Діяльність

Основний логотип

Діяльність

    В Красилівському районі за листопад місяць було зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворівших 8 дорослих та 9 дітей, 3 жителі с.Волиця І, 3 випадки в с. М. Клітна, 3 випадки с. Кошелівка, 2 випадки с. Радісне, 4 випадки м. Красилів та по 1 випадку в с. Слобідка Красилівська та с. Волиця ІІ.
    За період з 1.01 по 31.11.2018р. на кір захворіло 72 особи, інтенсивний показник — 141,4 на 100 тис. населення. Серед захворілих 25 дорослих та 47 дітей, в тому числі по вікових категоріях:
0- 1 рік – 3;
1-4 роки – 8;
5-9 років – 24;
10-14років–11;
15-17років–1.
    34 хворих мешканці міста Красилів та 38 сільські жителі, 52 хворих лікувались стаціонарно, 20 – амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках та організованих колективах. Робота в цих осередках триває. На теперішній час 3 активно діючих вогнищ.
       Серед захворілих на кір 21 чол. або 41,3% були щеплені проти кору двічі; 20 чол. або 39,3% отримали одне щеплення; 18 чол. або 35,4% не щеплені проти кору і 12 чол. або 23,6% захворілих дорослих немає даних за щеплення.
  Із 72 захворілих у десяти випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

Помічник лікаря-епідеміолога Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                         О.В. Лебедь

0Shares

    Можливо, складається враження, що на фоні процвітання різних вірусних інфекцій, які не так легко діагностуються, а ще гірше піддаються лікуванню, питання дифтерії, яка є бактеріальною інфекцією відходить на другий план. Однак, повернення дифтерії в 1990-х роках та з 2011р. по теперішній час, а також той факт, що випадки дифтерії реєструються у всіх регіонах ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) – означає, що ми повинні мати високий рівень готовності до цієї інфекції. За новими стандартами епіднагляду ВООЗ, дифтерія включена до переліку інфекцій, які підлягають епіднагляду, тому що:
    1. Дифтерія зустрічається не часто в країнах з ефективними програмами імунізації. У нас, за останнє десятиліття значно погіршився стан імунізації населення;
  2. Самолікування та безконтрольне вживання антибіотиків часто приховують характерний перебіг захворювання;
    3. Для ефективного стеження за інфекцією необхідна якісна лабораторна діагностика.
   Збудник дифтерії – дифтерійна паличка (коринебактерія дифтерії) має токсигенні та нетоксигенні штами (види), виділяє один із найсильніших токсинів, який поступається тільки ботуліничному і правцевому токсинам. Тому, при виникненні захворювання дифтерією, характерно не тільки ураження ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри з розвитком фіброзного (дифтерійного) запалення на місці проникнення збудника, а також токсичне ураження серцево-судинної, нервової систем, нирок, що може призвести до летальності. Треба відмітити, що у вакцинованих контингентів ускладнення бувають рідше. Найчастіше зустрічається дифтерія глотки і супроводжується біллю в горлі, неприємним запахом з рота, труднощами при ковтанні, слинотечею, наявністю сіро-коричневих плівок, які щільно прилягають до слизових оболонок та ін..
     В 2017 та за поточний період 2018 року випадки дифтерії в Шепетівці та в Шепетівському районі не реєструвались, однак виявлено носії токсигенних і нетоксигенних штамів збудника дифтерії (тобто без характерних ознак хвороби).
    Це свідчить про те, що циркуляція збудника є і необхідно постійно за нею слідкувати. Таку роботу якісно проводить і мікробіологічна лабораторія Шепетівського міжміськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». За останні 10 років лабораторією проведено 17220 досліджень від 8610 осіб з профілактичною метою у контингентів з групи ризику. У 10 випадках виявлялись дифтерійні палички, в тому числі у 2-х випадках – токсигенні штами. Носіями були особи, що поступали на лікування в психоневрологічні стаціонари, перебуваючи в будинку-інтернаті для людей похилого віку, в школі –інтернаті. Так, як ми бачимо, що здорові люди можуть бути носіями збудника дифтерії, можна зробити висновок, що насторога до цієї інфекції не повинна зменшуватись. А при бажанні, будь-яка людина, яка хотіла б дізнатись, чи вона є здоровим носієм дифтерії, може обстежитись в нашій лабораторії.

