Дунаєвецький міжрайонний відділ

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Дунаєвецький міжрайонний відділ

   Станом на 01.10.2018 року в Дунаєвецькому районі зареєстровано 28 випадків захворювання на кір. Захворіли 6 дорослих та 22 дітей, з них до 1року – 1 дитина, 3 дитини – 1-4 роки, 11 дітей – до 5-8 років, 3 дитини – 10-14 років, 4 дитини до 14-17 років.
  Захворювання на кір зареєстровані у с. Ганівка (17 випадків), 5 випадки в м. Дунаївці (5 випадків), с.Ставище (2 випадки), та по 1 випадку в селах Сокілець, Вихрівка,М.Карабчіїв,Миньківці.
  Із захворівших 13 щеплено дворазово (3 дорослих та 10 дітей). Один раз щеплено 11 осіб, з них 1дорослий, 1 дитина вікова група – (1-4 роки) та 9 дітей (вікова група 5-9 років). 4 особи не щеплено (вікова група до 1 року – 1дитина, 1-4 роки – 2 дитини, дорослі-1особа). Питома вага щеплених проти кору – 86 %.
 13 випадків кору лабораторно підтверджені (виявлені імуноглобуліни М до вірусу кору) вірусологічною лабораторією ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Завідувач Дунаєвецьким міжрайонним
Відділом ДУ «Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України»                        М.С.Ярмоленко

2Shares

 Згідно «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік», що проводяться Дунаєвецьким міжрайонним відділом ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України» протягом 2018 року проводились дослідження атмосферного повітря на вміст оксидів азоту, сірчистого ангідриду, формальдегіду, фенолу та пилу на перехрестях вулиць міста Дунаєвець в зоні впливу автотранспорту.
Протягом 8 місяців поточного року досліджено 30 проб атмосферного повітря, вміст досліджуваних речовин в атмосферному повітрі не перевищують гранично допустимі концентрації згідно вимог санітарних норм «ГДК хімічних речовин та біологічних чинників в атмосферному повітрі населених місць» №15 від. 03.03.2015 р.
Результати досліджень направлені міському голові.

В.о. завідувача
Дунаєвецького міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ Украхни»                Л.П. Ярмоленко

0Shares

   Дунаєвецьким міжрайонним відділом 11-14 вересня 2018 року проведені планові моніторингові дослідження відділень Дунаєвецької районної лікарні. Дослідження проводились в пологовому, травматологічному, хірургічному відділеннях, а також в операційному блоці та відділенні інтенсивної терапії.
    При цьому проводились наступні дослідження:
– змивів на наявність патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів з обладнання та медичного інвентарю – 60 змивів.
– дослідження на стерильність хірургічного, перев’язувального матеріалу та інструментарію -10 шт.
– дослідження дезрозчинів на ступінь мікробної контамінації — 6 змивів.
– визначення антибіотикорезистентності виявлених мікроорганізмів.
– контроль роботи автоклавів (стерилізаторів) – 2.
– при виявленні а/б резистентних мікроорганізмів, визначення їх стійкості до дезрозчинів.
– обстеження медичного персоналу на носійство золотистого стафілококу (вибірково) – 10 чол.
 Після закінчення досліджень результати та протоколи досліджень направлені головному лікарю Дунаєвецької ЦРЛ.

В.о. завідувача Дунаєвецьким МРВ
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                Г.В.Ткачук

