Городоцьке районне лабораторне відділення

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Городоцьке районне лабораторне відділення

   В Городоцькому районі розпочалась друга хвиля захворюваності на кір. Протягом липня в районі було зареєстровано 16 випадків. Серед захворілих 13 дорослих та 3 дітей. Жоден із захворілих дітей не мав щеплень (один через відмову батьків від щеплень, двоє не щеплені по віку). Із 13 захворілих дорослих 6 мають по 2 щеплення проти кору, 1 – одне щеплення та в 6 випадках інформація про щеплення відсутня.
   Випадки кору реєструвались в семи населених пунктах району: 6 випадків в с. Нове Поріччя, 3 – м.Городок, 2 – с.Кремінна, по 1 випадку в с.Левада, с.Підлісний Ол., с.Басівка, смт.Сатанів, с. Сирватинці.
   15 захворілих проходили стаціонарне лікування (13 в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та 2 в ХМІЛ), одна хвора проходить лікування амбулаторно. Діагноз «кір» було підтверджено лабораторно у 8 випадках, 3 випадки епідеміологічно пов’язані, і в 5 випадках дослідження ще не завершено.
   Працівниками Городоцького лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» у всіх випадках проведено епідрозслідування. Визначено межі осередків та коло контактних, проведено повний комплекс протиепідемічних заходів. Станом на 26.07.2018р. залишається ще 9 активнодіючих осередків. Робота в цих осередках триває.

Лікар-епідеміолог Городоцького районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                     А.Мазурович

   З початку липня в Городоцькому районі зареєстровано 42 випадки інфекційних захворювань в тому числі 11 випадків кору, 28 – ГКІ, 2 – хронічні вірусні гепатити та 1 випадок хвороби Лайма. Серед захворілих 21 дитина (18 з діагнозом ГЕК та 3 з діагнозом кір). Всього протягом липня зареєстровано 3 сімейних вогнища: 2 з двома випадками (ГЕК та кір) та 1 з трьома випадками (ГЕК).
    Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» розслідувані всі випадки інфекційних захворювань проведені необхідні лабораторні дослідження та комплекс протиепідемічних та профілактичних заходів направлених на локалізацію та ліквідацію вогнищ.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                        О.Л.Попович

  05.07.2018р. лікарем-епідеміологом Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Мазурович А.В. проведено семінар з медпрацівниками району.
    Семінар був присвячений проблемам захворюваності на кір. Обговорювались питання епідемічної ситуації з кору в Україні, Хмельницькій області та Городоцькому районі; виявлення випадків кору медиками первинної ланки медичної допомоги; організації і проведення протиепідемічних заходів у вогнищах кору. На семінарі також були обговорені питання дії медпрацівників ДНЗ та ЗОШ при виявленні хворих на кір в організованих колективах.
    На семінарі були присутні:19 лікарів загальної практики сімейної медицини, 48 медичних працівників фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів,11 медпрацівників дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл ОТГ.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                               О.Л.Попович

  Протягом червня 2018 року в Городоцькому районі було зареєстровано 2 випадки кору. Серед захворілих один дорослий та одна дитина (6 років). Дитина 2012р.н. не має жодного щеплення через відмову батьків, відомості про щеплення дорослого відсутні.
На кір захворіли два жителі сіл Левада та Нове Поріччя. Випадки між собою не пов’язані.
    Всі хворі проходили стаціонарне лікування (один в інфекційному відділенні Городоцької ЦРЛ та один в ХІЛ). Усі випадки підтверджені лабораторно.
 Всього з початку 2018 року в районі зареєстровано уже 16 випадків кору.

Завідувач
Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»              О.Л.Попович

      З початку поточного року в лікувальні заклади Городоцького району з приводу кишкових захворювань за медичною допомогою звернулось 86 осіб. 51 хворому встановлено діагноз ГЕК, 6 – сальмонельоз і в 29 випадках інфекційний діагноз було змінено на соматичний. Інтенсивний показник захворюваності на ГЕК 104,1 на 100тис., що практично на рівні минулого року. В 43 випадках (84,3%) діагноз гастроентероколіт підтверджено лабораторно. Серед захворілих 18 дітей (інтенсивний показник 219,0 на 100тис). На гастроентероколіти хворіли жителі м.Городок, – 23вип., с.Чорниводи – 7 вип, смт.Сатанів – 3вип., Лісоводи – 3вип., Борщівка – 2 вип., с.Клинове – 2 вип., Юринці – 2 вип., Пісочна-2 вип. та по одному з сіл Немиренці, Пільний Ол, Скіпче, Карабчиїв, Бубнівка, Іванківці, Кремінна.
        Питома вага випадків ротавірусної інфекції складає 33,3%.
  В поточному році в районі зареєстровано 6 випадів сальмонельозу (інтенсивний показник 12,5 на 100тис), що на 30% більше ніж за аналогічний період минулого року. Серед захворілих двоє дітей.
  Фахівцями Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» розслідувані всі випадки кишкових інфекцій.
    З метою встановлення джерела збудника інфекцій та локалізації вогнищ інфекційних захворювань обстежено 43 контактних, в тому числі 12 декретованих. В 24 вогнищах ГКІ проведена заключна дезінфекція, в тому числі в 7 ЗОШ та 1ДНЗ.