Завідувач мікробіологічною лабораторією
Шепетівського міжміськрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України» лікар-бактеріолог                                        Рибачук Т.В.

0Shares

    В Славутському районі з 01.01.2018 року по 01.12.2018 року зареєстровано 18 випадків захворювання на кір : по 2 випадки у січні, 1 у квітні, 10 у липні, 4 у серпні та 1 випадок у листопаді. Серед захворілих 13 дорослих та 5 дітей вікової категорії: 0-1 рік – 1; 5-9 років-3; 15-17 років – 1. Хворіли мешканці: м. Славута – 13 випадків, с. Крупець – 2 випадки та по одному випадку в сс. Киликиїв, Пашуки, Яблунівка.
      Питома вага щеплених серед захворілих складає 58,3 %.
     Дванадцять випадків підтверджені лабораторно.
  Останній випадок захворювання на кір зареєстровано 22.11.2018 року в м. Славута. Дитина неорганізована, віком 5 років, не щеплена, госпіталізована та пролікована в інфекційному відділенні Славутської ЦРЛ.
    У вогнищах фахівцями Славутського районного лабораторного відділення було проведено комплекс протиепідемічних заходів.

Помічник лікаря-епідеміолога
Славутського районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний                                                          О.Постолан
лабораторний центр МОЗ України»

0Shares

    В Шепетівському районі з 01.01.2018 року по 05.12.2018 р. зареєстровано 49 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник становить 64,5 випадків на 100 тисяч населення), із них дорослих – 15 чол., дітей – 34 чол, в т.ч. віком 0-1 рік – 5 дітей, 1-4 роки – 7 дітей, 5-9 років – 8 дітей, 10-14р – 8 дітей, 15-17 років – 6 чоловік. По місту – 27 випадків, Шепетівський р-н – 22 випадки захворювання.
   Питома вага щеплених серед захворілих становить 51,02 %; 28 випадків захворювання на кір підтверджені лабораторно – виявлено Ig M до вірусу кору. В 18 випадках діагноз «кір» поставлено по клінічних показниках та епідпов’язані між собою.
     В вересні, жовтні, листопаді поточного року випадків захворювання на кір не зареєстровано. Разом з тим в Україні особливо в Закарпатській, Івано-Франківській , Львівській ,Вінницькій та інших областях захворюваність кором носить епідемічний характер. З початку року від цього небезпечного захворювання по Україні померло 15 чоловік. Тільки за останній тиждень ріст захворюваності склав 11,5% від загальної кількості захворівших, тим самим є реальна загроза виникнення другої хвилі захворюваності на Шепетівщині. Отож буде не зайвим ще раз згадати про кір.
  Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим, але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.
    На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.
   Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.
   «Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.
   Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.
   У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.
   На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.
   Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.
   Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а за контактними проводиться медичний нагляд з метою раннього виявлення корі.
   Запам’ятайте ,тільки своєчасне проведення профілактичних щеплень збереже Вас і Ваших близьких від кору .

Завідувач відділення організації епідеміологічних
досліджень, лікар-епідеміолог Шепетівського
міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                   В.В.Костюк

