєструвалися, проте при проведенні періодичного медичного огляду також було виявленого 1 носія збудника сальмонел. Всі хворі та носії проліковані стаціонарно.
   Випадки сальмонельозу етіологічно розшифровані – обумовлені Salmonella enteritidis біовар jena. Ймовірними факторами передачі у всіх випадках були харчові продукти як домашні, так і придбані на ринку: в 57% – яйця курячі, у 43% – м`ясні продукти (м’ясо свиняче, м’ясо куряче, м’ясо кролика).
  У всіх вогнищах проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів.
  По Білогірському району захворюваність на сальмонельоз порівняно з минулим роком виросла вдвічі з 2 до 4 випадків. Інтенсивний показник становить 14,9 на 100 тисяч населення.
    На сальмонельоз захворіли дорослі, які проживають в сільській місцевості. Випадки поодинокі, між собою не пов’язані. При поступленні в дитяче відділення Білогірської ЦРЛ було виявленого 2 носія збудника сальмонел (дитина та мама). Всі хворі та носії проліковані стаціонарно.
   Випадки сальмонельозу етіологічно розшифровані – обумовлені Salmonella enteritidis біовар jena. Ймовірними факторами передачі у 75% випадків були харчові продукти як домашні, так і придбані на ринку : в 25% – яйця курячі, 25% –копчений оселедець, 25%- торт з кремом. В одному випадку-фактор передачі не встановлено. У всіх вогнищах проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів.

Завідувач відділення організації епідеміологічних
досліджень, лікар-епідеміолог Ізяславського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр
МОЗ України»                                                           Т. О. Заморська

1Shares

      За 9 місяців 2018 року в Ізяславському районі захворюваність на сальмонельоз виросла з 6 до 7 випадків порівняно з аналогічним періодом минулого року. Інтенсивний показник становить 15,8 на 100 тисяч населення.
  На сальмонельоз захворіли 4 міські жителі та 3 проживають в сільській місцевості. Хворіють здебільшого дорослі, діти складають 28,6% (2 неорганізованих дітей в віці 1-4 роки). Випадки поодинокі, між собою не пов’язані. При бактеріологічному обстеженні 21 контактних осіб в одному випадку виявлено носія збудника сальмонел. Серед декретованих контингентів випадки захворювання сальмонельозом не реєструвалися, проте при проведенні періодичного медичного огляду також було виявленого 1 носія збудника сальмонел. Всі хворі та носії проліковані стаціонарно.
   Випадки сальмонельозу етіологічно розшифровані – обумовлені Salmonella enteritidis біовар jena. Ймовірними факторами передачі у всіх випадках були харчові продукти як домашні, так і придбані на ринку: в 57% – яйця курячі, у 43% – м`ясні продукти (м’ясо свиняче, м’ясо куряче, м’ясо кролика).
   У всіх вогнищах проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів.
    По Білогірському району захворюваність на сальмонельоз порівняно з минулим роком виросла вдвічі з 2 до 4 випадків. Інтенсивний показник становить 14,9 на 100 тисяч населення.
  На сальмонельоз захворіли дорослі, які проживають в сільській місцевості. Випадки поодинокі, між собою не пов’язані. При поступленні в дитяче відділення Білогірської ЦРЛ було виявленого 2 носія збудника сальмонел (дитина та мама). Всі хворі та носії проліковані стаціонарно.
  Випадки сальмонельозу етіологічно розшифровані – обумовлені Salmonella enteritidis біовар jena. Ймовірними факторами передачі у 75% випадків були харчові продукти як домашні, так і придбані на ринку : в 25% – яйця курячі, 25% –копчений оселедець, 25%- торт з кремом. В одному випадку-фактор передачі не встановлено.
  У всіх вогнищах проведено комплекс протиепідемічних та дезінфекційних заходів.

Завідувач відділення організації епідеміологічних
досліджень, лікар-епідеміолог Ізяславського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                                  Т. О. Заморська

0Shares

  Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік, що проводяться Ізяславським міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», у вересні 2018 року працівниками Ізяславського міжрайонного відділу проведено моніторингові дослідження:
   – Ізяславська ЗОШ І-ІІІ ст.№1. Під час відвідування досліджено 1 зразок води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники – без відхилень; відібрано 15 змивів з епідзначимих об’єктів на санітарно-показові мікроорганізми – в 1 зразку виявлено бактерії групи кишкової палички (стіл для готової продукції); проведено раптові обстеження 3 працівників на носійство збудників кишкових інфекцій, золотистого стафілококу – носіїв не виявлено.
  – Ізяславський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей». Під час відвідування досліджено 1 зразок води питної на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники – без відхилень; відібрано 15 змивів з епідзначимих об’єктів на санітарно-показові мікроорганізми –без відхилень; проведено раптові обстеження 3 працівників на носійство збудників кишкових інфекцій, золотистого стафілококу – виявлено 2 носія золотистого стафілококу.
   По результатах моніторингових досліджень директорам Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 та Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№2, ліцей» надано відповідну інформацію та рекомендації щодо забезпечення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних та дезінфекційних режимів.

Фельдшер санітарний                   Булавінцева О.С.

0Shares
Loading...