Інтерв`ю

Інтерв’ю

         31-річна жінка отруїлася через в’ялену рибу.zyla   Погане самопочуття, сухість в роті, порушення рефлексу ковтання, зниження зору… Такі симптоми з’явилися у 31-річної жительки Волочиського району після того, як вона їла в’ялену рибу.
      «Найперше, що відчула жінка, – це сухість в роті, далі в неї почав раптово падати зір. Вона звернулася до місцевого окуліста, який й запідозрив у неї ботулізм та відправив до інфекціоніста», – розповіла Зоя Мамонтова, лікар відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ».Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

podol  Інфекційна захворюваність населення Хмельницькій області зменшилася майже на 17%.
За минулий тиждень (23-29 липня) кількість звернень в лікувально-профілактичні заклади з підозрою на інфекційні захворювання зменшилась на 16,8 відсотків.
Про це повідомляє ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України».
«Всього за медичною допомогою звернулось 268 мешканців області, з них 51 відсоток – дорослі, 49 – діти. Середньообласний показник становить 20,9», – повідомляють медики.

Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

_p_yad    Жінку майже непритомною її 18-річний син приніс на руках до лікарні.
    Ще один випадок захворювання на ботулізм був зареєстрований на Дунаєвеччині. Цього разу отруїлася 53-річна жінка, яка їла тушонку з козиного м’яса.
   «Перші симптоми отруєння проявилися вже через 6-8 годин після вживання небезпечного продукту. Жінка вже не могла самостійно рухатись, відкрити повіки, не могла ковтати, практично нічого не бачила, не могла чітко вимовляти слова. Цьому стану значно раніше передувала сильна блювота, різке зниження тиску (аж до стану непритомності). Симптоми отруєння наростали різко», – розповіла лікар відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Зоя Мамонтова.Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

1_09   За даними МОЗ з початку 2018 року в Україні зареєстровано 46 випадків ботулізму з 53-а потерпілими, 4 з яких врятувати не вдалося.
    Не оминув ботулізм і Кам′янеччину. 20 червня цього року на лікарняне ліжко інфекційного відділення Кам′янець-Подільської центральної районної лікарні 59-річного чоловіка вклала консервована жирна свинина (топлена підчеревина), яка була виготовлена його власними руками, зберігалася в холодильнику протягом місяця.
   Отруєння проявилося через шість годин після вживання продукту (блювотою, розладами травної системи). Захворілий скаржився на різке погіршення зору, “туман” перед очима, “неслухняність” повік (так як вони не хотіли відкриватись), значну сухість в роті, порушення ковтання, закрепи. В подальшому порушилась і вимова.
  Лише після введення протиботулінічної сироватки (трьох доз) та надання відповідної медичної допомоги стан потерпілого почав поліпшуватися.Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

890   Шепетівським міськміжрайонним відділом ДУ “Хмельницький ОЛЦ МОЗ України” в 2 кварталі 2018 року на договірних умовах проводилися дослідження якості води громадських криниць на відповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Відібрано 147 проб води на території Грицівської селищної, Ленковецької та Михайлюцької сільських рад.
  За результатами лабораторних досліджень встановлено, що 140 проб (95,2%) не відповідають встановленим нормативним значенням згідно вимог ДСанПіН 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Із них 125 проб не відповідає по мікробіологічних показниках (85%) та 85 проб (57,8%) по хімпоказниках, в т.ч. по вмісту нітратів 81 проба (55,1%).Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

• В літній період збільшується ризик отруєнь. Якщо не дотримуватись правил безпеки, можна захворіти на ботулізм.
• З початку року уже зафіксували понад пів сотні хворих на нього, у тому числі і на Хмельниччині.
• Що радять робити хмельничанам, аби вберегтися.