0Shares

   За повідомленням МОЗ України за 6 місяців 2018 року було зареєстровано 2 випадки дифтерії серед населення. В липні поточного року на дифтерію захворіла дитина віком 14 років у Київській області та зареєстровано сімейне вогнище з 4 випадками дифтерії у Чернігівській області (2 дорослих та 2 дітей).
  На території Хмельницької області захворюваності на дифтерію в 2017-2018рр не зареєстровано.
   Однак, в 2018 році в області зареєстровано дві підозри на дифтерію серед дорослого населення (Шепетівський та Славутський райони). Крім цього, при профілактичному обстеженні дифтерійної палочки в м. Шепетівка виявлено 1 носія токсигенного штаму дифтерії (варіант Гравіс).
     На жаль, історія повторюється. Я добре пам’ятаю початок 90-х років минулого сторіччя, коли після публікацій в ЗМІ, населення стало відмовлятися від щеплень, в тому числі і проти дифтерії на протязі кількох років. Результати цього в повній мірі проявилися у 1996 році коли в Дунаєвецькому районі від захворювання на дифтерію померла доросла жінка та захворіло на дифтерію 8 чоловік. Вся медична громадськість на чолі з санітарно-епідеміологічною службою ліквідовували наслідки не проведених своєчасно щеплень.
   На жаль від захворювання на дифтерію ще й досі гинуть люди.
  Ми всі добре знаємо що хворобу легше і дешевше попередити чим лікувати. Основним профілактичним заходом у попередженні захворювань на дифтерію є профілактичні щеплення, а у нас по області і в районі вже ряд років не виконуються плани вакцинації і ревакцинації проти дифтерії. Так за 6 місяців 2018р у дітей до 1 року план по області виконаний на 35,3% при плановому 50%. Перша ревакцинація у 18 місяців виконана лише на 26,3%, ревакцинація у 6 років – на 42%; у 16 років – на 34%. Доросле населення охоплене щепленнями лише на 27,6%.
    Хочу декілька слів сказати про саме захворювання. Згадки про цю інфекцію зустрічаються з сивої давнини в працях Гіппократа, Гомера, Галена, які описували хворобу під назвою: «смертельна виразка глотки», «задушлива хвороба», «зашморг задушеного».
   Дифтерія – гостра інфекційне захворювання, що викликається токсигенними штамами дифтерійної палички з повітряно-капельним механізмом передачі збудника. Характеризується розвитком фіброзної плівки (яка важка знімається) у місті вхідних воріт, синдромом інтоксикації, ускладненнями з боку серцево-судинної, нервової та сечовивідної системи. Джерелом збудника інфекції може бути тільки людина – хворий та носій. Особливо епідемічну небезпеку представляють хворі на атипові форми дифтерії.
    Інкубаційний період як правило 2-5 днів (максимум 10 днів). Хвора людина заразна весь період захворювання. Чим важче захворювання, тим довше спостерігається виділення збудника.
Вхідними воротами для збудника дифтерії є слизова оболонка мигдаликів і носа, а також слизові оболонки гортані, трахеї, очей, статевих органів та пошкоджена шкіра.
  Здорові люди частіше заражаються на дифтерію, коли знаходяться на відстані 0,5-2метри від джерела інфекції. Стійкість збудника до висушування створює можливість зараження дифтерією і повітряно-пилевим шляхом
    Можливий контактно-побутовий шлях передачі (через іграшки, книги, білизну, посуд)
    Протиепідемічні заходи у боротьбі з дифтерією направлені на всі три ланки епідемічного процесу: 1- джерело збудника інфекції, 2 – механізм передачі, 3 – сприятливий організм:
 1. Раннє виявлення джерела збудника шляхом профілактичних бактеріологічних обстежень хворих на ангіну,ГРІ та іншу лорпатологію і своєчасну їх ізоляцію і лікування в умовах інфекційного стаціонару;
  2. Проведення заключної дезінфекції у вогнищах дифтерії;
  3. Дією на сприятливий організм шляхом планової імунізації та імунізації по епідпоказам контактних з хворим на дифтерію.
  Пам’ятайте, що основним запобіжним заходом у боротьбі з дифтерією є створення хорошого або як говорять спеціалісти «напруженого» колективного імунітету проти дифтерії,який наступає при охоплені щепленнями 95% підлягаючого населення.
  Тож бережіть своїх ближніх і себе від захворювання на дифтерію. Своєчасно отримуйте щеплення!

Завідуючий Дунаєвецьким міжрайонним відділом
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                      Ярмоленко М.С.

0Shares

   За 6 місяців 2018 року в Дунаєвецькому районі зареєстровано 43 випадки захворюваності на гострі кишкові інфекції (показник – 69,43 на 100т.н.). З них: 4 випадки сальмонельозу, 1 випадок дизентерії та 37 випадків гастроентероколітів. По вікових категоріях: 0-1рік – 12 випадків, 1-4 р.- 15 випадків, 3-9р.- 3 випадки, 10-14 р. – 1 випадок та 12 дорослих.
Зареєстровано 25випадків ротовірусної інфекції, з них – 21 випадок серед дітей віком від 0 до 4 років.
     У вогнищах проведені протиепідемічні заходи із застосуванням лабораторно – інструментальних досліджень та продезінфіковано 56 криниць.
 Спалахів та групових захворювань кишковими захворюваннями не зареєстровано.

