Городоцьке районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Городоцьке районне лабораторне відділення

   Протягом вересня 2018р. в Городоцькому районі випадки кору не реєструвались. Всього з початку року зареєстровано 38 випадків, що становить 76,3 на 100тис.нас.
        На кір хворіли жителі м.Городок – 9вип., с.Н.Поріччя – 7вип., с.Левада -3вип., с.Скіпче – 3вип., с.Сирватинці – 2вип., смт.Сатанів – 2вип., с.Куманів – 2вип., с.Кремінна – 2вип., ще по одному хворому було зареєстровано в селах Чорниводи, с.Радковиця, с. Підлісний Олексинець, с.Іванківці, с.Грицьків. Серед захворілих 27 дорослих та 11 дітей. Вісім осіб не щеплені проти кору (6 – через відмову, 2 дитини ще не отримали щеплення по віку).
   28 хворих проходили стаціонарне лікування в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та ХМІЛ, ще 10 проходили лікування амбулаторно. Діагноз кір підтверджено лабораторно в 29 хворих.
    Працівниками Городоцького лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» у всіх випадках проведено епідрозслідування та проведено повний комплекс протиепідемічних заходів.

Лікар-епідеміолог
Городоцького районного
лабораторного відділення
ДУ «ХОЛЦ МОЗ України»                                                    А.Мазурович

0Shares

     Протягом поточного періоду 2018року в районі зареєстровано 36 випадків ентероколітів, збудником яких стали ротавіруси. Інтенсивний показник на 100тис. населення складає 76,1 випадки, що на рівні аналогічного періоду минулого року.
  Захворюваність реєструвалась в 6-ти населених пунктах району. Зареєстровано 2 сімейних вогнища з 3-ма випадками та 3 сімейних вогнища з 2-ма випадками. Захворіли 14 дорослих, 22 дітей. Серед дітей: 2 дітей до року, 12 у віці від 1 до 4-х років, 7 дітей вікової категорії від 5-ти до 9-ти років, та 1дитина у віці 10-14 років.
     Джерело інфекції встановлено в 2-х випадках. Ним стали хворі в гострій стадії захворювання.
  Шляхи передачі інфекції встановлені у всіх випадках. В 34-х випадках – харчовий, в 2-х – контактно-побутовий. Факторами передачі, які спричинили захворювання були в основному овочі та фрукти (банани, кавун, клубніка, сік морковко-яблучний), які вживались з порушенням особистої гігієни, в 8-ми випадках салати приготовлені в домашніх умовах.
  Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» всі випадки захворюваності розслідувані. В сімейних вогнищах проведена заключна дезінфекція, в інших дано рекомендації про проведення заключної дезінфекції силами власників будинку.
   При проведенні розслідування у всіх вогнищах проведено бесіди з питань профілактики гострих кишкових інфекцій, наголошено про необхідність своєчасного звернення за медичною допомогою в лікувально-профілактичні заклади.

Помічник лікаря-епідеміолога
Городоцького районного
лабораторного відділення                                     М.Лизун

0Shares

   Городоцьке районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» щороку проводить моніторингові дослідження води з криниць громадського користування та криниць індивідуального користування за зверненнями громадян. Відповідно до вимог ДСанПіН № 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною” – питна вода повинна відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний
    За результатами проведених лабораторних досліджень проаналізовано стан якості і безпечності криничної питної води В Городоцькому районі. В поточному році 12,4 % досліджених проб не відповідають вимогам ДСанПiН 2.2.4-171-10. По санітарно-хімічним показникам найбільше відхилень, по загальній жорсткості – діапазон відхилень більше норми від 1,2 до 2,2рази, та вмісту нітратів – більше норми від 1,2 до 4 разів. По мікробіологічних показниках відхилення від норм зафіксовано в 10,8% проб води, що свідчить про недостатню увагу керівників сільських громад до питань забезпечення якісного водопостачання населення, в т.ч. організації і проведення щорічного очищення криниць і дезінфекції води в них.
   Про результати лабораторних досліджень були проінформовані голови громад. Статтею 9 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» передбачено, що у разі, коли питна вода має відхилення за показниками від державного стандарту, органи місцевого самоврядування інформують споживачів про її якість та вживають заходів, пов’язаних з відверненням загрози здоров’ю людей.
 Через недотримання санітарно-гігієнічних правил, недоброякісне водопостачання можливе загострення епідеміологічної ситуації, зростання захворюваності на гепатит та гострі кишкові інфекційні хвороби. Органам місцевого самоврядування, необхідно більше уваги приділяти питанням утримання та профілактичної дезінфекції джерел водопостачання, систематичного проведення лабораторного контролю якості питної води.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                      О.Попович