9170

     Влітку небезпека отруїтися зростає в рази. Одною із найстрашніших інфекцій є саме ботулізм, адже є смертельним. Прикро, але через свою неуважність люди часто навіть не знають, що хвороба уже в їх організмі. Лікуючись від звичайного отруєння хворі втрачають дорогоцінний час. Варто відвідати Бойовик План втечі 2 Так, як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я, з початку цього року в Україні уже зафіксували 53 випадки захворювання на ботулізм, 4 людини померло. Не обійшла інфекція і Хмельниччину. Як повідомляють у ДУ “Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”, черговою жертвою підступної хвороби став 59-річний мешканець Кам′янець-Подільського. Він скуштував домашню консервовану свинину, а через шість годин його стан значно погіршився. У чоловіка почалася блювота та розлад травної системи, також у нього різко погіршився зір та виникла сухість в роті. На щастя, врятувати пацієнта вдалося.Посилання на джерело

 

/ Інтерв'ю

• Щорічно в Україну завозять близько 20 тисяч екзотичних хвороб з-за кордо-ну. Найпоширеніші: малярія, амебіаз, хвороба Лайма, лихоманка Денге, лейшманіоз, кліщовий енцефаліт та різноманітні шлунково-кишкові інфекції.
• До переліку країн з підвищеною небезпекою зараження входять, популярні серед туристів: Туреччина, Єгипет, Туніс.
• Як убезпечити себе від «хвороб мандрівників» та які випадки екзотичних ін-фекцій було зафіксовано в Хмельницькому, дізнавалися журналісти vsim.ua.  9144

    Літній період особливо сприятливий для відпочинку і мандрівок в далекі країни. Щорічно кількість туристів збільшується, а відповідно збільшується і кількість хвороб привезених із-за кордону. Подорожуючи в країни з тропічним кліматом турист пови-нен знати про небезпеку, яка підстерігає його. Мова йде не лише про екзотичні: Гві-нею, Індонезію, В’єтнам… Є більше сотні країн з підвищеним ризиком зараження ек-зотичними інфекціями. Не останні місця в цьому переліку займають, і звичні та попу-лярні серед туристів: Єгипет, Туреччина, Туніс, Таїланд, Об’єднані Арабські Емірати. Посилання на джерело

 

/ Інтерв'ю

06-23      Кількість хворих зросла до 39 осіб.
Станом на 22 червня 16:00 кількість госпіталізованих осіб, які побували на поминальних обідах в Ярмолинецькому районі, зросла. Стало відомо, що серед хворих – трирічна дитина.
  «Вже зареєстровано 39 хворих (38 дорослих, 1 дитина). Двоє осіб втратили свідомість та були госпіталізовані до реанімаційного відділення Ярмолинецької районної лікарні. У більшості пацієнтів перебіг хвороби має середню важкість. Двоє лікуються амбулаторно», – розповіла лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Венгер.

Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

06-22    В області зафіксовано нові випадки захворюваності на ботулізм.
 За останні десять днів на Хмельниччині двоє осіб захворіли на ботулізм. Як повідомили у ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ», один випадок стався в Старосинявському районі минулого тижня, другий – декілька днів тому, у Кам’янець-Подільському районі.
    «В першому випадку 67-річна жінка їла консерву зі скумбрії власного приготування. Окрім цього, до Кам’янець-Подільської інфекційної лікарні потрапив 61-річний чоловік, який теж їв домашню консервну. Щоправда, хворий їв не рибу, а свинину підчеревину, яка була залита жиром», – розповіла лікар відділу організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Зоя Мамонтова.

Посилання на джерело

/ Інтерв'ю

моз   Таке рішення було прийнято у зв’язку з очікуванням сезонного спалаху захворювання.

     В Україні досі немає сироватки проти ботулізму, від якого минулого року померли більше десятка українців.
На Хмельниччині цього року на цю небезпечну недугу захворіло вже двоє осіб. Наразі, медикам в Ізяславі вдалося врятувати 60-річну жінку, яка з’їла консервовані помідори, заражені ботулотоксином. А взимку на ботулізм захворів хмельничанин, який з’їв рибу, виловлену у Південному Бузі.

    «Одним із найдієвіших методів лікування ботулізму є введення сироватки. Зараз офіційно її в Україні немає. Єдиний вихід – купувати за кордоном. Зазвичай, пошуки сироватки падають на плечі родичів пацієнта, який захворів на ботулізм. Досить часто українці витрачають на це велику суми коштів. Знаю, що три дози сироватки, коштують близько 15 тисяч гривень. Для багатьох українців це велика сума коштів, яку зібрати не всім під силу. Тому цією сироваткою потрібно забезпечити на загальнодержавному рівні усі регіони країни», – каже Ярослав Главацький, заступник директора державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».Посилання на джерело

/ Інтерв'ю
Loading...