Городоцьке районне лабораторне відділення

Основний логотип

Городоцьке районне лабораторне відділення

     В 2018 році в Городоцькому районі відмічається ріст захворюваності на лямбліоз. За 10 місяців було виявлено 10 інвазованих лямбліями. Інтенсивний показник в 2018 році склав 21,1 на 100 тис.нас. проти 6,7 на 100тис.нас. – в 2017р. Серед захворілих – 5 дітей та 5 дорослих.
      Лямбліо́з — паразитарна хвороба з переважним функціональним порушенням дванадцятипалої кишки та інших відділів тонкої кишки, яка виникає через паразитування джгутикових найпростіших – лямблій. В організмі лю¬ди¬ни лямблії зна¬хо¬дять¬ся пе¬ре¬важ¬но в верхніх відділах тонкої киш¬ки, де хар¬чу¬ють¬ся про¬дук¬та¬ми роз¬щеп¬лен¬ня їжі, особ¬ли¬во ву¬г¬ле¬во¬да¬ми. В результаті життєдіяльності лямблій виникають запалення сли¬зо¬вої обо¬лон¬ки тонкої киш¬ки та жовчного міхура.
     Джерелом збудника є хвора людина або здоровий носій, які виділяють з випорожненнями за добу декілька мільярдів цист лямблій.
      Механізм передачі лямбліозу – фекально-оральний. Чинники передачі – вода, харчові продукти, грунт, руки, контаміновані цистами лямблій; механічним переносником цист лямблій можуть бути мухи та таргани.
   Потрапляють лямблії в організм здорової людини тільки через ротову порожнину, – головним чином із забрудненою їжею і водою. Також лямблії можуть передаватися і від людини людині («з рук в руки»). Цей шлях найпоширеніший в дитячих закладах.

Лікар-епідеміолог Городоцького районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний центр МОЗ України»                                                    А.Мазурович

0Shares

  14-15.11.2018р. працівниками Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» було проведено гігієнічне навчання працівників харчоблоків загальноосвітніх навчальних закладів Городоцької об’єднаної територіальної громади.
     Навчання проводилось по програмі підготовки працівників громадського харчування. Висвітлювались питання законодавства у сфері забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, профілактики аліментарно-залежних та інфекційних захворювань, санітарно-гігієнічні вимоги до організації харчування в дитячих закладах.
     Гігієнічним навчанням охоплено 19 кухарів та 19 помічників кухаря.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                     О.Л.Попович

0Shares

   Протягом вересня та жовтня 2018р. в Городоцькому районі випадки кору не реєструвались. З початку року на кір захворіло 38 мешканців району, серед захворілих 27 дорослих та 11 дітей. В епідпроцес залучено 14 населених пунктів району: м.Городок (9 вип.), смт.Сатанів (2 вип.), с.Н.Поріччя (7 вип.), с.Скіпче (3 вип.), с.Сирватинці (2 вип.), с.Левада (4 вип.), с.Кремінна (2 вип.), с.Кам’янка (2 вип.), с.Куманів (2 вип.), с.Грицьків, с.Чорниводи, с.Радковиця, с.Підлісний Олексинець та с.Іванківці (по 1 вип.).
   В 3 випадках кір було завезено на територію району з інших населених пунктів (м.Хмельницький – 2вип. та Львівська обл. – 1 вип.).
  28 хворих проходили стаціонарне лікування в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та ХМІЛ, ще 10 – проходили лікування амбулаторно. Діагноз кір підтверджено лабораторно в 29 хворих, в 7 випадках діагноз встановлено по епідеміологічних показниках, ще в 2-х випадках – по клінічних.
 Працівниками Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» у всіх випадках проведено епідрозслідування та проведено повний комплекс протиепідемічних заходів.

