Новини

Новини

ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України"

Захворюваність на грип та ГРВІ в області з 03.12. по 09.12.2018р.

   Інформація щодо захворюваності

на грип та гострі респіраторні інфекції

з 03.12.18 по 09.12.18 (епідемічний сезон 2018 – 2019 рр.) 

Вікові групи
Хмельницька область   Всього  0 – 4 роки 5 – 14 років 15 – 17 років 18 – 29 лет 30 – 64 роки 65 років та старше
1 2  3 4  5 6  7 8 9
 1. Епідемічний поріг по регіону за звітний тиждень  535.029 Х Х  Х Х Х  Х
 2. Перевищення епідемічного порогу (%) -1,1 Х Х  Х  Х  Х  Х
 3. Кількість осіб, які захворіли за звітний тиждень на грип та ГРІ  6830 1664 2469 681 662 1114 240
 4.  Інтенсивний показник на 100 тис. населення 528.9 2321.9 1890.4 1870.2 323 183.7 112.1
 5. Кількість госпіталізованих 210 81 49 11 19 42 8
 6. Кількість летальних випадків

      Епідситуація з грипу та ГРІ не змінилась і залишається на неепідемічному рівні, який нижче порогового на 1,1% (49 тиждень: 03.12-09.12.2018). Низька інтенсивність активності грипу спостерігається по всій Україні, а також в країнах, що межують із Україною. Поодинокі випадки захворювань на грип визначалися в Молдові, Словаччині та Румунії; в інших країнах відсутнє географічне поширення грипу.
В Україні підтверджена циркуляція вірусів грипу типу А (Харківська та Сумська області): частина з них це А (Н3N2), інші – несубтиповані.
На 48-му тижні в Україні зареєстрований один летальний випадок від риновірусної інфекції у дитини віком один місяць із групи медичного ризику (м.Ізмаїл Одеської області).
Серед всіх захворілих питома вага дітей становить 70,4%. Госпіталізовано 3% від загальної кількості захворілих.
З початку епідсезону на Хмельниччині проти грипу вакциновано 1727 осіб. Серед всіх щеплених питома вага дітей становить 34,3%; а із групи медичного ризику щеплено 118 осіб, що становить лише 6,8% від усіх вакцинованих.

    Лікар-епідеміолог                                 Л.Калінер

     

3Shares
/ Примітка, Грип та ГРВІ

Вітаємо Павлік Світлану Іванівну бухгалтера Ярмолинецького міжрайонного відділу

12-09В святковий день
Прийміть вітання
Та найщиріші побажання:
Здоров’я, щастя та добра,
Наснаги, успіхів, тепла.
І повсякденно, повсякчас
Хай буде все у Вас гаразд!

0Shares
/ Вітаємо

Епідеміологічна ситуація з кору

    В Красилівському районі за листопад місяць було зареєстровано 17 випадків захворювання на кір. Серед захворівших 8 дорослих та 9 дітей, 3 жителі с.Волиця І, 3 випадки в с. М. Клітна, 3 випадки с. Кошелівка, 2 випадки с. Радісне, 4 випадки м. Красилів та по 1 випадку в с. Слобідка Красилівська та с. Волиця ІІ.
    За період з 1.01 по 31.11.2018р. на кір захворіло 72 особи, інтенсивний показник — 141,4 на 100 тис. населення. Серед захворілих 25 дорослих та 47 дітей, в тому числі по вікових категоріях:
0- 1 рік – 3;
1-4 роки – 8;
5-9 років – 24;
10-14років–11;
15-17років–1.
    34 хворих мешканці міста Красилів та 38 сільські жителі, 52 хворих лікувались стаціонарно, 20 – амбулаторно. Епідрозслідування проведено у всіх випадках. Визначено межі осередків та коло контактних. Розгорнуто повний комплекс протиепідемічних заходів у домашніх осередках та організованих колективах. Робота в цих осередках триває. На теперішній час 3 активно діючих вогнищ.
       Серед захворілих на кір 21 чол. або 41,3% були щеплені проти кору двічі; 20 чол. або 39,3% отримали одне щеплення; 18 чол. або 35,4% не щеплені проти кору і 12 чол. або 23,6% захворілих дорослих немає даних за щеплення.
  Із 72 захворілих у десяти випадках діагноз “кір” був підтверджений лабораторно.