    Лікар-епідеміолог
    Городоцького районного
    лабораторного відділенням
    ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                               А.Мазурович

   На початку червня 2018 року працівниками Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України» проведені зустрічі з власниками перукарень, салонів краси, майстрами-перукарями. В ході бесід обговорювались питання профілактики виникнення та розповсюдження ВІЛ-інфекції, вірусного гепатиту, грибкових інфекцій, стафілококу. З 12 закладів, з клопотанням про проведення лабораторних досліджень, відповідно до ДСанПіНу 2.2.2.022-99 “Державні правила та норми для перукарень різних типів”, звернулись власники перукарні «Престиж» та салону краси «Делюкс». В цих закладах було проведено 46 змивів на умовно патогенну мікрофлору з рук, одягу і обладнання, досліджено 7 зразків інструментарію на стерильність, на бактеріальне забруднення відібрано 5 проб повітря, досліджено 2 зразки питної води. Результати лабораторних досліджень надіслані власникам закладів.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»          О.Л.Попович

   До укусів кліщів українці найчастіше ставляться вельми легковажно: витягли, протерли місце укусу антисептиком і забули. Тим часом подібна безвідповідальність може закінчитися небезпечним захворюванням – кліщовим бореліозом (хвороба Лайма). Це небезпечне захворювання, при якому насамперед вражається серце, нервова система та опорно-руховий апарат. Розпочинається хвороба головним болем, підвищенням температури тіла, нудотою, непокоять болі в м’язах шиї, спини, кінцівок. В місці укусу з’являються так звані блукаючі еритеми у вигляді кілець червоного кольору.
   Кліщі підступні: їхній укус практично безболісний завдяки анестезійним речовинам, що він виділяє. Тому помітити кровопивцю вдається пізніше (за кілька годин або наступного дня), коли виникає біль, припухлість, почервоніння або дискомфорт у місці укусу.
   Якщо ви виявили на шкірі кліща, видалення краще довірте професіоналам – зверніться до найближчого травмпункту. Там допоможуть, видалять кліща, оброблять місце укусу, розкажуть як бути далі.
  На території Городоцького району практично щороку реєструється 2-4 випадки хвороби Лайма. З початку 2018 року вже зареєстровано 2 випадки. Серед захворілих один дорослий та дитина (10 років). На бореліоз (хвороба Лайма) захворіли жителі с.Лісогірка та м.Городок. Хворі були обстежені в лабораторії ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Обидва випадки лабораторно підтверджені.
     Щоб не пережити на собі усі неприємності спричинені укусами кліщів, під час відпочинку на природі, слід притримуватись ось таких простих правил:
– подбайте про відповідну екіпіровку. На світлому одязі з довгими рукавами помітити кліща легше. Одяг, який щільно прилягає до тіла, зменшить ризик укусів. Обов’язково вдягніть щось на голову;
– на відкриті ділянки тіла нанесіть репелент, що відлякує кліщів;
– під час прогулянки (кожні дві-три години) і після повернення додому оглядайте себе і дітей. Особливо ділянки, покриті волоссям;
– якщо у вас є домашні улюбленці — також влаштуйте їм огляд.
   Пам’ятайте: кліщі продовжують свій сезон полювання аж до настання холодів.

Завідувач Городоцьким районним лабораторним
відділенням ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                       О.Л.Попович

    Протягом травня 2018р. в Городоцькому районі зареєстровано 3 випадки кору. Серед захворілих двоє дорослих та одна дитина (7 років). Дорослі проти кору були щеплені, а дитина 2011р.н. не має жодного щеплення через відмову батьків.
   На кір захворіли два жителі с. Левада та один – м.Городок. Випадки в с.Левада пов’язані між собою (родичі), джерело для дитини з м.Городка не встановлено.
   Всі хворі проходили стаціонарне лікування (двоє в інфекційному відділенні та один в ХІЛ). Усі випадки підтверджені лабораторно.

Завідувач
Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                  О.Л.Попович

   Городоцький район від інших районів Хмельницької області відрізняється, в першу чергу, наявністю Збручанського родовища мінеральних вод. Біля родовища розташовані санаторні заклади, влаштовані громадські бювети з мінеральною водою. За останні роки побудовані нові санаторії, змінювались власники старих, артсвердловини мінеральних вод теж змінювали власників. Постійним і незмінним залишався тільки лабораторний контроль мінеральної води відповідно до вимог діючого законодавства. Більше 15 років він проводиться силами працівників райСЕС, тепер уже працівниками Городоцького районного лабораторного відділення ДУ «ХОЛЦ МОЗ України».
   До прикладу, в 2017 році досліджено 214 проб мінеральної води. В досліджених пробах відхилень від вимог ДСанПіН 4.4.4.065-2000 не виявлено. З початку 2018 року досліджено 54 проби, в 3-х пробах виявлено відхилення. На свердловинах і мережі проведені профілактичні заходи, показники якості мінеральної води приведені до нормативних.
   Звісно, що відсоток позитивних знахідок в мінеральній воді невеликий, але, якщо брати до уваги кількість людей, які споживають мінеральну воду, особливо в літній оздоровчий період, то доцільність постійного лабораторного контролю мінеральної води сумнівів не викликає.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                           О.Л.Попович

   Працівниками Городоцького районного лабораторного відділення ДУ “Хмельницький ОЛЦ МОЗУ” на початку травня 2018 року, для потреб соціально-гігієнічного моніторингу, проведений відбір проб річкової води (р.Смотрич – міський пляж) на бактеріологічні, санітарно-хімічні та гельмінтологічні показники. Якість річкової води по мікробіологічних, санітарно-хімічних та гельмінтологічних показниках відповідає санітарним нормам. Про якість річкової води повідомлено керівництво місцевої громади та населення через засоби масової інформації.

Завідувач Городоцьким районним
лабораторним відділенням                                 О.Л.Попович

Loading...