0Shares

    Протягом серпня 2018р. в Городоцькому районі зареєстровано 3 випадки кору, що становить 6,25 на 100тис.нас. В порівняння з липнем, коли було зареєстровано 16 випадків (33,3 на 100тис.нас), захворюваність на кір значно знизилась. Серед захворілих один дорослий та дві дитина (4роки, 11міс). Двоє не щеплені проти кору (дорослий через відмову, а дитина ще не отримала щеплення по віку).
   На кір хворіли жителі м.Городок, смт.Сатанів та с.Левада. Всі випадки поодинокі та між собою не пов’язані. Хворі проходили стаціонарне лікування в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ. Усі випадки підтверджені лабораторно.
   Працівниками Городоцького лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» у всіх випадках проведено епідрозслідування та проведено повний комплекс протиепідемічних заходів.

Лікар-епідеміолог
Городоцького районного
лабораторного відділення
ДУ «ХОЛЦ МОЗ України»                                         А.Мазурович

0Shares

   Сказ – особливо небезпечне захворювання, яке закінчується смертю. Єдиною можливістю уникнути смерті є необхідність вчасно отримати повний курс щеплень.
  Протягом поточного періоду 2018 року за медичною допомогою з приводу покусів тваринами звернулись 40 осіб. Потерпіли від покусів тварин 24 жителі міста та 16 осіб, які проживають в сільській місцевості району.
  В 32-х випадках (80,0%) покуси та ослюнення нанесено собаками, в 7-ми випадках котами (17,5%), в 1 випадку домашнім кабаном (2,5%).
     У 5-ти випадках тварини, які нанесли покуси були невідомі (3 бродячі собаки, 2 кішки), в 2-х випадках тварини були домашні, але через недостатню обізнаність власниками були вбиті.
     Курс антирабічних щеплень назначено 12-ти потерпілим.
  Насторожили звернення 5-ти останніх осіб, які потерпіли від домашньої собаки. Тварина хворіла протягом тижня. Була неспокійною, спостерігалася втрата апетиту, дратівливість, параліч ніг. За допомогою до лікарів ветеринарної лікарні не звертались. Хвороба тварини закінчилася летально. При проведенні дослідження трупа, в мазку з головного мозку виявлено захворювання на сказ.
  В результаті надання допомоги хворій тварині, власникам та їх дітям нанесено подряпини, покуси. Ослюнення отримала й сусідка, яка контактувала з хворою твариною.
    В даний час потерпілі знаходяться під наглядом лікаря-рабіолога, отримують щеплення.
 Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» всі випадки покусів розслідувані. При проведенні роз’яснювальної роботи з потерпілими особливу увагу звернено на те, що захворювання на сказ є наслідком пізнього звернення осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень, а також не завершення курсу імунізації.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                    О.Попович

0Shares

   В Городоцькому районі розпочалась друга хвиля захворюваності на кір. Протягом липня в районі було зареєстровано 16 випадків. Серед захворілих 13 дорослих та 3 дітей. Жоден із захворілих дітей не мав щеплень (один через відмову батьків від щеплень, двоє не щеплені по віку). Із 13 захворілих дорослих 6 мають по 2 щеплення проти кору, 1 – одне щеплення та в 6 випадках інформація про щеплення відсутня.
   Випадки кору реєструвались в семи населених пунктах району: 6 випадків в с. Нове Поріччя, 3 – м.Городок, 2 – с.Кремінна, по 1 випадку в с.Левада, с.Підлісний Ол., с.Басівка, смт.Сатанів, с. Сирватинці.
   15 захворілих проходили стаціонарне лікування (13 в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та 2 в ХМІЛ), одна хвора проходить лікування амбулаторно. Діагноз «кір» було підтверджено лабораторно у 8 випадках, 3 випадки епідеміологічно пов’язані, і в 5 випадках дослідження ще не завершено.
   Працівниками Городоцького лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» у всіх випадках проведено епідрозслідування. Визначено межі осередків та коло контактних, проведено повний комплекс протиепідемічних заходів. Станом на 26.07.2018р. залишається ще 9 активнодіючих осередків. Робота в цих осередках триває.