Лікар-епідеміолог Городоцького районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»               А.Мазурович

0Shares

  Згідно «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», працівниками Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України», 22-26 жовтня проводились моніторингові відвідування ліцею №1 та Городоцької гімназії. Під час відвідування проведено заміри мікроклімату, освітленості в приміщеннях шкільних закладів, проведено дослідження питної води та обстежено персонал харчоблоків на носійство патогенної мікрофлори.
   За результатами моніторингових досліджень керівникам  вказаних закладів надано відповідну інформацію та рекомендації щодо проведення санітарно-гігієнічних, протиепідемічних заходів.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                     О.Л.Попович

0Shares

   За 9 місяців 2018 року в Городоцькому районі зареєстровано 197 випадків інфекційних захворювань проти 169 випадків за аналогічний період 2017 року. Загальна захворюваність за 9 місяців 2018 року в порівнянні з минулим періодом 2017 року виросла на 14,2 % за рахунок інфекцій крапельної групи. Зокрема в поточному році було зареєстровано 38 випадків кору та 2 випадки кашлюку, інтенсивні показники вищі середньообласних і скали 80,3 та 4,2 на 100тис. нас. відповідно. В минулому році ці інфекційні захворювання в районі не реєструвались. В порівнянні з минулим роком зменшилась захворюваність на вітряну віспу з 40 до 37 випадків та туберкульоз з 12 до 7 випадків.
   По групі кишкових інфекцій за 9 місяців поточного року зареєстровано 115 випадків ГКІ показник на 100 тис. становить 243,0 на 100 тис.нас., при обласному – 190,2 , з яких 86 – ГЕК встановленої етіології, 37 – ГЕК не встановленої етіології та 12 сальмонельозів. В порівнянні з минулим роком захворюваність кишковими інфекціями знизилась на 12,8%.
   На вірусні гепатити в поточному році захворіло 8 осіб (в 2017році – 11осіб). Інтенсивний показник склав 16,9 на 100тис.нас. при обласному 20,2 на 100тис.нас. Усі виявлені випадки – це хронічні вірусні гепатити: 1 – ХГВ та 7 – ХГС.
     Спалахів та групових захворювань зареєстровано не було.

Лікар-епідеміолог Городоцького районного
лабораторного відділення ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                                А.Мазурович

0Shares

  Протягом 42 тижня 2018 року в Городоцькому районі зареєстровано 138 випадків захворювань на ГРВІ, в тому числі 105 дітей віком до 17 років, що складає 66,4%. В порівнянні з минулим 41тижнем захворюваність на ГРВІ в районі зросла на 17%.
   Інтенсивний показник склав 338,1 на 100тис. населення при розрахунковому епідпорозі 364,2 на 100тис. населення. Рівень захворюваності нижче порогового на 7,2% і відповідає межам сезонних коливань.
     За 42-й тиждень госпіталізовано 13 хворих, в тому числі 7 дітей до 17 років, що становить – 53,8% від всіх госпіталізованих. Випадків захворювання на грип не зареєстровано.
   В жовтні 2018 року в аптеки району надійшло 200 доз вакцини проти грипу «Ваксігрип Тетра» (виробник – «Санофі Пастер», Франція). Станом на 18.10.2018 року проти грипу вакциновано 6 осіб в тому числі 1 дитина 2005 року народження.

Лікар-епідеміолог Городоцького
Районного лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                      А.Мазурович

0Shares

   Відповідно до «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», фахівцями Городоцького районного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» 25-26 вересня було проведено моніторингове відвідування Городоцької ЦРЛ.
     В ході відвідування були проведені наступні дослідження:
– 60 змивів на умовно-патогенні та патогенні мікроорганізми – у 2 змивах виявлено умовно-патогенні мікроорганізми;
– 10 досліджень на стерильність хірургічного, перев’язувального матеріалу, інструментарію – відхилень не виявленоі;
– 4 зразки дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації – розчини не контаміновані мікрофлорою;
– обстежено 5 осіб персоналу хірургічного відділення на носійство патогенного стафілококу – носіїв пат. стафілококу не виявлено.
  Про результати досліджень письмово повідомлений керівник лікувального закладу з наданням протоколів досліджень.