Помічник лікаря-епідеміолога Красилівського районного
лабораторного відділення ДУ “Хмельницький обласний
лабораторний центр МОЗ України”                                         О.В. Лебедь

0Shares

Цей підступний гепатит С

    За 10 місяців 2018 року в місті Хмельницькому зареєстровано 61 випадок хронічного вірусного гепатиту С, 70 випадків в 2017 році, хворіють дорослі, серед дітей випадків захворювань не зареєстровано.
   Гепатит C – інфекційне захворювання, яке спричинює вірус гепатиту C і уражає як печінку, так й інші внутрішні органи. Інфекція часто перебігає безсимптомно, але хронічна її форма призводить до утворення фіброзу в печінці і в кінцевому результаті до цирозу, чи раку печінки (гепатокарциноми). Зараження відбувається парентерально, від прямого попадання вірусу з крові у кров, під час внутрішньовенного вживання наркотиків, чи при переливанні крові, внаслідок недостатньо простерилізованого медичного обладнання. Вірус зберігається в печінці у близько 85% інфікованих. Стандартно гепатит С лікують за допомогою противірусної терапії, і 50-80% людей, що проходять таке лікування видужують.
    Головний механізм передачі інфекції – гемоконтактний (через потрапляння інфікованої крові). Найпоширеніший шлях передачі – це внутрішньовенне введення наркотиків. Основними методами передачі є переливання крові та небезпечні медичні процедури. Причина передачі у 20% випадків невідома, але у більшості з цих випадків найбільш вірогідною причиною є внутрішньовенне введення наркотиків.
  Татуювання збільшують ризик зараження гепатитом C у 2-3 рази. Це відбувається через застосування нестерильного обладнання чи повторного використання барвників.
    Речі для особистого догляду, такі як бритви, зубні щітки, засоби для манікюру та педикюру, можуть контактувати з кров’ю. Ділитися ними ризиковано через можливість зараження на вірусний гепатит С. Людям потрібно уважніше ставитись до порізів, подряпин та інших кровотеч. Вірусний гепатит С не розповсюджується через звичайні контакти, наприклад, обійми, поцілунки чи спільне використання кухонного приладдя.
     Клінічні прояви
    Гостра форма
   При гепатиті C її відмічають лише у 15% випадків зараження. Симптоми дуже часто помірні та нечіткі, включаючи знижений апетит, втому, нудоту, біль у м’язах та суглобах, а також втрату ваги. В окремих випадках гострої інфекції розвивається жовтяниця.
    Хронічна форма
   У 80% інфікованих розвивається хронічне запалення. У більшості симптоми мінімальні або ж і зовсім відсутні протягом перших десятиліть хвороби, хоча хронічний гепатит C може асоціюватися з утомою. Гепатит C – перший чинник цирозу та раку печінки серед інфікованих людей протягом багатьох років. 10-30% інфікованих через 30 років набувають цирозу.
    Профілактика хвороби
   Дозволених до клінічного застосування вакцин проти гепатиту С не існує, тому профілактика наразі полягає у недопущенні контакту з інфікованими біологічними рідинами, використанні медичного інструментарію однократного застосування, ретельній дезінфекції обладнання, що контактує з кров’ю тощо.
Отже в разі проявів інфекції вчасно звертайтесь до лікаря, бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх близьких.