0Shares

     В дитячому віці ймовірність захворіти інфекційними хворобами дуже велика. Із ускладненнями, які можуть бути після захворювання такими хворобами як скарлатина, краснуха, вітряна віспа, епідпаротит, кір, ми вже знайомі. Рідше реєструється, але не менш загрозливе захворювання з групи краплинних інфекцій – інфекційний мононуклеоз.
   В листопаді місяці поточного року в Ізяславському та Білогірському районах зареєстровано по одному випадку захворювання дітей інфекційним мононуклеозом: по Ізяславському району захворіла одна неорганізована дитина у віці до 4-х років та по Білогірському – учень першого класу Ямпільського ліцею у віці до 7 років.
 Чим же небезпечне це захворювання, адже відомо, що епідемічного розповсюдження цієї інфекції, фактично, не буває. Інфекційний мононуклеоз – вірусне інфекційне захворювання, що обумовлене вірусом Епштейна-Барра, який є близьким “родичем” вірусу герпесу.
   Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури тіла до високих цифр (38-39°С), з’являється загальне нездужання, головні болі та болі в м’язах. Неодмінно при цій інфекції уражаються лімфатичні вузли, печінка та селезінка, захворювання протікає, здебільшого, з наявністю ангіни. Принагідно хочеться відмітити, що наліт на мигдаликах може бути схожий на дифтерійний, проте біль в горлі незначна. При цьому всі лімфатичні вузли у захворілої дитини збільшуються, особливо задні, які помітні навіть неозброєним оком, але при натисканні мало болючі. Як бачимо, ця хвороба має ознаки ряду інших інфекційних захворювань, і виявити її не так легко. Тому, так важливо, в період сезонного підвищення захворюваності гострими вірусними інфекціями, при ознаках захворювання, неодмінно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням, адже встановити вірний діагноз без динамічного нагляду та лабораторного обстеження хворого неможливо.
  Інкубаційний період при інфекційному мононуклеозі триває близько двох тижнів, проте може збільшуватися до 1-1,5 місяців. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а так як вірусні частинки виявляються в слині хворого або вірусоносія, то іншим шляхом передачі збудника може бути і контактно-побутовий (через іграшки та інші предмети, на які потрапила інфікована слина); на сьогоднішній день в засобах масової інформації з’явилися публікації щодо можливості інфікування і при поцілунках. Збудник нестійкий в навколишньому середовищі, тому профілактика інфекційного мононуклеозу зводиться до обмеження контактів з хворими. В організованому дитячому колективі посилюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму (регулярне вологе прибирання та провітрювання), за контактними дітьми протягом 20 днів ведеться медичне спостереження.
   Перебіг захворювання може бути різного ступеню тяжкості, але попри все основна небезпека цієї інфекції в тому, що після перенесеного захворювання у дитини тривало зберігаються порушення в імунній системі, і вона стає сприйнятливою до найрізноманітніших мікроорганізмів – бактерій, вірусів, грибів, які можуть стати причиною численних інфекційних ускладнень. І тому діти, у яких після клінічного одужання довго не відновлюється нормальний склад клітин крові, обов’язково консультуються лікарем-гематологом та довгостро¬ково можуть перебувати на диспансерному обліку.
   Відомо, що вірус Епштейна-Барра, як і вірус простого герпесу, одного разу проникнувши в організм людини, залишається назавжди, і може бути винуватцем ще ряду більш серйозних недуг, таких як онкологічні захворювання системи кровотворення, розсіяний склероз, синдром хронічної втоми, що супроводжується підвищеною стомлюваністю, постійним відчуттям сильної втоми, болями у м’язах, сонливістю і депресіями, які тривають місяцями, а іноді й роками. Ось чому про це захворювання потрібно знати та бути обачними.

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень,
лікар-епідеміолог Ізяславського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                                  Т. Заморська

 