В.о. завідувача
Дунаєвецького міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ Украхни»                             Л.П. Ярмоленко

0Shares

   Протягом 2018 року в Дунаєвецькому районі зареєстровано 26 випадків захворювання на кір. Захворіли 5 дорослих та 21 дитина, з них до 1 року – 1 дитина, 3 дитини – 1-4 роки, 11 дітей – до 5-8 років, 2 дитини – 10-14 років, 4 дитини до 14-17 років.
   Захворювання на кір зареєстровані у с. Ганівка – 17 випадків, 5 випадків в м. Дунаївці, 2 випадки с.Ставище та по 1 випадку в селах Сокілець і Вихрівка.
   Із захворівших: 10 щеплено дворазово (2 дорослих та 8 дітей); одноразово щеплено 11 осіб, з них 1дорослий, 1 дитина щеплена 1раз – (1-4 роки) та 9 дітей щеплені 1 раз – (5-9 років). Три дитини не щеплено (вікова група до 1року – дитина, та 1-4 роки – 2 дитини). Питома вага щеплених проти кору – 79,16 %;
   Дев’ять випадків кору підтверджені лабораторно вірусологічною лабораторією ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Завідувач
Дунаєвецьким МРВ
ДУ«Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                      М.С.Ярмоленко

0Shares

    Згідно «Плану моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів на 2018 рік» та на виконання рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації від 08 червня 2018 року (протокол №7) станом на 22.06.2018р. в період підготовки та роботи першої зміни в комунальній установі Дунаєвецької районної ради Маліївецький дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Подільські джерела» досліджено – 5 проб водопровідної води, з них 3 проби – на мікробіологічні та 2 проби – на санітарно-хімічні показники.
              Раптово обстежено на патогенну мікрофлору – 3 працівників харчоблоку.
Результати досліджень з відповідними рекомендаціями направлені керівнику дитячого закладу оздоровлення та відпочинку.

Завідувач відділенням організації
санітарно-гігієнічних досліджень
Дунаєвецького міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ Украхни»                                         Л.П. Ярмоленко

0Shares

  За поточний період 2018 року в Дунаєвецькому районі зареєстровано 37 випадків захворюваності на гострі кишкові інфекції (показник – 59,4 на 100т.н.). З них 2 випадки сальмонельозу, 1 випадок – дизентерії та 34 випадки – гастроентероколіти. По вікових категоріях: 0-1рік – 10 випадків, 1-4 р.- 14 випадків, 3-9р.- 3 випадки, 10-14 р. – 1 випадок.
   Зареєстровано 25випадків ротовірусної інфекції, з них – 21 випадок серед дітей віком від 0 до 4 років.
     У вогнищах проведені протиепідемічні заходи із застосуванням лабораторно- інструментальних досліджень та продезінфіковано 42 криниці.
    Спалахів та групових захворювань кишковими захворюваннями не зареєстровано.

В.о. завідувача Дунаєвецького міжрайонного відділу
ДУ«Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                   Л.П..Ярмоленко

0Shares

    Дунаєвецький міжрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» інформує.
   Протягом 2018року в Дунаєвецькому районі зареєстровано 24 випадки захворювань на кір. Захворіло 4 дорослих та 20 дітей, з них до 1 року – 1 дитина, 3 дитини – 1-4 роки, 10 дітей – 5-8 років, 2 дитини – 10-14 років, 4 дитини – 14-17 років.
   Захворювання на кір зареєстровані: с. Ганівка – 16 випадків; 4 випадки – м. Дунаївці; 2 випадки – с. Ставище; 1 випадок – с. Сокілець; 1 випадок – с.Вихрівка.
   Серед хворих: 10 щеплено дворазово (2 дорослих та 8 дітей); одноразово отримали щеплення – 9 осіб, з них 1 дитина щеплена 1раз – (1-4 роки) та 8 дітей щеплені 1 раз – (5-9 років). Три дитини не щеплено (вікова група до 1року – одна дитина, та 1-4 роки – дві дитини). Питома вага щеплених проти кору – 79,16 %.
  Вісім випадків кору підтверджені серологічно (виявлені імуноглобуліни М до вірусу кору вірусологічною лабораторією ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»), в тому числі 2 випадки за період 03 – 31 травня 2018 року.

Завідувач
Дунаєвецьким міжрайонним відділом                   М.С. Ярмоленко

0Shares

    – з 01.01.2018р. в Дунаєвецькому районі зареєстровано 9 випадків захворювання на кір. З захворівших 1 доросла 26.07.1982р.н. та 8 дітей: до 1року -1дитина, 2 дітей – 1-4рок., 2 дітей –по 8років, 3 дітей по 17 років;
– захворювання на кір зареєстровані у м.Дунаївці – 4 випадки, 2випадки в с.Ставище, і по 1 випадку в селах Сокілець, Вихрівка, Ганівка.
– з захворівших 5 щеплено дворазово (1 доросла та 4 дітей), 2 дітей щеплені 1раз – (1-4 роки і 5-9р.) та 2 дитини не щеплено (вікова група до 1року та 1-4 роки). Питома вага щеплених проти кору – 77,7%;
– шість випадків кору підтверджені лабораторно.

Завідувач відділу                     М.С.Ярмоленко

0Shares
Loading...