Лікар-епідеміолог Городоцького районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                     А.Мазурович

0Shares

   З початку липня в Городоцькому районі зареєстровано 42 випадки інфекційних захворювань в тому числі 11 випадків кору, 28 – ГКІ, 2 – хронічні вірусні гепатити та 1 випадок хвороби Лайма. Серед захворілих 21 дитина (18 з діагнозом ГЕК та 3 з діагнозом кір). Всього протягом липня зареєстровано 3 сімейних вогнища: 2 з двома випадками (ГЕК та кір) та 1 з трьома випадками (ГЕК).
    Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» розслідувані всі випадки інфекційних захворювань проведені необхідні лабораторні дослідження та комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів направлених на локалізацію та ліквідацію вогнищ.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                        О.Л.Попович

0Shares

  05.07.2018р. лікарем-епідеміологом Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Мазурович А.В. проведено семінар з медпрацівниками району.
    Семінар був присвячений проблемам захворюваності на кір. Обговорювались питання епідемічної ситуації з кору в Україні, Хмельницькій області та Городоцькому районі; виявлення випадків кору медиками первинної ланки медичної допомоги; організації і проведення протиепідемічних заходів у вогнищах кору. На семінарі також були обговорені питання дії медпрацівників ДНЗ та ЗОШ при виявленні хворих на кір в організованих колективах.
    На семінарі були присутні:19 лікарів загальної практики сімейної медицини, 48 медичних працівників фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів,11 медпрацівників дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл ОТГ.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                               О.Л.Попович

0Shares

  Протягом червня 2018 року в Городоцькому районі було зареєстровано 2 випадки кору. Серед захворілих один дорослий та одна дитина (6 років). Дитина 2012р.н. не має жодного щеплення через відмову батьків, відомості про щеплення дорослого відсутні.
На кір захворіли два жителі сіл Левада та Нове Поріччя. Випадки між собою не пов’язані.
    Всі хворі проходили стаціонарне лікування (один в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та один в ХІЛ). Усі випадки підтверджені лабораторно.
 Всього з початку 2018 року в районі зареєстровано уже 16 випадків кору.

Завідувач
Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»              О.Л.Попович

0Shares

      З початку поточного року в лікувальні заклади Городоцького району з приводу кишкових захворювань за медичною допомогою звернулось 86 осіб. 51 хворому встановлено діагноз ГЕК, 6 – сальмонельоз і в 29 випадках інфекційний діагноз було змінено на соматичний. Інтенсивний показник захворюваності на ГЕК 104,1 на 100тис., що практично на рівні минулого року. В 43 випадках (84,3%) діагноз гастроентероколіт підтверджено лабораторно. Серед захворілих 18 дітей (інтенсивний показник 219,0 на 100тис). На гастроентероколіти хворіли жителі м.Городок, – 23вип., с.Чорниводи – 7 вип, смт.Сатанів – 3вип., Лісоводи – 3вип., Борщівка – 2 вип., с.Клинове – 2 вип., Юринці – 2 вип., Пісочна-2 вип. та по одному з сіл Немиренці, Пільний Ол, Скіпче, Карабчиїв, Бубнівка, Іванківці, Кремінна.
        Питома вага випадків ротавірусної інфекції складає 33,3%.
  В поточному році в районі зареєстровано 6 випадів сальмонельозу (інтенсивний показник 12,5 на 100тис), що на 30% більше ніж за аналогічний період минулого року. Серед захворілих двоє дітей.
  Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» розслідувані всі випадки кишкових інфекцій.
    З метою встановлення джерела збудника інфекцій та локалізації вогнищ інфекційних захворювань обстежено 43 контактних, в тому числі 12 декретованих. В 24 вогнищах ГКІ проведена заключна дезінфекція, в тому числі в 7 ЗОШ та 1ДНЗ.

    Лікар-епідеміолог
    Городоцького районного
    лабораторного відділенням
    ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                               А.Мазурович

0Shares
Loading...