Лікар епідеміолог Хмельницького міськрайонного
відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України»                                                                       Л.М.Мартиненко

0Shares

Чи актуальна сьогодні дифтерія

    Можливо, складається враження, що на фоні процвітання різних вірусних інфекцій, які не так легко діагностуються, а ще гірше піддаються лікуванню, питання дифтерії, яка є бактеріальною інфекцією відходить на другий план. Однак, повернення дифтерії в 1990-х роках та з 2011р. по теперішній час, а також той факт, що випадки дифтерії реєструються у всіх регіонах ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) – означає, що ми повинні мати високий рівень готовності до цієї інфекції. За новими стандартами епіднагляду ВООЗ, дифтерія включена до переліку інфекцій, які підлягають епіднагляду, тому що:
    1. Дифтерія зустрічається не часто в країнах з ефективними програмами імунізації. У нас, за останнє десятиліття значно погіршився стан імунізації населення;
  2. Самолікування та безконтрольне вживання антибіотиків часто приховують характерний перебіг захворювання;
    3. Для ефективного стеження за інфекцією необхідна якісна лабораторна діагностика.
   Збудник дифтерії – дифтерійна паличка (коринебактерія дифтерії) має токсигенні та нетоксигенні штами (види), виділяє один із найсильніших токсинів, який поступається тільки ботуліничному і правцевому токсинам. Тому, при виникненні захворювання дифтерією, характерно не тільки ураження ротоглотки та дихальних шляхів, рідше шкіри з розвитком фіброзного (дифтерійного) запалення на місці проникнення збудника, а також токсичне ураження серцево-судинної, нервової систем, нирок, що може призвести до летальності. Треба відмітити, що у вакцинованих контингентів ускладнення бувають рідше. Найчастіше зустрічається дифтерія глотки і супроводжується біллю в горлі, неприємним запахом з рота, труднощами при ковтанні, слинотечею, наявністю сіро-коричневих плівок, які щільно прилягають до слизових оболонок та ін..
     В 2017 та за поточний період 2018 року випадки дифтерії в Шепетівці та в Шепетівському районі не реєструвались, однак виявлено носії токсигенних і нетоксигенних штамів збудника дифтерії (тобто без характерних ознак хвороби).
    Це свідчить про те, що циркуляція збудника є і необхідно постійно за нею слідкувати. Таку роботу якісно проводить і мікробіологічна лабораторія Шепетівського міжміськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України». За останні 10 років лабораторією проведено 17220 досліджень від 8610 осіб з профілактичною метою у контингентів з групи ризику. У 10 випадках виявлялись дифтерійні палички, в тому числі у 2-х випадках – токсигенні штами. Носіями були особи, що поступали на лікування в психоневрологічні стаціонари, перебуваючи в будинку-інтернаті для людей похилого віку, в школі –інтернаті. Так, як ми бачимо, що здорові люди можуть бути носіями збудника дифтерії, можна зробити висновок, що насторога до цієї інфекції не повинна зменшуватись. А при бажанні, будь-яка людина, яка хотіла б дізнатись, чи вона є здоровим носієм дифтерії, може обстежитись в нашій лабораторії.

Завідувач мікробіологічною лабораторією
Шепетівського міжміськрайонного відділу
ДУ «Хмельницький обласний лабораторний
центр МОЗ України» лікар-бактеріолог                                        Рибачук Т.В.

0Shares

Епідемічна ситуація по захворюваності на кір в Славутському районі

    В Славутському районі з 01.01.2018 року по 01.12.2018 року зареєстровано 18 випадків захворювання на кір : по 2 випадки у січні, 1 у квітні, 10 у липні, 4 у серпні та 1 випадок у листопаді. Серед захворілих 13 дорослих та 5 дітей вікової категорії: 0-1 рік – 1; 5-9 років-3; 15-17 років – 1. Хворіли мешканці: м. Славута – 13 випадків, с. Крупець – 2 випадки та по одному випадку в сс. Киликиїв, Пашуки, Яблунівка.
      Питома вага щеплених серед захворілих складає 58,3 %.
     Дванадцять випадків підтверджені лабораторно.
  Останній випадок захворювання на кір зареєстровано 22.11.2018 року в м. Славута. Дитина неорганізована, віком 5 років, не щеплена, госпіталізована та пролікована в інфекційному відділенні Славутської ЦРЛ.
    У вогнищах фахівцями Славутського районного лабораторного відділення було проведено комплекс протиепідемічних заходів.