0Shares

    З початку епідемічного сезону у Волочиському районі на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 2550 осіб, в т.ч. 1407 дітей у віці до 17 років, що становить – 55,1% від загальної кількості захворілих.
   Інтенсивний показник складає 5013,2 на 100 тисяч населення – перевищення епідемічного порогу немає.
    З початку сезону госпіталізовано 59 хворих, в т.ч. 39 дітей до 17 років.
  Станом на 05.12.2018 року вакцинацію проти грипу в Волочиському районі отримали 43 особи (в т.ч. 10 дітей до 17 років).
   Випадків захворювання на грип за весь період не зареєстровано. Летальних випадків не було.
   Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), у тому числі грип, небезпечні, передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і, в разі пізнього звернення за медичною допомогою, можуть призвести до важких ускладнень і навіть до летальних випадків.
     Основні симптоми захворювання:
   Підвищення температури тіла, біль у горлі, головний біль, почервоніння очей, нежить, кашель, утруднене дихання, задишка, біль у м’язах.
    Щоб не захворіти на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції :
– Уникайте людних місць, не стійте та не сидіть поруч з людьми з ознаками респіраторної інфекції , витримуйте хоча б мінімальну захисну відстань 1-1,5 метра.
– Коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати ніс та рот хустинкою або носити захисні маски.
– Потрібно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви чхали або кашляли. Також, ефективним є протирання рук спиртовими антисептиками чи вологими серветками.
– Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника.
– Харчуйтесь повноцінно: вживайте м’ясні, рибні, молочні страви, збагачуйте їжу вітамінами ( капуста, морква, червоний буряк, цитрусові), не забувайте про природні фітонциди – часник, цибуля,хрін.
– Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості в приміщенні є одним з важливих способів профілактики грипу. Вірус грипу знищується при вологості повітря більше 50%.
– При появі перших ознак захворювання – залишайтесь вдома, адже Ви є джерелом інфекції для інших здорових осіб.
– Якщо в сім’ї є хворий на грип, необхідно ізолювати його в окреме приміщення, або відокремлювати ширмою. Під час спілкування з ним надягайте маску, яку змінювати кожні 4 години.
   Якщо ж ви все ж таки захворіли, то не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до лікаря.
  Вакцинація проти грипу не входить в обов’язковий календар щеплень затверджений наказом МОЗ України , тому щеплення проти грипу, в основному, проводяться як за кошти підприємств, так і за власні кошти громадян.
      Вакцину також можна придбати в аптечній мережі.

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                  Корман Л.О.

0Shares

   Найбільш поширеним джерелом питного водопостачання в сільських населених пунктах, часто в містах у будинках індивідуального користування, залишаються шахтні колодязі. Потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних хвороб, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами – туляремії, лептоспірозу та інших. Тому важливо регулярно дбати про безпечність води шахтних колодязів.
    Інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб може відбутися при потраплянні до них виділень хворих і бактеріоносіїв, а саме:
– при просочуванні у воду колодязя господарсько-побутових стічних вод, побутових вод при пранні білизни, вмісту вбиралень, вигрібних ям тощо;
– при потраплянні в колодязі трупів гризунів чи інших тварин, які ймовірно є хворими чи переносниками різних інфекцій;
– при внесенні патогенних збудників у воду через відра, які використовуються для забору води.
   Внаслідок інтенсивних дощів, розтавання снігу ризик інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб зростає, разом з дощовими водами до колодязів потрапляють забруднені господарсько-побутові стічні води, у тому числі з вбиралень та вигрібних ям.
   Відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» власники колодязів чи каптажів зобов’язані щорічно проводити їх поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Після кожного ремонту або чищення слід проводити дезінфекцію споруд та знезараження питної води, а також лабораторні дослідження її безпечності та якості.
  Знезараження питної води створює надійний бар’єр на шляху передачі збудників інфекційних хвороб водним шляхом, чим забезпечується епідемічна безпека при споживанні води.
 Колодязна вода, що використовується для питних потреб, повинна бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенню, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
 За 2018р. фахівцями Красилівського лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведена профілактична дезінфекція води 246 колодязів у 11 населених пунктах району.
   Піклуйтеся про своє здоров’я – дотримуйтесь вимог до влаштування колодязів та слідкуйте за безпечністю води, яку споживаєте!

Лікар з загальної гігієни
Красилівського районного лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров’я України”                               Шкраблюк К.В.