Лікар-епідеміолог
Городоцького районного
лабораторного відділення                        А.Мазурович

1Shares

   Протягом вересня 2018р. в Городоцькому районі випадки кору не реєструвались. Всього з початку року зареєстровано 38 випадків, що становить 76,3 на 100тис.нас.
        На кір хворіли жителі м.Городок – 9вип., с.Н.Поріччя – 7вип., с.Левада -3вип., с.Скіпче – 3вип., с.Сирватинці – 2вип., смт.Сатанів – 2вип., с.Куманів – 2вип., с.Кремінна – 2вип., ще по одному хворому було зареєстровано в селах Чорниводи, с.Радковиця, с. Підлісний Олексинець, с.Іванківці, с.Грицьків. Серед захворілих 27 дорослих та 11 дітей. Вісім осіб не щеплені проти кору (6 – через відмову, 2 дитини ще не отримали щеплення по віку).
   28 хворих проходили стаціонарне лікування в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та ХМІЛ, ще 10 проходили лікування амбулаторно. Діагноз кір підтверджено лабораторно в 29 хворих.
    Працівниками Городоцького лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» у всіх випадках проведено епідрозслідування та проведено повний комплекс протиепідемічних заходів.

Лікар-епідеміолог
Городоцького районного
лабораторного відділення
ДУ «ХОЛЦ МОЗ України»                                                    А.Мазурович

0Shares

     Протягом поточного періоду 2018року в районі зареєстровано 36 випадків ентероколітів, збудником яких стали ротавіруси. Інтенсивний показник на 100тис. населення складає 76,1 випадки, що на рівні аналогічного періоду минулого року.
  Захворюваність реєструвалась в 6-ти населених пунктах району. Зареєстровано 2 сімейних вогнища з 3-ма випадками та 3 сімейних вогнища з 2-ма випадками. Захворіли 14 дорослих, 22 дітей. Серед дітей: 2 дітей до року, 12 у віці від 1 до 4-х років, 7 дітей вікової категорії від 5-ти до 9-ти років, та 1дитина у віці 10-14 років.
     Джерело інфекції встановлено в 2-х випадках. Ним стали хворі в гострій стадії захворювання.
  Шляхи передачі інфекції встановлені у всіх випадках. В 34-х випадках – харчовий, в 2-х – контактно-побутовий. Факторами передачі, які спричинили захворювання були в основному овочі та фрукти (банани, кавун, клубніка, сік морковко-яблучний), які вживались з порушенням особистої гігієни, в 8-ми випадках салати приготовлені в домашніх умовах.
  Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» всі випадки захворюваності розслідувані. В сімейних вогнищах проведена заключна дезінфекція, в інших дано рекомендації про проведення заключної дезінфекції силами власників будинку.
   При проведенні розслідування у всіх вогнищах проведено бесіди з питань профілактики гострих кишкових інфекцій, наголошено про необхідність своєчасного звернення за медичною допомогою в лікувально-профілактичні заклади.

Помічник лікаря-епідеміолога
Городоцького районного
лабораторного відділення                                     М.Лизун

0Shares

   Городоцьке районне лабораторне відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» щороку проводить моніторингові дослідження води з криниць громадського користування та криниць індивідуального користування за зверненнями громадян. Відповідно до вимог ДСанПіН № 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до питної води, призначеної для споживання людиною” – питна вода повинна відповідати таким гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний
    За результатами проведених лабораторних досліджень проаналізовано стан якості і безпечності криничної питної води В Городоцькому районі. В поточному році 12,4 % досліджених проб не відповідають вимогам ДСанПiН 2.2.4-171-10. По санітарно-хімічним показникам найбільше відхилень, по загальній жорсткості – діапазон відхилень більше норми від 1,2 до 2,2рази, та вмісту нітратів – більше норми від 1,2 до 4 разів. По мікробіологічних показниках відхилення від норм зафіксовано в 10,8% проб води, що свідчить про недостатню увагу керівників сільських громад до питань забезпечення якісного водопостачання населення, в т.ч. організації і проведення щорічного очищення криниць і дезінфекції води в них.
   Про результати лабораторних досліджень були проінформовані голови громад. Статтею 9 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» передбачено, що у разі, коли питна вода має відхилення за показниками від державного стандарту, органи місцевого самоврядування інформують споживачів про її якість та вживають заходів, пов’язаних з відверненням загрози здоров’ю людей.
 Через недотримання санітарно-гігієнічних правил, недоброякісне водопостачання можливе загострення епідеміологічної ситуації, зростання захворюваності на гепатит та гострі кишкові інфекційні хвороби. Органам місцевого самоврядування, необхідно більше уваги приділяти питанням утримання та профілактичної дезінфекції джерел водопостачання, систематичного проведення лабораторного контролю якості питної води.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                      О.Попович

0Shares
Loading...