Помічник лікаря-епідеміолога
Славутського районного
лабораторного відділення
ДУ «Хмельницький обласний                                                          О.Постолан
лабораторний центр МОЗ України»

0Shares

Можлива друга хвиля захворювання

    В Шепетівському районі з 01.01.2018 року по 05.12.2018 р. зареєстровано 49 випадків захворювання на кір (інтенсивний показник становить 64,5 випадків на 100 тисяч населення), із них дорослих – 15 чол., дітей – 34 чол, в т.ч. віком 0-1 рік – 5 дітей, 1-4 роки – 7 дітей, 5-9 років – 8 дітей, 10-14р – 8 дітей, 15-17 років – 6 чоловік. По місту – 27 випадків, Шепетівський р-н – 22 випадки захворювання.
   Питома вага щеплених серед захворілих становить 51,02 %; 28 випадків захворювання на кір підтверджені лабораторно – виявлено Ig M до вірусу кору. В 18 випадках діагноз «кір» поставлено по клінічних показниках та епідпов’язані між собою.
     В вересні, жовтні, листопаді поточного року випадків захворювання на кір не зареєстровано. Разом з тим в Україні особливо в Закарпатській, Івано-Франківській , Львівській ,Вінницькій та інших областях захворюваність кором носить епідемічний характер. З початку року від цього небезпечного захворювання по Україні померло 15 чоловік. Тільки за останній тиждень ріст захворюваності склав 11,5% від загальної кількості захворівших, тим самим є реальна загроза виникнення другої хвилі захворюваності на Шепетівщині. Отож буде не зайвим ще раз згадати про кір.
  Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим, але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.
    На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.
   Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко.
   «Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку», — повідомляє МОЗ.
   Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.
   У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.
   На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.
   Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. В Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики одразу від трьох хвороб — кору, епідемічного паротиту та краснухи.
   Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а за контактними проводиться медичний нагляд з метою раннього виявлення корі.
   Запам’ятайте ,тільки своєчасне проведення профілактичних щеплень збереже Вас і Ваших близьких від кору .

Завідувач відділення організації епідеміологічних
досліджень, лікар-епідеміолог Шепетівського
міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                   В.В.Костюк