0Shares

   Впродовж останніх трьох років на території Деражнянського району реєструються поодинокі випадки захворювання ротавірусною інфекцією, з тенденцією до зростання. В 2016 році зареєстровано 13 випадків, в 2017-14, а в 2018 році за 10 місяців-18. На теренах області в 2018 році проходить зниження рівня захворюваності – 47,3 на 100тис.населення, порівняно з 2017роком-62,3 на 100тис. нас., а у нас в районі реєструється ріст :56,3 в 2018 році, проти 43,3 на 100 тис.нас. в 2017 році. На часі виникла потреба нагадати громадянам про прояви і профілактику цієї недуги.
     Спалахи ротавірусної інфекції (в побуті нерідко називають кишковим грипом) реєструють по всьому світу. Відкритий ротавірус порівняно недавно – в 1973 році. У країнах, де рівень медицини і гігієни залишає бажати кращого, ротавірус є однією з основних причин дитячої смертності.
    Піки захворювання, як правило, реєструють восени і ранньою весною. Влітку ротавірус можна легко підхопити під час купання в водоймах. Особливо небезпечний для дітей. Вважається, що 95% дітей переносять ротавірусну інфекцію до п’яти років. Зазвичай імунна система справляється з цим захворюванням, але для малюків вона – справжня загроза.
   Ротавірус відрізняється великою стійкістю. При зараженні він проходить кисле середовище шлунку, щоб потім поселитися в слизовій клітин тонкого кишківника, де активно розмножується. Інкубаційний період (від зараження до перших проявів) може тривати один-два дні. Ротавірус викликає таке захворювання, як вірусний гастроентерит – у дитини починається блювота, діарея. Вона стає млявою, відмовляється їсти. Якщо це перший випадок захворювання, імунна система активно реагує і часто спостерігається підвищення температури, рідше до високих відміток на термометрі. Водяниста діарея дуже небезпечна для дітей до двох років, адже відбувається швидке зневоднення. Чим молодша дитина, тим швидше такий стан може закінчитися трагічно.
   Як визначити, що це саме ротавірус, а не, наприклад, отруєння? Тут пригодяться спеціальні тести – вони доступні в аптечній мережі. З їх допомогою можна швидко визначити, що це саме ротавірус. Тест дуже простий, люба мама може легко ним скористатися.
   Як же лікувати, якщо ліків не існує? Специфічних ліків від ротавірусу на сьогоднішній день немає. Головне – не допускати зневоднення, знизити інтоксикацію і нормалізувати травлення. Основне лікування полягає в частому прийомі солей розчинів для регідратації. Згідно рекомендації ВОЗ, для швидкого відновлення клітин кишківника рекомендується додатково давати цинк.
   Коли треба бити тривогу? Якщо вік дитини до п’яти років, лікар повинен оглядати вашу малечу в будь-якому випадку, так як стан може змінюватися протягом декількох годин. Це особливо стосується дітей до року, у яких бувають стерті симптоми. У випадку, якщо дитина млява, відмовляється пити при будь-яких спробах – госпіталізація обов’язкова. В лікарні внутрівенно вводяться розчини, що відновлюють життєдіяльність дитини.
   Чи варто приймати антибіотики для профілактики ускладнень? Як правило, антибіотикотерапію призначають, якщо температура тримається більше 3-4 днів, є ознаки бактеріальної інфекції. Наш організм містить чимало умовно патогенних бактерій, вони живуть собі, нікому не заважають. Коли з’являється ротавірус, вони «піднімають голову», адже імунна система кишківника ослаблена.
   Основний шлях передачі вірусу – фекально-оральний. Таким чином, найкращий спосіб захисту – дотримання правил особистої гігієни, миття рук з милом під проточною водою.
   Ротавірус особливо небезпечний для дітей до двох років. Вберегтися допоможе вакцинація. Коли діти потрапляють в стаціонар з ротавірусом, виявляється, що батьки не чули про вакцину. Їм ніхто не сказав… Вакцинація проти ротавірусу в Україні є рекомендованою, в той же час, на відміну від багатьох інших країн, де ця вакцинація включена в календар щеплень. В Україні зареєстрована бельгійська вакцина «Ротарикс» («ГлаксоСмітКляйн Біолоджикалз С.А.»). Це моновалентна вакцина, що містить живий ослаблений вірус. Дає високий ступінь захисту – до 90%. Вакцина оральна – це капельки в рот, що мамам дуже подобається. Головна особливість – ввести її потрібно починаючи з шести тижнів і до шести місяців. Вводять два рази, з різницею в місяць між щепленнями. Протипоказання – вроджені тяжкі вади шлунково-кишкового тракту.
   Є деякі застереження. Вакцина – жива ослаблена, дитина після щеплення протягом 10 днів виділяє вірус, тому в цей період потрібно уважно ставитися до гігієни. Для здорових людей ослаблений вірус не становить жодної загрози. Обережно потрібно бути дітям з імунодефіцитними станами.
  Ротавірусом можна хворіти багато разів. Але є хороша новина. Найбільш складно протікає перший випадок захворювання. Наступні проходять легше. Пам’ятайте-краще попередити хворобу, ніж лікувати!!!
.
Завідувач Деражнянського районного лабораторного
відділення ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                        Н.Ткачук