0Shares

Що необхідно знати про інфекційний мононуклеоз

     В дитячому віці ймовірність захворіти інфекційними хворобами дуже велика. Із ускладненнями, які можуть бути після захворювання такими хворобами як скарлатина, краснуха, вітряна віспа, епідпаротит, кір, ми вже знайомі. Рідше реєструється, але не менш загрозливе захворювання з групи краплинних інфекцій – інфекційний мононуклеоз.
   В листопаді місяці поточного року в Ізяславському та Білогірському районах зареєстровано по одному випадку захворювання дітей інфекційним мононуклеозом: по Ізяславському району захворіла одна неорганізована дитина у віці до 4-х років та по Білогірському – учень першого класу Ямпільського ліцею у віці до 7 років.
 Чим же небезпечне це захворювання, адже відомо, що епідемічного розповсюдження цієї інфекції, фактично, не буває. Інфекційний мононуклеоз – вірусне інфекційне захворювання, що обумовлене вірусом Епштейна-Барра, який є близьким “родичем” вірусу герпесу.
   Захворювання починається гостро, з швидким підйомом температури тіла до високих цифр (38-39°С), з’являється загальне нездужання, головні болі та болі в м’язах. Неодмінно при цій інфекції уражаються лімфатичні вузли, печінка та селезінка, захворювання протікає, здебільшого, з наявністю ангіни. Принагідно хочеться відмітити, що наліт на мигдаликах може бути схожий на дифтерійний, проте біль в горлі незначна. При цьому всі лімфатичні вузли у захворілої дитини збільшуються, особливо задні, які помітні навіть неозброєним оком, але при натисканні мало болючі. Як бачимо, ця хвороба має ознаки ряду інших інфекційних захворювань, і виявити її не так легко. Тому, так важливо, в період сезонного підвищення захворюваності гострими вірусними інфекціями, при ознаках захворювання, неодмінно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням, адже встановити вірний діагноз без динамічного нагляду та лабораторного обстеження хворого неможливо.
  Інкубаційний період при інфекційному мононуклеозі триває близько двох тижнів, проте може збільшуватися до 1-1,5 місяців. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а так як вірусні частинки виявляються в слині хворого або вірусоносія, то іншим шляхом передачі збудника може бути і контактно-побутовий (через іграшки та інші предмети, на які потрапила інфікована слина); на сьогоднішній день в засобах масової інформації з’явилися публікації щодо можливості інфікування і при поцілунках. Збудник нестійкий в навколишньому середовищі, тому профілактика інфекційного мононуклеозу зводиться до обмеження контактів з хворими. В організованому дитячому колективі посилюється контроль за дотриманням санітарно-гігієнічного режиму (регулярне вологе прибирання та провітрювання), за контактними дітьми протягом 20 днів ведеться медичне спостереження.
   Перебіг захворювання може бути різного ступеню тяжкості, але попри все основна небезпека цієї інфекції в тому, що після перенесеного захворювання у дитини тривало зберігаються порушення в імунній системі, і вона стає сприйнятливою до найрізноманітніших мікроорганізмів – бактерій, вірусів, грибів, які можуть стати причиною численних інфекційних ускладнень. І тому діти, у яких після клінічного одужання довго не відновлюється нормальний склад клітин крові, обов’язково консультуються лікарем-гематологом та довгостро¬ково можуть перебувати на диспансерному обліку.
   Відомо, що вірус Епштейна-Барра, як і вірус простого герпесу, одного разу проникнувши в організм людини, залишається назавжди, і може бути винуватцем ще ряду більш серйозних недуг, таких як онкологічні захворювання системи кровотворення, розсіяний склероз, синдром хронічної втоми, що супроводжується підвищеною стомлюваністю, постійним відчуттям сильної втоми, болями у м’язах, сонливістю і депресіями, які тривають місяцями, а іноді й роками. Ось чому про це захворювання потрібно знати та бути обачними.

Завідувач відділення організації
епідеміологічних досліджень,
лікар-епідеміолог Ізяславського
міжрайонного відділу ДУ «Хмельницький
обласний лабораторний центр МОЗ України»                                  Т. Заморська

 