0Shares

     З початку 2018 року по 30.11.18р. в Деражнянському районі зареєстровано 26 випадків кору, в тому числі 14 у дітей, віком: до 1р. –4; 1-4р. – 3; 5-9р. – 6; 10-14р. – 0; 15-17р. – 1; та 12 у дорослих, віком від 18 до 30 років.
   Захворюваність за звітний місяць залишилась на тому ж рівні, в листопаді місяці не зареєстровано жодного випадку.
 Кір зареєстровано в населених пунктах району: м.Деражня-6 випадків, с.Буцнева-2, с.Мазники-1, с.Копачівка-2, с.Гатна-4, с.Теперівка-2, с.Кориченці-1, с.Маниківці-1, с.Шпиченці-2, смт.Вовковинці-1. С.Кайтанівка-3 , с.Богданівці-1.
   Із 26 хворих госпіталізовано 17, з них -8 дорослих і 9 дітей; у 14-х хворих діагноз підтверджено лабораторно.
   Питома вага щеплених серед захворілих складає 61,5%.
   Інтенсивний показник дорівнює 89,4 на 100тис.населення.
   У вогнищах проведено необхідний комплекс протиепідемічних заходів.
  В Летичівському районі з початку 2018 року по 30.11.18р. зареєстровано 4 випадки кору, в тому числі 2 дорослих віком від 18 до 30 років , дві дитини 1-4р .
Захворюваність за звітний місяць залишилась на тому ж рівні, в листопаді місяці не зареєстровано жодного випадку.
   Кір зареєстровано в смт. Летичів, -1 доросла, у захворілої дані про щеплення відсутні, смт.Меджибіж-1 дитина, щеплена згідно календаря, с.Майдан Вербецький-2, мама- має два щеплення, дитина не щеплена через відмову.
Інтенсивний показник дорівнює 14,3 на 100тис.населення.
    У вогнищі проведено необхідний комплекс протиепідемічних заходів

Помічник лікаря- епідеміолога
Деражнянського районного
лабораторного відділення                                Г. В. Мартинюк

0Shares

   З 01.01.2018р. в Дунаєвецькому районі зареєстровано 32 випадки захворювання на кір. Захворіло 8 дорослих та 24 дітей, з них до 1року – 1 дитина, 3 дитини – 1-4 роки, 11 дітей – 5-8 років, 4 дитини – 10-14 років, 5 дітей – 14-17 років.
   Захворювання на кір зареєстровані у с. Ганівка – 17 випадків, 6 випадків в м. Дунаївці, 2 випадки в с.Ставище і по 1 випадку в селах Сокілець, Вихрівка, М.Карабчіїв, Миньківці, Шатава, Криничани, Чаньків.
   Із захворівших 17 щеплено дворазово (5 дорослих та 12 дітей). Один раз щеплено 11 осіб, з них 1дорослий ,1 дитина вікова група – (1-4 роки) та 9 дітей вікова група – (5-9 років). 4 чол. не щеплено (вікова група до 1 року – 1дитина, 1-4 роки – 2 дитини,дорослі-1чол.). Питома вага щеплених проти кору – 87,5 %.
   16 випадків кору підтверджені серологічно (виявлені імуноглобуліни М до вірусу кору вірусологічною лабораторією ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».

Помічник лікаря-епідеміолога
Дунаєвецького міжрайонного відділу
ДУ«Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                         Л.І.Хижун

0Shares