0Shares

Як попередити грип та ГРВІ

    З початку епідемічного сезону у Волочиському районі на гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло 2550 осіб, в т.ч. 1407 дітей у віці до 17 років, що становить – 55,1% від загальної кількості захворілих.
   Інтенсивний показник складає 5013,2 на 100 тисяч населення – перевищення епідемічного порогу немає.
    З початку сезону госпіталізовано 59 хворих, в т.ч. 39 дітей до 17 років.
  Станом на 05.12.2018 року вакцинацію проти грипу в Волочиському районі отримали 43 особи (в т.ч. 10 дітей до 17 років).
   Випадків захворювання на грип за весь період не зареєстровано. Летальних випадків не було.
   Гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ), у тому числі грип, небезпечні, передаються від людини до людини повітряно-крапельним шляхом і, в разі пізнього звернення за медичною допомогою, можуть призвести до важких ускладнень і навіть до летальних випадків.
     Основні симптоми захворювання:
   Підвищення температури тіла, біль у горлі, головний біль, почервоніння очей, нежить, кашель, утруднене дихання, задишка, біль у м’язах.
    Щоб не захворіти на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції :
– Уникайте людних місць, не стійте та не сидіть поруч з людьми з ознаками респіраторної інфекції , витримуйте хоча б мінімальну захисну відстань 1-1,5 метра.
– Коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати ніс та рот хустинкою або носити захисні маски.
– Потрібно часто мити руки з милом, особливо після того, як ви чхали або кашляли. Також, ефективним є протирання рук спиртовими антисептиками чи вологими серветками.
– Намагайтеся не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника.
– Харчуйтесь повноцінно: вживайте м’ясні, рибні, молочні страви, збагачуйте їжу вітамінами ( капуста, морква, червоний буряк, цитрусові), не забувайте про природні фітонциди – часник, цибуля,хрін.
– Постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання. Регулювання вологості в приміщенні є одним з важливих способів профілактики грипу. Вірус грипу знищується при вологості повітря більше 50%.
– При появі перших ознак захворювання – залишайтесь вдома, адже Ви є джерелом інфекції для інших здорових осіб.
– Якщо в сім’ї є хворий на грип, необхідно ізолювати його в окреме приміщення, або відокремлювати ширмою. Під час спілкування з ним надягайте маску, яку змінювати кожні 4 години.
   Якщо ж ви все ж таки захворіли, то не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до лікаря.
  Вакцинація проти грипу не входить в обов’язковий календар щеплень затверджений наказом МОЗ України , тому щеплення проти грипу, в основному, проводяться як за кошти підприємств, так і за власні кошти громадян.
      Вакцину також можна придбати в аптечній мережі.

Помічник лікаря-епідеміолога
Волочиського міжрайонного відділу
ДУ «Хмельницький ОЛЦ МОЗ України»                                  Корман Л.О.

0Shares

Профілактична дезінфекція питної води

   Найбільш поширеним джерелом питного водопостачання в сільських населених пунктах, часто в містах у будинках індивідуального користування, залишаються шахтні колодязі. Потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі небезпечних інфекційних хвороб, в першу чергу кишкових, а також хвороб, спільних для людей і тварин, які передаються мишевидними гризунами – туляремії, лептоспірозу та інших. Тому важливо регулярно дбати про безпечність води шахтних колодязів.
    Інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб може відбутися при потраплянні до них виділень хворих і бактеріоносіїв, а саме:
– при просочуванні у воду колодязя господарсько-побутових стічних вод, побутових вод при пранні білизни, вмісту вбиралень, вигрібних ям тощо;
– при потраплянні в колодязі трупів гризунів чи інших тварин, які ймовірно є хворими чи переносниками різних інфекцій;
– при внесенні патогенних збудників у воду через відра, які використовуються для забору води.
   Внаслідок інтенсивних дощів, розтавання снігу ризик інфікування води в колодязях збудниками інфекційних хвороб зростає, разом з дощовими водами до колодязів потрапляють забруднені господарсько-побутові стічні води, у тому числі з вбиралень та вигрібних ям.
   Відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» власники колодязів чи каптажів зобов’язані щорічно проводити їх поточний ремонт, чищення та дезінфекцію. Після кожного ремонту або чищення слід проводити дезінфекцію споруд та знезараження питної води, а також лабораторні дослідження її безпечності та якості.
  Знезараження питної води створює надійний бар’єр на шляху передачі збудників інфекційних хвороб водним шляхом, чим забезпечується епідемічна безпека при споживанні води.
 Колодязна вода, що використовується для питних потреб, повинна бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенню, мати сприятливі органолептичні властивості та нешкідливий хімічний склад.
 За 2018р. фахівцями Красилівського лабораторного відділення ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проведена профілактична дезінфекція води 246 колодязів у 11 населених пунктах району.
   Піклуйтеся про своє здоров’я – дотримуйтесь вимог до влаштування колодязів та слідкуйте за безпечністю води, яку споживаєте!

Лікар з загальної гігієни
Красилівського районного лабораторного відділення
ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр
Міністерства охорони здоров’я України”                               Шкраблюк К.В.

0Shares
Loading...